PODPOWIEDZI:

TOP 5 Najlepszych Budżetowych Kolumn – Jaki Sprzęt Gra Najlepiej?

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Jamo S 626Jamo S 626649 zł
2Yamaha NS-555Yamaha NS-5551199 zł
3Kruger & Matz Journey KM0501Kruger & Matz Journey KM0501749 zł
4Canton GLE470Canton GLE470998 zł
5Yamaha NS-F51Yamaha NS-F51699 zł
TOP 5 Najlepszych Budżetowych Kolumn – Jaki Sprzęt Gra Najlepiej?

Wygodna kanapa, ulubiona płyta i kawał dobrego dźwięku. Każdy meloman marzy o czymś takim. Wszystko zaczyna się jednak od dobrego zestawu audio. Przygotowaliśmy dla Was propozycje pięciu modeli kolumn, które sprawdzą się jako domowy system stereo. Dobrze zagrają same, jak i jako część zestawu.

Podstawą dobrego sprzętu grającego są solidne kolumny. Wybór odpowiedniego modelu to kwestia mocno indywidualna – każdy ma bowiem inny słuch i gust muzyczny. Niemniej jest kilka modeli, które są dość uniwersalne w swoim przeznaczeniu. Jeśli więc szukanie solidnych kolumn w przyzwoitej cenie – sprawdźcie ranking VideoTestów TOP 5 najlepszych kolumn!

Miejsce I – Jamo S 626

Zwycięzcą rankingu jest model Jamo S 626. Pozytywnych cech jest tutaj co najmniej kilka. Po pierwsze zakres częstotliwości wynosi od 42 Hz do 20 kHz. Co za tym idzie, usłyszymy większość dźwięków przyswajalnych przez ludzkie ucho. Głośnik Jamo S 626 posiada trzydrożny system stereo. Oznacza to, że wyposażony jest zarówno w głośnik nisko, średnio jak i wysokotonowy. Moc znamionowa RMS to 130W, a ponadto kolumna korzysta z obudowy bass-reflex. Skuteczność dźwięku to 89 dB. Solidne i dobrze grające kolumny w niezłej cenie. Jako część większego zestawu – bardzo dobry wybór, samodzielnie również mogą dać radę. Model godny uwagi.

Jamo S 626

Miejsce II – Yamaha NS-555

Drugie miejsce dla kolumny Yamaha NS-555. W tym przypadku również otrzymujemy trzydrożny system stereo. Pasmo przenoszenia w tym modelu zaczyna się od 35 Hz, a kończy na 35 kHz. Skuteczność kolumny Yamaha NS-555, to 89 dB. Brzmią solidnie, a sporą zaletą jest głośnik niskotonowy, który daje sobie radę nawet bez wsparcia dodatkowego subwoofera. Brzmienie jest bardzo czyste, a to za sprawą aż dwóch głośników niskotonowych i solidnemu średniotonowemu głośnikowi 130mm. Moc maksymalna tej kolumny to 250 W.

Yamaha NS-555

Miejsce III – Kruger & Matz Journey KM0501

Najniższy stopień podium dla propozycji firmy Kruger & Matz. Model KM0501, to idealny kompromis między dobrym designem, niezłym brzmieniem i niewygórowaną ceną. Kolumna posiada system trójdrożny, a maksymalna skuteczność kolumn sięga 89 dB. Ponadto warto zwrócić uwagę na impedancję nominalną – w tym modelu wynosi 4 ohmy. Moc głośników to 100 W, a zakres częstotliwości waha się od 50 Hz do 20 kHz. Nieco gorzej niż w poprzednich modelach, jednak to nadal bardzo dobry sprzęt. Grają głośno, wyraźnie i zachowują odpowiedni balans między niskimi, a wysokimi tonami. W swojej klasie cenowej? Absolutna czołówka.

Kruger & Matz Journey KM0501

Miejsce IV – Canton GLE 470

Tuż za podium znalazło się miejsce dla kolumn Canton GLE 470. Tym razem dwu i półdrożny system głośników, o mocy muzycznej 170 W. Skuteczność wynosząca 90 dB, co daje najlepszy rezultat z całego zestawienia. Pasmo przenoszenia zaczyna się od 25 Hz, a kończy na maksymalnym pułapie 30 kHz. Sporym plusem jest metalowa, solidna maskownica oraz jakość wykonania samej kolumny. Brzmienie jest zrównoważone i czyste, co pozwala cieszyć się z dźwięku przy każdym gatunku muzycznym, a także podczas oglądania filmów.

Canton GLE 470

Miejsce V – Yamaha NS-F51

Na zakończenie kolumny dwudrożne Yamaha NS-F51. Model oparty o trzy głośniki, 30-milimetrowy wysokotonowy oraz dwa niskotonowe 160mm. Zapewnia to solidne brzmienie basowe, jednak może gubić nieco przejrzystości w średnich partiach. Mimo to, zakres częstotliwości jest całkiem dobry – od 43 Hz do 26 kHz. Skuteczność wynosi 89 dB. Moc muzyczna tej kolumny to 80 W, co w przypadku trzech przetworników jest przyzwoitym wynikiem. Sprawdzi się jako niezależny system grający, może być również dodatkiem do pełnego zestawu. Yamaha NS-F51, to jak w przypadku większości kolumn tego producenta, solidne wykonanie oraz dobra jakość dźwięku.

Yamaha NS-F51

Podsumowanie

Wybór odpowiednich kolumn to sprawa złożona. Warto przede wszystkim usłyszeć, co oferuje konkretny model. W naszym rankingu znalazły się dwie propozycje od firmy Yamaha, i raczej nie powinno to dziwić. W stawce jest również miejsce dla Kruger & Matz – budżetowa opcja dla mniej wymagających, czy Canton – dla szukających nieco innego brzmienia. Zwycięstwo padło jednak łupem produktu firmy Jamo – uniwersalny, dobry i warty swojej ceny model kolumny.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Najlepszych Budżetowych Kolumn – Jaki Sprzęt Gra Najlepiej?