PODPOWIEDZI:

TOP 3 Pendrive'ów i Dysków Zewnętrznych na Świąteczny Prezent!

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Kingston DT 100Kingston DT 10018 zł
2Sandisk Ultra FIT 32GBSandisk Ultra FIT 32GB47 zł
3Sandisk Ultra Flair 64GBSandisk Ultra Flair 64GB89 zł
4Seagate Expansion 500GBSeagate Expansion 500GB219 zł
5ADATA DashDrive Durabel HD650ADATA DashDrive Durabel HD650267 zł
6Western Digital Elements 2TBWestern Digital Elements 2TB399 zł
TOP 3 Pendrive'ów i Dysków Zewnętrznych na Świąteczny Prezent!

Zgodnie ze statystykami z roku ubiegłego jednymi z najczęściej kupowanych prezentów były pendrive’y oraz dyski twarde. Fakt faktem, prezent zbyt oryginalny to to nie jest, jednak są to rzeczy bardzo uniwersalne. Zawsze przydadzą się wtedy, kiedy ich nie ma pod ręką, więc w teorii ludzie powinni być zadowoleniu z takiego prezentu. Poniżej najciekawsze propozycje!

Małymi kroczkami nadchodzą święta. Czas rodzinnych spotkań, oglądania Kevina, kolędowania ale również dawania bądź otrzymywaniaprezentów.

Dzisiaj pokażę Wam ciekawe propozycje pendrive’ów w kwotach do 25, 50 i 100zł oraz trzy propozycje dysków zewnętrznych w kwotach do 200, 300 oraz 400zł. Chciałem, aby co próg był to inny sprzęt, więc wybierałem kreatywnie, ponieważ wiele z tych rzeczy podanych w jednej kwocie mogłoby się znaleźć w następnej jako bardziej pojemna wersja.

Jeśli planujecie zakupić pendrive’a lub dysk zewnętrzny to nie patrzcie tylko na pojemność. Jest wiele chińskich badziewi, które w kwocie 10zł oferują to samo, co markowe rzeczy za 100, jednak zaufajcie mi – Warto, a nawet trzeba, dopłacić by się nie naciąć.

Pamiętajcie też, że moje ceny tych urządzeń to możliwie najmniejsza znaleziona kwota na dzień „dzisiejszy”, więc kwoty mogą się trochę różnić.

Pendrive’y

W kwocie do 25 zł wybrałem wytrzymały pendrive DT100 od Kingstona. Prędkość odczytu do 100MB/s oraz zapisu do 30MB/s przy użyciu USB 3.0 pozwoli nam cieszyć się bardzo szybkim przesyłem plików. Dysk ten ma pojemność 8GB, jednak płacimy tutaj za wytrzymałość oraz szybkość naszego urządzenia a nie za chamską pojemność.


 

Kingston DT100G3 8GB - DT100G3

Za 50 zł wziąłbym bardzo szybki 32GB pendrive SandiskULTRAFIT. Mini Pendrive, który zmieści się dosłownie wszędzie a jego pojemność wystarczy na większość rzeczy. Do tego bardzo szybki odczyt do 140MB/s oraz zapis do 30MB/s to dodatkowy atut.


 

Sandisk Ultra FIT 32GB

Do 100zł wybrałem bardzo elegancki PendriveSandiskUltraFlair o pojemności 64GB. Odczyt do 150MB/s oraz podobny zapis jak w poprzednich.  Dodatkowym atutem jest specjalny sytem ochronyhasłem danych plików.


 

Sandisk Ultra Flair 64GB

DyskiZewnętrzne

Wybór dysków zewnętrznych z roku na rok się powiększa. Aktualnie mamy tak duży wybór, że w danej kwocie mógłbym podać nawet i 10 ciekawych propozycji, ale sprecyzuję się do 1 ciekawego wyboru.

Do 200zł ciekawym dyskiem jest Seagate Expansion 500GB. Mały, 2,5 calowy dysk o pojemności 500GB i złączu na USB 3.0. Waży ledwo 225 gramów i pomieści się wszędzie. Ładny design to tylko dodatkowy atut.  Jednak pamiętajcie! Warto dopłaci ledwo ~40zł i mieć dysk o pojemności 2xwiększej, dlatego też w kwocie do 250zł osobiście wybrałbym 1TB wersję tego dysku.

Seagate Expansion 500GB

Do 300złmam jedną ciekawą propozycję. ADATA DashDrive Durable HD650. Dysk, który wytrzyma wiele rzeczy. Według producenta ma wytrzymać najmocniejsze urządzenia i dodatkowo jest wodoodporny. Bardzo ciekawy wybór dla osób, które swoje dyski zabierają w dalekie podróże. Dodatkowo pojemność 1TB pomieści wszystko co chcemy. O wyglądzie nie ma co pisać – Jest to dysk, który ma wytrzymać wiele rzeczy, więc powiedzmy sobie szczerze wygląda dosyć dziwacznie, ale najważniejsze jest to, by działał a nie wyglądał.


 

ADATA DashDrive Durable HD650

Za 400zł postanowiłem pójść o krok dalej i wziąć elegancki dysk WesternDigitalElements o pojemności 2TB. Taka pojemność może być lekką przesadą dla zwykłego użytkownika komputera, ale w takich kwotach mniejszych dysków nie znajdziemy.


 

Western Digital Elements 2TB

blog comments powered by Disqus
TOP 3 Pendrive'ów i Dysków Zewnętrznych na Świąteczny Prezent!