PODPOWIEDZI:

Gitary Elektryczne – Wybieramy Najpopularniejsze Wiosło. TOP10 Gitar Elektrycznych

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Epiphone Les Paul Special IIEpiphone Les Paul Special II679 zł
2Ibanez AR325-DBSIbanez AR325-DBS2354.99 zł
3Squier Bullet StratocasterSquier Bullet Stratocaster589 zł
4Epiphone Les Paul StandardEpiphone Les Paul Standard1320 zł
5Ibanez GRG170DXIbanez GRG170DX1019 zł
6Epiphone Les Paul ExpressEpiphone Les Paul Express499 zł
7Yamaha Pacifica 112VYamaha Pacifica 112V1049 zł
8Fender Vintage V6SSBFender Vintage V6SSB1170 zł
9Schecter Omen 7Schecter Omen 7849 zł
10Fender Squier JazzmasterFender Squier Jazzmaster1585 zł
Gitary Elektryczne – Wybieramy  Najpopularniejsze Wiosło. TOP10 Gitar Elektrycznych

Chyba każdy facet kiedyś marzył, by zostać gwiazdą rocka. Konkretniej – gitarzystą zespołu rockowego. Choć może nie każdemu z nas uda się zagrać na stadionach świata przed kilkudziesięciotysięczną publicznością, to nauczyć grać może się każdy. Wystarczy kupić swoją pierwszą gitarę elektryczną i ćwiczyć. 

Miejsce pierwsze to konstrukcja tak klasyczna i tak rozpoznawalna, że bardziej się już nie da. Jest to charakterystyczne ciężkie wiosło z pojedynczym wycięciem, czyli Epiphone Les Paul, a konkretnie Special II. Żadnych zbędnych bajerów, czysta prostota. Dwa humbuckery dają gwarancję mocnego brzmienia.

Epiphone Les Paul Special II

Na drugim miejscu podium znajdziemy gitarę elektryczną Ibanez AR325-DBS. Ktokolwiek zna tę markę spodziewa się gitary o nowoczesnym designie, lecz… to model w stylu klasycznym! Znajdziemy tu dwa niewielkie wycięcia korpusu, dwa humbuckery oraz kilka innych smaczków nawiązujących do Gibsona. Niezależne sterowanie przetwornikami sprawia, że możemy uzyskać szerokie spektrum brzmieniowe.

>>> Chcesz kupić tę gitarę? 

Ibanez AR325-DBS

Trzecie miejsce to Squier Bullet Stratocaster, czyli nieco tańsza wersja Fendera Stratocastera. Squier to bowiem firma znana z produkcji budżetowych wersji gitar swojego bardziej prestiżowego brata. Squier Bullet Stratocaster posiada stosunkowo wąski gryf, więc idealnie nada się dla tych, którzy mają nieduże dłonie.

>>> Zobacz też ranking gitar akustycznych 

Squier Bullet Stratocaster

Jak najlepiej wybrać gitarę elektryczną? Ideałem byłoby ją ograć samemu. Kontakt z gitarą powie nam, czy odpowiada nam jej brzmienie, czy dobrze leży w dłoniach, czy nie jest zbyt ciężka, itd. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać gitarę na podstawie jej parametrów lub własnych upodobań. Pomoże Ci w tym nasz poradnik na temat zakupu idealnej gitary elektrycznej. Zachęcamy do przeczytania.

Ranking producentów – gitary elektryczne

Można by dyskutować na temat wyższości jednej firmy gitarowej nad drugą, jednak dyskusja ta trwałaby wieki. Tyle ile gustów, tyle zdań, a każdy z tych producentów ma rzeszę oddanych fanów. W dzisiejszym rankingu znalazły się gitary marek: Epiphone, Ibanez, Squier, Yamaha, Vintage i Schecter.

blog comments powered by Disqus
Gitary Elektryczne – Wybieramy Najpopularniejsze Wiosło. TOP10 Gitar Elektrycznych