PODPOWIEDZI:
72 godziny promocji w RTV Euro AGD

Motorola Xoom - aktualizacja na Android 3.1 już dostępna

Motorola Xoom - aktualizacja na Android 3.1 już dostępna

Firmy Motorola i Google poinformowały, że wkrótce będzie dostępna aktualizacja systemu Android 3.1 dla tabletu Motorola Xoom. Skorzystają z niej wszyscy użytkownicy w Europie za pomocą funkcji "over the air". Wdrażanie "over the air" zacznie się z początkiem sierpnia, a pakiet będzie można pobrać od 9 sierpnia.

Poprzez kooperację firm Motorola i Google powstał pierwszy na świecie tablet, który działa w oparciu o przeznaczony specjalnie dla tych urządzeń system operacyjny Honeycomb – Motorola Xoom. W USA firma Google Eperiences Devices odpowiada za modernizację systemu dla Motoroli Xoom i Motorola Xoom Wi-Fi. Osoby posiadające Motorola Xoom w USA jako pierwsi będą mogli pobrać aktualizacje dostarczane przez Google

Aktualizacja oprogramowania dla tabletów Motorola XOOM w regionach poza USA nie podlega Google  Experience  Devices. Dlatego też Motorola ma większą elastyczność w aktualizacji oprogramowania do tych urządzeń, a więc może zapewnić dodatkowe funkcje, które nie są zawarte w aktualizacji oprogramowania które jest przygotowywane bezpośrednio przez Google.

xoom

Dzięki nowemu zaktualizowanemu oprogramowaniu w tablecie zostanie aktywowane gniazdo pamięci SD. Umożliwi to rozszerzenie pamięci do 64 GB w momencie kiedy umieścimy w urządzeniu dedykowaną kartę SD 32 GB. Funkcja ta na niektórych rynkach będzie dostępna dopiero kiedy zostanie wprowadzony Honeycomb 3.2 Aktualizacja do systemu Android 3.1 zwiększa również znacząco wielozadaniowość urządzenia. Dzięki temu użytkownicy dostają szybszy dostęp do ogromnej liczby aplikacji, a także możliwość zmiany wielkości widżetów widocznych na ekranie.

Aktualizacja Honeycomb 3.1 daje znacznie większe możliwości niż obecna wersja oprogramowania. Motorola XOOM działająca pod systemem w wersji 3.1 daje nowe, znacznie większe możliwości które zbliżają komfort użytkowania tabletu do środowiska PC. Łatwiejsze jest także codzienne wykorzystywanie XOOM-a w środowisku użytkowników biznesowych.

Najważniejsze zalety Android 3.1 to:

  • Poprawiona wielozadaniowość, która daje natychmiastowy dostęp do większej ilości aplikacji
  • Możliwość zmiany wielkości widżetów znajdujących się na ekranie, które możemy zmienić w poziomie i/lub w pionie, przez co możemy wyświetlić więcej treści.
  • Możliwość obsługi tabletu za pomocą klawiatury i myszy, które można podłączyć wykorzystując wejście USB oraz/lub Bluetooth
  • Możliwość transferu zdjęć bezpośrednio z aparatu, co umożliwia użytkownikom podłączanie aparatów poprzez port USB i import obrazów bezpośrednio do galerii używając jednego przycisku
  • Obsługa joysticków i gamepadów, które możemy podłączyć do urządzenia poprzez port USB lub Bluetooth
  • Wysokiej jakości blokowanie Wi-Fi, pozwala aplikacjom utrzymać wysoką jakość połączeń Wi-Fi, nawet jeśli ekran urządzenia jest wyłączony
  • Preinstalowany Adobe Flash Player oraz menedżer plików

Następna wersja aktualizacji, do systemu Android 3.2 dla Motorola XOOM w Europie będzie najprawdopodobniej dostępna pod koniec września.

blog comments powered by Disqus
Motorola Xoom - aktualizacja na Android 3.1 już dostępna