
Chyba każdy z nas ma w domu latarkę. Ale jaką? Taktyczną, surwiwalową, szperacz czy może EDC? I czy aby na pewno jeszcze świeci? W dzisiejszym rankingiem zajmiemy się niedrogimi, uniwersalnymi latarkami. Co najchętniej wybierają klienci?
Pierwsze miejsce dzisiejszego rankingu to kieszonkowa latarka Fenix E15, którą zawsze możesz mieć przy sobie. Waży jedynie 29 gram, więc jej obecność w kieszeni lub plecaku będzie niemal niezauważalna. Moc świetlna? 450 lumenów. Całkiem nieźle.
Na drugim miejscu znajduje się latarka CAT CT-3410. Już sama marka mówi nam o tym, że będzie to latarka o podwyższonej wytrzymałości na uderzenia. Świetnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale i na budowie lub w innej pracy, gdzie można się solidnie ubrudzić.
Na trzecim miejscu rankingu popularności znalazła się latarka, jedna z najdroższych w zestawieniu, Nitecore MH20. 1000 lumenów, świetne wykonanie, duży zasięg oraz wiele innych zalet uzasadniają jednak tę cenę. Latarka może być zasilana dwiema bateriami CR123 lub jednym akumulatorem 18650. Wówczas możliwe jest ładowanie jej poprzez USB. Dla tych, którzy nie potrzebują cały czas tak dużej mocy, warto wspomnieć, że posiada 5 trybów jasności.
A Ty, jakiej latarki poszukujesz? Zależy Ci na tym, by była mała i poręczna, a może duża i bardzo mocna? Chcesz mieć duży zasięg w terenie czy może rozproszone światło o dużym kącie? Jeśli nie wiesz jaką latarkę wybrać, sprawdź nasz poradnik zakupowy. Wyjaśniamy czym różnią się poszczególne typy latarek oraz jakie parametry należy wziąć pod uwagę przed zakupem.
Ranking producentów
Mogłoby się wydawać, że co dziennego użytku wystarczy zwykła latarka za kilkanaście złotych z marketu. Nic bardziej mylnego. Najczęściej daje ona bardzo niewiele światła i psuje się w mgnieniu oka. Każdy, kto miał do czynienia z porządniejszą latarką, oferującą mocniejszy strumień światła, wie, jak dużym ułatwieniem jest podczas wielu domowych czynności. W dzisiejszym rankingu przedstawiamy latarki następujących producentów: Fenix, CAT, Nitecore, Varta, Emos oraz GP.