PODPOWIEDZI:

Zasilacz komputerowy o mocy 500 W | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1be quiet! Pure Power 11 500Wbe quiet! Pure Power 11 500W320 zł
2Endorfy Vero L5 500W BronzeEndorfy Vero L5 500W Bronze279 zł
3Thermaltake Smart BM1 500W 80+ BronzeThermaltake Smart BM1 500W 80+ Bronze299 zł
4Chieftec Core BBS-500S 500W 80+ GoldChieftec Core BBS-500S 500W 80+ Gold299 zł
5Cooler Master Elite Nex White W500Cooler Master Elite Nex White W500219 zł
Zasilacz komputerowy o mocy 500 W | Ranking TOP 5

Przedstawiamy pięć solidnych zasilaczy komputerowych o mocy 500 W. Wszystkie produkty, które znalazły się w tym zestawieniu, cechuje solidne wykonanie i bardzo dobra wydajność. Ponadto znajdziesz w nich duży wybór złączy, a także całkiem niezłe chłodzenie. Jakie zasilacze są godne uwagi? Sprawdź nasz ranking!

Zasilacz to jeden z podstawowych elementów zestawu komputerowego, który kupisz w stosunkowo niskiej cenie, w porównaniu do karty graficznej czy procesora. Należy jednak wybrać solidny model, gdyż bez niego nie byłoby możliwe funkcjonowanie zestawu.

Jego główną rolą jest rozprowadzenie prądu, czyli transport energii do poszczególnych części sprzętu (od niego zależy dostarczenie „powera” naszej jednostce). Moc zasilacza musi być właściwie dostosowana do reszty elementów, aby nie spowodować awarii i zapewnić dobre funkcjonowanie swojego komputera.

Dziś na warsztat bierzemy zasilacze PC o mocy 500 W. Każdy z nich znajduje się także w naszej porównywarce zasilaczy komputerowych. Sprawdź 5 propozycji solidnych zasilaczy od VideoTestów.

Zasilacz komputerowy o mocy 500 W - Opinie

1. be quiet! Pure Power 11 500W

zasilacz komputerowy o mocy 500 W be quiet! Pure Power 11 500W
Moc500 W
StandardATX
Typ okablowaniaNiemodularny
Certyfikat80 PLUS Gold
Sprawność energetyczna92%
Rodzaj PFCAktywne
Średnica wentylatora120 mm
Cenabe quiet! Pure Power 11 500W oferta w RTV EURO AGD

Zasilacz PC o mocy 500 Wbe quiet! Pure Power 11 500W wyróżnia się na tle innych współczynnikiem sprawności na poziomie aż do 92%, certyfikatem 80 PLUS Gold, jak również wydajnym i niezwykle cichym wentylatorem 120 mm (regulowany termicznie, jego łopatki zmniejszają turbulencje, bo są zoptymalizowane pod kątem przepływu powietrza). W efekcie, zużycie energii jest niższe, z kolei praca chłodniejsza.

Wśród zalet zasilacza do komputera be quiet! wymienia się pełen zestaw zabezpieczeń, dwie niezależne linie 12V dla stabilności sygnału oraz 2 złącza PCIe w przypadku zestawów z mocną kartą graficzną. Na stabilną pracę wpływa także technologia Active Clamp i prostownik synchroniczny (SR). Precyzyjna, równomierna regulacja napięć pod dużym obciążeniem to zasługa konwersji mocy DC-DC.

Zasilacz komputerowy z certyfikatem 80 PLUS Gold będzie idealnym wyborem, jeżeli właśnie budujesz swój system do gier bądź chcesz zaktualizować istniejący zestaw komputerowy. Warto zwrócić uwagę na wysokiej jakości przewody, które wpłyną na prostszy montaż podzespołów, poprawę chłodzenia i zwiększenie przepływu powietrza. Kabel All-in-one został wyposażony w wygodne złącze HDD easy-plug. Gwarancja producenta wynosi aż 5 lat.

