PODPOWIEDZI:

Zostań mistrzem portretów z Realme 12 Pro+ 5G

Zostań mistrzem portretów z Realme 12 Pro+ 5G

12 marca 2024, podczas wydarzenia w Warszawie, premierę miały dwa nowe smartfony od realme - 12 Pro 5G oraz 12 Pro+ 5G. Poznajcie bliżej najnowsze telefony.

Realme, po sukcesie zeszłorocznych modeli, postanowiło kontynuować dobrą passę, wypuszczając dwa modele - realme 12 Pro 5G oraz realme 12 Pro+ 5G. Oba telefony są do siebie bardzo podobne a główne różnice to procesor oraz aparat, i zwłaszcza na zdolnościach fotograficznych wypadałoby się skupić, bo tutaj to zapowiada się bardzo ciekawie.

Nowy król portretów?

Obiektywy peryskopowe to coś, co jest zarezerwowane dla topowych telefonów, takich jak najnowsze IPhone 15 Pro Max czy też Samsung. Z innego założenia wyszła jednak firma realme, która pokazuje, że w średniej półce także możemy taki obiektyw zastosować i wykorzystać go np. do ujęć portretowych. Wspomniany obiektyw peryskopowy, ma 3x zoom optyczny oraz 120 krotny zoom cyfrowy a za jakość odpowiada czujnik OV64B Omnivision o rozdzielczości 64  MPrealme 12 pro+ 5g aparat

Główny aparat to matryca 50 MP a dokładniej Sony IMX890. Ciekawą funkcją jest Kinowy Algorytm Bokeh, która wypada bardzo dobrze i sprawia, że postać staje się bardziej dynamiczna i wyraźna. Poza tym mamy także dostępne trzy, unikalne, filtry kinowe, które powstały we współpracy z Claudio Mirandą, czyli zdobywcą Oscara za najlepsze zdjęcia, a same te filtry inspirowane są kultowymi produkcjami, przy których brał udział, takich jak Życie Pi czy też Ciekawy przypadek Benjamina Buttona.

Dobra wydajność, zwłaszcza w tej cenie

W realme 12 Pro+ 5G, znalazł się procesor Snapdragon 7s Gen 2, który wspierany jest przez 12 GB pamięci RAM, z możliwością jej podwojenia, oraz do 512 GB na dane użytkownika. Model niższy, bez "plusa" to Snapdragon 6 Gen 1, także do 24 GB dynamicznej pamięci RAM oraz 256 GB pamięci wbudowanej. Nie zabrakło także szybkiego, bo 67 W ładowania, które naładuje ogniwo o pojemności 5000 mAh, w 19 minut, od 0 do 50%.ekran realme 12 pro+ 5g

Stylowy design

Już na pierwszy rzut oka, widać, że firma mocno stawia na ciekawy design, i moim zdaniem to się opłaca. Smartfony te dostępne są w dwóch kolorach - beżowym oraz granatowym, i posiadają one wykończenie z wegańskiej skóry. Najbardziej wciąż przykuwa wzrok wyspa z aparatami, która inspirowana jest eleganckimi zegarkami. kolory dostępne realme 12 pro+ 5g

Z drugiej zaś strony, znalazł się zakrzywiony wyświetlacz OLED, o częstotliwości odświeżania 120 Hz, wielkości 6,7" i rozdzielczości 2412 x 1080 px.

Promocja na start

Telefony dostępne są w sieciach sklepów Media Expert, w niższych, promocyjnych cenach, lecz trzeba się pospieszyć, ponieważ akcja rabatowa potrwa to tylko do 24 marca, a promocyjne ceny prezentują się następująco:

realme 12 pro w Media Expert

Czy smartfony te zawojują średnią półkę? Jest na to spora szansa, biorąc pod uwagę jaką popularnością cieszył się zeszłoroczny model.

Materiał powstał przy współpracy ze sklepem Media Expert

blog comments powered by Disqus
Zostań mistrzem portretów z Realme 12 Pro+ 5G