PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 10 Niezawodnych pralko-suszarek

Największy na świecie telewizor OLED od LG

Największy na świecie telewizor OLED od LG

Firma LG na targach CES 2012 zaprezentuje zapowiadany od dawna 55 calowy telewizor w technologii OLED. Sprzęt ma zapewniać bardzo realistyczne kolory, żywy obraz, a także szybką reakcję matrycy. W panelu OLED od LG zastosowano czterokolorowe piksele (4-Color Pixels) i Color Refiner. Mają one zapewnić naturalne kolory, po niższej cenie niż przy stosowaniu standardowych procesów produkcyjnych.

„Dzięki ścisłej współpracy z LG Display uzyskaliśmy produkt wyposażony we wszystkie rozwiązania, które decydują o przewadze telewizorów OLED nad LCD. Co więcej udało się to osiągnąć po znacznie niższych kosztach niż w przypadku dotychczas stosowanych technologii wykorzystywanych do produkcji paneli OLED” — powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Home Entertainment. „Technologia OLED jest przyszłością telewizorów, a LG chce ją zaoferować klientom w jak najbardziej przystępnej formie”.

OLED od LG

Telewizor LG różni się od innych modeli OLED na rynku tym, że posiada funkcję 4-Color Pixels i Color Refiner. Pozwalają one uzyskać wyraźny i naturalny obraz. Piksele składają się z czterech kolorów (czerwonego, zielonego, niebieskiego i białego). Jest to różnica w stosunku do standardowego modelu RGB. Pozwala to dokładniej odwzorować barwy. Funkcja Color Refinder pozwala uzyskać spójność kolorów przy szerokim kącie widzenia, dzięki algorytmowi opracowanemu przez LG, który pozwala poprawić odcienie i tony. Inne telewizory OLED sprawiają, że odcienie ulegają zmianom w zależności od tego pod jakim kątem oglądamy obraz, a gama kolorów jest nienaturalna.

OLED od LG

Inną zaletą telewizora LG OLED TV jest jego nieograniczony współczynnik kontrastu. Pozwala on uzyskać żywe, wyraziste kolory oraz pozwala uzyskać widoczność najmniejszych szczegółów. W telewizorach LED i LCD zastosowanie takich zaawansowanych funkcji jest niemożliwe. Ponadto panele OLED LG są tysiąc razy szybsze niż LED/LCD, dzięki czemu ruch jest przedstawiany idealnie czysto, bez smug i rozmazań.

Telewizor LG OLED TV wyróżnia się również piękną estetyką. Telewizor posiada jedynie 4 mm grubości i waży przy tym jedyne 7,5 kilograma.

blog comments powered by Disqus
Największy na świecie telewizor OLED od LG