2. Endorfy Vero L5 500W Bronze

zasilacz do komputera o mocy 500 W Endorfy Vero L5 500W Bronze
Moc500 W
StandardATX
Typ okablowaniaNiemodularny
Certyfikat80 PLUS Bronze
Sprawność energetyczna80%
Rodzaj PFCAktywne
Średnica wentylatora120 mm
CenaEndorfy Vero L5 500W Bronze oferta w Ceneo

Endorfy Vero L5 500W Bronze to stabilny zasilacz do PC o mocy 500 W, który posiada cichy wentylator Stratus o średnicy 120 mm. Chwalony za certyfikat 80 PLUS Bronze (uzyskał go dzięki swojej sprawności na poziomie mniej więcej 80%), najpopularniejszy standard ATX oraz konwertery DC-DC do regulacji napięć i dostarczania ciągłej mocy, które są w stanie pracować w temperaturze nawet do 105°C.

Na pokładzie tego cichego zasilacza komputerowego znajduje się szereg zabezpieczeń (m.in. ochrona przed zwarciami, przeciążeniem), które wpływają nie tylko na bezawaryjność samego zasilacza, ale również innych podzespołów. Masz do czynienia z niemodularnym typem okablowania, czyli przewody są przytwierdzone na stałe. Obudowa jest kompaktowa. Producent udziela 3-letniej gwarancji na produkt. Uchodzi za jeden z lepszych zasilaczy 500 W w sensownej cenie.

3. Thermaltake Smart BM1 500W 80+ Bronze

zasilacz PC o mocy 500 W Thermaltake Smart BM1 500W 80+ Bronze
Moc500 W
StandardATX
Typ okablowaniaPół modularny
Certyfikat80 PLUS Bronze
Sprawność energetyczna88%
Rodzaj PFCAktywne
Średnica wentylatora140 mm
CenaThermaltake Smart BM1 500W 80+ Bronze oferta w Ceneo

Zasilacz komputerowy o mocy 500 WThermaltake Smart BM1 500W 80+ Bronze posiada wentylator o średnicy 140 mm z inteligentną regulacją obrotów dla dobrej wydajności i z hydraulicznym łożyskiem, certyfikat sprawności 80 PLUS Bronze (wydajność energetyczna 88%) oraz japońskie kondensatory główne.

Gwarantuje stabilną moc wyjściową w temperaturze 40°C, cichą pracę i niski poziom tętnień, aby działanie było stabilne, a żywotność komponentów komputera długa. Ten model zalicza się do zasilaczy pół modularnych (częściowo odłączane przewody). Kable są miękkie i płaskie, co przekłada się na prostą instalację. Dobrą wiadomością jest fakt, że produkt został zoptymalizowany do pracy ze wszystkimi generacjami procesorów Intel.

4. Chieftec Core BBS-500S 500W 80+ Gold

zasilacz do komputera stacjonarnego Chieftec Core BBS-500S 500W 80+ Gold
Moc500 W
StandardATX
Typ okablowaniaNiemodularny
Certyfikat80 PLUS Gold
Sprawność energetyczna80%
Rodzaj PFCAktywne
Średnica wentylatora120 mm
CenaChieftec Core BBS-500S 500W 80+ Gold oferta w Media Expert

Zasilacz do komputera o mocy 500 WChieftec Core BBS-500S 500W 80+ Gold charakteryzuje się niemodularnym typem okablowania, certyfikatem 80 PLUS Gold, kompaktowym rozmiarem (140 mm głębokości) oraz aktywnym PFC. Znajdziesz wentylator o średnicy 120 mm. Zasilacz ATX firmy Chieftec wykazuje sprawność 80%, co w tej klasie cenowej jest fajnym wynikiem.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to zasilacz ma czym się pochwalić, bowiem producent postawił na automatyczną kontrolę prędkości obrotowej wentylatora, zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, zabezpieczenie przeciwzwarciowe, zabezpieczenie podnapięciowe oraz ochronę przed przepięciami i udarami.

