PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Dobre suszarko-lokówki do 100 zł |TOP 5|

Apple marką bardziej luksusową niż Rolex i BMW

Apple marką bardziej luksusową niż Rolex i BMW

Respondenci, którzy brali udział w badaniu dotyczącym produktów pochodzących z najwyższej półki, uznali firmę Apple za najbardziej luksusową markę na świecie. Apple wyprzedził takie znane i luksusowe firmy jak Rolex czy BMW, uzyskując wynik na poziomie 45 procent. Rolex i BMW uzyskały wynik wielkości niecałe 30 procent.

Firma Apple stała się dominatorem w kategorii elektroniki, wyprzedzając takie firmy jak Sony, który uzyskał 15 % oraz Dell, z wynikiem 9 %.

apple luksus

W kategorii odzieży najwyżej cenionym producentem jest Gucci, który uzyskał 12 %. Za nim uplasowała się Prada z wynikiem 7 %. Banana Republic, została uznana najbardziej luksusową marką przez 6,5 % respondentów. Zdaniem badanych respondentów, najlepsze buty produkują następujące firmy: Jimmy Choo (13%), Prada (8%) i Nike (7%). Najbardziej luksusowe torebki produkują firmy: Coach (30%), Louis Vuitton (12 %) i Gucci ( 10 %)

Wysoki status w porównaniu z innymi markami utrzymują samochody. Na miejscu pierwszym w tej kategorii uplasował się BMW osiągając wynik 29 procent. Za nim znalazł się Mercedes-Benz, który zdobył 26 procent oraz Lexus, na którego wskazało 23 procent badanych.

W badaniu najlepszych hoteli przodują: FourSeasons (13 %), Ritz-Carlton (12 %) i Hilton (9 %). Badanie przeprowadził Instytut Luksusu, który zajmuje się analizą preferencji zakupowych wśród najbogatszych klientów, a jego raporty publikowane są dziewięć razy w ciągu roku.

blog comments powered by Disqus
Apple marką bardziej luksusową niż Rolex i BMW