PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Polska nawigacja na Androida

Polska nawigacja na Androida

Firma IMAGIS S.A., specjalizująca się w produkcji map cyfrowych, poinformowała o swojej najnowszej wersji nawigacji samochodowej MapaMap na urządzenia mobilne z systemem Android. Nawigacja będzie również dostępna w sklepie internetowym Android market, choć najpierw na polskim rynku pojawi się z urządzeniami partnerów firmy.

Firma IMAGIS S.A., specjalizująca się w produkcji map cyfrowych, poinformowała o swojej najnowszej wersji nawigacji samochodowej MapaMap na urządzenia mobilne z systemem Android. Nawigacja będzie również dostępna w sklepie internetowym Android market, choć najpierw na polskim rynku pojawi się z urządzeniami partnerów firmy.

Polska nawigacja na Androida6

MapaMap dla systemu Android jest kolejną odsłoną popularnej w Polsce nawigacji GPS, która od dawna jest dostępna na wiele różnych platform sprzętowych. Dostępna jest między innymi na urządzenia z systemem Windows CE, na telefony iPhone czy „Smartphony” z Windows Mobile. Teraz przyszła pora na kolejną znaczącą platformę z dużym potencjałem, czyli system Android.

Polska nawigacja na Androida5

MapaMap dla urządzeń pracujących pod systemem Android jest perfekcyjną nawigacją działającą „od drzwi do drzwi” z komunikatami głosowymi i innymi niezbędnymi informacjami, które są wymagane w nawigacji samochodowej. Oprócz dokładnego prowadzenia zakręt po zakręcie MapaMap ostrzeże nas na przykład przed stojącym fotoradarem oraz przekraczaniem dozwolonej prędkości. Komputer podróżny zbiera, analizuje i podaje użytkownikowi informacje o odległość do najbliższego manewru, odległość do celu, szacowanym czasie dotarcia do celu oraz czasie jaki spędziliśmy w drodze wraz z liczbą przebytych kilometrów.

Polska nawigacja na Androida4

Z nawigacji MapaMap pod system operacyjny Android można również korzystać podczas wycieczek pieszych lub rowerowych. Producent oprogramowania zadbał, aby w bazie z danymi mapowymi nie zabrakło informacji dotyczących pieszych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych oraz danych o ukształtowaniu terenu całej Polski. MapaMap posiada ponad 220 tysięcy obiektów POI, które ułatwiają pieszą podróż po miastach. Wśród obiektów POI znajdziemy obiekty noclegowe i gastronomiczne, ale również wszelkie inne miejsca, które są ważne z punktu widzenia turysty, takie jak: muzea, pomniki, zabytki czy punkty widokowe.

Polska nawigacja na Androida3

”Aktualnie prowadzimy rozmowy z producentami wiodących marek telefonów i tabletów oraz firmami telekomunikacyjnymi w celu wybrania naszych partnerów wraz, z którymi zaoferujemy nasze najnowsze rozwiązanie użytkownikom końcowym” – mówi Marcin Niewęgłowski, Prezes Zarządu IMAGIS S.A. ”W pierwszej kolejności nasza nawigacja na Androida pojawi się na polskim rynku wraz z urządzeniami naszych partnerów, a następnie będzie dostępna w sklepie internetowym Android Market.” – dodaje prezes.

Polska nawigacja na Androida2

MapaMap dla telefonów z systemem Android wyposażona została w szczegółową mapę Polski, w której skład wchodzą: szczegółowa mapa drogowa, ponad 9 tysięcy planów miast i miejscowości (w tym ponad 3400 z dokładnymi adresami), baza 223 tysięcy obiektów POI, 19 tysięcy km ścieżek rowerowych i ponad 24 tysiące km szlaków turystycznych.

Polska nawigacja na Androida

Dodatkowo MapaMap zawiera:

Dane topograficzne:

  • lasy, parki, skwery, tereny zielone
  • rzeki, jeziora, kanały, potoki, stawy, fosy
  • szczyty górskie, przełęcze, wąwozy, doliny, klify
  • tereny zabudowany miejskiej, tereny przemysłowe
  • ukształtowanie terenu całej Polski prezentowane za pomocą poziomic (warstwic)

Przydatne informacje nawigacyjne:

  • Baza fotoradarów, która obejmuje 1888 miejsc
  • Punkty ograniczenia prędkości na wszystkich drogach krajowych + 125 wybranych miast
  • 16 miast zawierających budynki 3D
  • 28 miast zawierających obrysy budynków
  • 63 miasta z zaznaczonymi strefami płatnego parkowania

Jak każda wersja oprogramowania MapaMap ze szczegółową mapą Polski, tak również i ta przeznaczona pod system Android, będzie mogła być aktualizowana 4 razy w roku. Wszelkie niezbędne informacje dla jej użytkowników będą dostępne na stronie producenta pod adresem www.MapaMap.pl

blog comments powered by Disqus
Polska nawigacja na Androida