5. Cooler Master Elite Nex White W500

zasilacz komputerowy o mocy 500 W Cooler Master Elite Nex White W500
Moc500 W
StandardATX
Typ okablowaniaNiemodularny
Certyfikat80 PLUS
Sprawność energetyczna85%
Rodzaj PFCAktywne
Średnica wentylatora120 mm
CenaCooler Master Elite Nex White W500 oferta w Ceneo

Zestawienie zamyka zasilacz komputerowy o mocy 500 WCooler Master Elite Nex White W500, który wykorzystuje w swoim działaniu różnego rodzaju środki ochronne wpływające bezpośrednio na stabilność prądu i bezpieczeństwo. Przy pełnym obciążeniu jest w stanie pracować w temperaturze 40°C, co przekłada się na dłuższą trwałość również w cieplejszych środowiskach.

Sprawność tego zasilacza do komputera stacjonarnego wynosi 85% (przy typowych obciążeniach), co jest potwierdzone certyfikatem 80 PLUS. Co ciekawe, zasilacz Cooler Master przesyła dodatkowe 100 W przy szczytowym obciążeniu (przez maksymalnie 20 sekund). Zastosowano niemodularny typ okablowania (bez odpinanych kabli), wtyczkę zasilania 24-pin, a także aktywny układ PFC.

Jaki zasilacz PC o mocy 500 W?

Moc zasilacza komputerowego to jeden z ważniejszych aspektów. Zasilacze 500 W spokojnie sprawdzą się w przypadku średniej klasy komputerów gamingowych. Najlepiej, aby oferował szereg zabezpieczeń, aby nie doszło do spalenia czy uszkodzenia innych komponentów. Równie ważne są dostępne złącza.

Zasilacz z certyfikatem da Ci z kolei gwarancję wysokiej jakości, daje informację o sprawności zasilacza. Oprócz swojej podstawowej roli, pełnią także walory wizualne. Czasami wymienia się zasilacze RGB cechujące się różnymi konfiguracjami, które znakomicie pasują do komputera gamingowego i jego nowoczesnej obudowy.

Sprawdź również nasz dział ranking zasilaczy komputerowych.

Podsumowanie

Jak mogliście zaobserwować, ceny dobrych zasilaczy komputerowych 500 W, to wydatek między 219 a mniej więcej 320 złotych. Za tę kwotę możesz dostać solidny, wydajny i cichy zasilacz z dużą ilością złączy - dzięki czemu bez problemu będziesz mógł pracować na skompletowanym zestawie komputerowym. Jeśli 500 W okaże się mocą zbyt małą, to producenci powyższych urządzeń oferują również ich nieco mocniejsze wersje. Cena oczywiście będzie nieco wyższa.

Dla wielu użytkowników zasilacz do komputera 500 W jest w zupełności wystarczający. Dzisiejsi bohaterowie pochodzą od takich producentów, jak Endorfy, Cooler Master, be quiet!, Chieftec i Thermaltake. Wszystkie cechują się standardem ATX, aktywnym PFC. Większość oferuje niemodularny typ okablowania i wentylator o średnicy 120 mm (poza jednym modelem). Sprawność mieści się w zakresie od 80% do 92%.

Zasilacz komputerowy o mocy 500 W nie jest dużym wydatkiem, gdyż są raczej przeznaczone do komputerów o stosunkowo mniejszym zapotrzebowaniu na energię.

Koniecznie pamiętaj, że zasilacz PC musi być dopasowany w stosunku do innych elementów komputera, aby był odpowiednio wydajny. Z tego względu należy się dowiedzieć, jakie jest zapotrzebowanie energetyczne Twojego sprzętu, żeby zasilacz temu podołał. W różnych kalkulatorach internetowych zsumujesz wymagania każdego elementu składowego Twojego komputera i poznasz wartość energii, jaką musi dostarczyć zasilacz.

Zobacz również:

Zasilacz komputerowy do 400 zł

blog comments powered by Disqus
Zasilacz komputerowy o mocy 500 W | Ranking TOP 5