PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Tabletów od 600 do 800 złotych

iPady na pokładach samolotów British Airways

iPady na pokładach samolotów British Airways

iPad jest tabletem który znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach życia, nawet w tych miejscach gdzie może się nam wydawać, że nie powinien mieć zastosowania. Od pewnego czasu iPad stanowi wyposażenie załóg samolotów British Airways, o czym poinformowała strona britishairways.com. Pomysły na zastosowanie tego urządzenia mnożyć można w nieskończoność. iPad może być stosowany jako notatnik, czy konsola gier. Jednak te funkcje to jest nic w zestawieniu z pomysłami ich właścicieli, którzy odkryli setki kolejnych funkcji o których nawet nie myślał Steve Jobs.

Tablet to coraz częściej element wyposażenia szkół i uczelni. iPad używany jest przez polityków, kusi nim także sam Putin. Tablet również kazała sobie kupić królowa Elżbieta II oraz Benedykt XVI, który używa go do kontaktów z wiernymi przez Twittera! iPad sprawdza się w wielu dziedzinach życia. Jest sprzętem który chętnie wykorzystywany jest przez małych przedsiębiorców jak i duże korporacje. Ostatnio w internecie znalazły się zdjęcia tego tabletu pełniącego funkcję karty dań w restauracji. Jest też „łącznikiem” z kucharzem – przez iPada wybieramy danie, zamawiamy je, a nawet chwalimy lub narzekamy, w zależności od tego, czy nam smakowało.

ipad

Linie British Airways wprowadziły iPad'a na swoje wyposażenie, do obsługi pokładu, zamiast pliku kartek z listami pasażerów i numerami biletów. Teraz stewardessy mają do dyspozycji wygodne urządzenie, które pozwala szybko sprawdzić wiele informacji. A to podobno początek podniebnej rewolucji iPadów na pokładach samolotów British Airways! Na razie w iPady zostało wyposażone 100 wybranych załóg. Jednak jeżeli rozwiązanie się sprawdzi, w ciągu kilku miesięcy w tablety zostaną wyposażone wszystkie załogi głównych samolotów brytyjskich linii lotniczych.

ipad

Nowe urządzenia również ułatwiły lot samym pasażerom. Szybki przepływ informacji sprawdza się np. kiedy pasażer wchodzi na pokład. Wówczas pracownik nie musi odszukiwać nazwiska na liście pasażerów, wystarczy że wstuka kilka pierwszych liter nazwiska, a w przeciągu kilku sekund otrzymuje informację, gdzie dana osoba siedzi. Skraca to czas oczekiwania na wejście do samolotu, co bardzo chwalą sobie podróżni.

Również pomocną funkcją iPada na pokładzie samolotów jest możliwość kontaktowania się obsługi z lotniskiem. Jest to przydatne zwłaszcza jeżeli pojawiają się jakieś opóźnienia lub loty są odwołane.

iPad podróżuje samolotem, lata również w kosmos, zapewne też nurkował i zdobywał szczyty. Jego bardziej lub mniej konwencjonalne możliwości są ogromne. Podkreśla to też Bill Francis z działu wewnętrznej obsługi klienta British Airways: „Możliwości użycia iPadów w naszej linii lotniczej są bardzo szerokie. Już teraz, stosując tablety Apple, zdołaliśmy uzyskać zindywidualizowaną obsługę klienta, która zyskała świetne recenzje wewnętrzne zarówno od załogi, jak i pasażerów.”

blog comments powered by Disqus
iPady na pokładach samolotów British Airways