PODPOWIEDZI:

Niemal co drugi telefon komórkowy dla seniora, sprzedany w 2011 roku w Polsce to myPhone

Niemal co drugi telefon komórkowy dla seniora, sprzedany w 2011 roku w Polsce to myPhone

myPhone, polski producent telefonów komórkowych podsumował swoją działalność w 2011 roku. Praktycznie do drugi telefon przeznaczony dla osób w dojrzałym wieku pochodził od tego producenta. Tym samym myPhone w roku 2011 umocnił swoją pozycję na polskim rynku. myPhone produkuje telefony komórkowe w dwóch liniach modeli. Pierwsza z nich to myPhone Simple Life - seria telefonów o prostej funkcjonalności przyjazna dla użytkownika, zwłaszcza tego w wieku dojrzałym. Druga seria to telefonu myPhone Dual SIM - czyli urządzenia posiadające możliwość obsługi dwóch kart SIM jednocześnie.

myPhone jest obecnie liderem na rynku sprzedaży w Polsce telefonów dla seniorów, posiadających przyjazne w obsłudze i przejrzyste funkcje. Badania przeprowadzone przez firmę wskazały, że 40 % udziałów na rynku należy do firmy. W 2011 roku wzrósł on o około 190-200 tysięcy egzemplarzy. Kolejni konkurenci firmy mają mniejszy udział od wrocławskiej spółki o odpowiednio 10 i 15 %.

myPhone

Dominacja myPhone w segmencie telefonów dla seniorów jest szczególnie widoczna w kanale pozaoperatorskim – mówi Paweł Płócienniczak, marketing&PR manager spółki. - Szacujemy, że tu nasze udziały wzrosły do ok. 55%. Stało się tak dzięki naszej dużej aktywności w tym kanale, konsekwentnemu pozyskiwaniu nowych, znanych sieci handlowych do współpracy oraz rosnącej świadomości marki myPhone wśród potencjalnych klientów.

myPhone zamierza również kontynuować ekspansję na rynki zagraniczne.

W zeszłym roku wyraźnie wzmocniliśmy naszą pozycję w kilku krajach - mówi Radosław Trzeba, członek zarządu myPhone. - Utrwaliliśmy naszą dominację na rynku czeskim i słowackim, gdzie nasze telefony o prostej funkcjonalności, sprzedawane pod marką CPA, obecne są w ofercie T-Mobile i kilku znaczących sieci handlowych. Cieszymy się także z naszej ugruntowanej, wiodącej pozycji na rynku telefonów age-friendly w takich krajach jak Węgry, Litwa, Słowenia czy Estonia. Celem na 2012 rok jest ustabilizowanie naszej pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej oraz zwiększenie eksportu telefonów myPhone do krajów Europy Zachodniej.

W roku 2011 firma przeprowadziła badania wśród użytkowników w wieku 50 lat i więcej, posiadających telefony komórkowe. Dzięki zdobytym danych wybrano listę cech i funkcji, które powinien posiadać idealny telefon dla tej grupy użytkowników. Najwięcej wskazań uzyskały takie cechy jak duże i czytelne klawisze, wyświetlacz z dobrym kontrastem, proste menu, długi czas czuwania i głośne dzwonki.

myPhone

myPhone

Badania wskazały, że istotna jest również obudowa, która powinna być wytrzymała i przy tym elegancka. Firma myPhone w tamtym roku przedstawiła również swój model 2070 ROSE, który jest pierwszą elegancką kobiecą komórką z klapką, która została stworzona dla płci pięknej w dojrzałym wieku. myPhone 5300 FORTE natomiast, to pierwszy w ofercie polskiego producenta telefon w wytrzymałej obudowie, odpornej na kurz i strumienie wody (certyfikat IP56).

myPhone

W 2011 roku polski producent komórek wprowadził osiem nowych modeli. Trzy z nich – myPhone 1030 HALO, 5300 FORTE i 2070 ROSE to przedstawiciele serii myPhone Simple Life. Od początku istnienia firmy, a do połowy 2011 roku, myPhone sprzedał ponad pół miliona telefonów komórkowych.

blog comments powered by Disqus
Niemal co drugi telefon komórkowy dla seniora, sprzedany w 2011 roku w Polsce to myPhone