PODPOWIEDZI:

TOP 5 Kart Dźwiękowych – Muzyczne Serce Komputera

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Asus Essence STX IIAsus Essence STX II940 zł
2Creative Sound Blaster ZCreative Sound Blaster Z310 zł
3Asus Xonar DSX PCIe 7.1Asus Xonar DSX PCIe 7.1257 zł
4Creative Sound Blaster Audigy FxCreative Sound Blaster Audigy Fx135 zł
5Asus XONAR D2/PMAsus XONAR D2/PM591 zł
TOP 5 Kart Dźwiękowych – Muzyczne Serce Komputera

Wybieramy pięć najlepszych wewnętrznych kart dźwiękowych. Dzięki nim zamienicie swoje PeCety w domowe centrum rozrywki. Dźwięk stanie się głębszy i czystszy - zarówno w grach, jak i podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Dobra karta dźwiękowa potrafi całkowicie odmienić doznania odsłuchowe. Sprawdźcie więc najnowszy ranking Videotestów, i wybierzcie model odpowiedni dla siebie.

Prezentujemy pięć wartościowych kart dźwiękowych. Dzięki nim Wasz komputer stanie się prawdziwym centrum domowej rozrywki, które zachwyci brzmieniem. Dobra karta dźwiękowa, to wartościowa propozycja dla graczy – którzy jeszcze lepiej będą mogli radzić sobie podczas rozgrywki. Jednak nie tylko. Melomani, czy wielbiciele filmów również zyskają dzięki zaopatrzeniu się w wysokiej klasy sprzęt. Czysty dźwięk, głęboki bas czy przestrzenne brzmienie – to wszystko zapewniają przygotowane przez nas propozycje. Sprawdźcie ranking Videotestów.

Miejsce I - Asus Essence STX II

Na początek prawdziwa perełka pośród kart muzycznych – Asus Essence STX II. Czyste, głośne i pełne brzmienie. Konstrukcja karty oparta jest na kondensatorach WIMA, a także wzmacniaczach operacyjnych MUSES. To właśnie te podzespoły gwarantują najwyższą jakość dźwięku, która sprosta nawet audiofilom. Specjalna dołączona do karty płyta, pozwala na osiągnięcie głębi i przestrzeni w systemie 7.1. I nie chodzi tu o cyfrowy substytut, a o pełną jakość czystego grania z głośników.

Asus stworzył świetną kartę, która sprosta największym wymaganiom

Karta dobrze wspomaga również brzmienie słuchawek, dzięki zastosowaniu wzmacniacza obsługującego impedancję do 600 ohm. Odstęp sygnałów od szumu przekracza 120 dB. Najwyższa jakość, za którą trzeba jednak nieźle zapłacić. 

Miejsce II - Creative Sound Blaster Z

Na drugim miejscu produkt firmy Creative. Karta dźwiękowa Sound Blaster Z, to rozwiązanie o szerokich możliwościach zastosowania. Polecana jest graczom, ale równie dobrze sprawdzi się jako integralna część domowego centrum rozgrywki dla fanów muzyki i kina. Z kolei załączony mikrofon, pozwoli stworzyć zestaw głośnomówiący w biurze. Funkcjonalność i estetyka w jednym. Odstęp sygnału od szumu wynosi do 116 dB, a technologie Crystal Voice i SBS Pro Studio oferują czysty i realistyczny dźwięk oraz przestrzenny efekt.

Solidna karta Creative Sound Blaster Z

Sercem karty jest wydajny procesor dźwięku – Sound Core 3D. Urządzenie jest godne uwagi, z pewnością tańsze od Asusa i chociaż nie gwarantuje aż tylu doznań audiofilskich – nadal jest więcej niż dobrą kartą.

Miejsce III - Asus Xonar DSX PCIe 7.1

Czas na drugiego Asusa. Tym razem Xonar DSX PCIe 7.1, czyli przestrzenne i czyste brzmienie połączone z realistycznymi efektami dźwiękowymi. Właśnie za tą głębię i przestrzeń odpowiada wydajny silnik GX2.5. Producent pomyślał także o wymiennym wzmacniaczu operacyjnym – OPamp. Dzięki jego łatwej zamianie, możemy dostosować barwę dźwięku do indywidualnych potrzeb. To sprawia, że spersonalizowanie karty staje się proste.

Wysokiej jakości karta Asus Xonar DSX

System 7.1 pozwala uzyskać technologia DTS Connect. Jakość dźwięku, którą pozwala osiągnąć karta, jest bardzo wysoka. Sprawdzi się dla graczy, a i fani dobrej muzyki będą zadowoleni. Kolejny wysokiej jakości produkt.

Miejsce IV - Creative Sound Blaster Audigy Fx

Powracamy do Creative. Teraz pora na kartę Sound Blaster Audigy Fx. Tym razem producent oferuje system dźwięku w formacie 5.1. Odstęp sygnału od szumów sięga 106 dB. Technologia SBX Pro Studio kolejny raz odpowiada za dobrą jakość dźwięku w grach, filmach i podczas słuchania muzyki. Karta posiada niezależne wejście liniowe i mikrofonowe, co daje dodatkowe możliwości – np. równoczesnego odtwarzania i nagrywania.

Niedroga i wydajna karta od Creative

Karta jest naprawdę solidna. Jej brzmienie jest czyste i solidne, mimo braku przestrzennego systemu 7.1, to nadal bardzo dobry wybór w przystępnej cenie. Jeśli szukacie dobrego rozwiązania – weźcie ją pod uwagę.

Miejsce V - Asus XONAR D2/PM

Zakończenie nie mogło być inne. Kolejny, trzeci już Asus. Model karty dźwiękowej Asus Xonar D2/PM, to szereg technologii odpowiedzialnych za bardzo wysokiej klasy brzmienie. Dolby/DTS Audio odpowiada za dostosowanie dźwięku do gier, muzyki i filmów. Ponadto producent wyposażył kartę  w legalny backup muzyki cyfrowej oraz efekty Dolby Headphone i Dolby Virtual Speaker.

Asus Xonar D2/PM

Odstęp sygnału od szumu, to 118 dB. Obsługiwany system dźwięku – 7.1. Karta oferuje wysoką jakość i głębię brzmienia. Asus jednak po raz kolejny oferuje rozwiązanie z wyższej półki cenowej – i to może nieco zniechęcić.

Podsumowanie

Pięć miejsc w rankingu rozdzielili między sobą dwaj producenci. Za najlepszą kartę wybraliśmy Asusa – co z racji na jej możliwości nie powinno dziwić. Jeśli jednak zdecydujecie się na tańsze rozwiązanie, to w zanadrzu są jeszcze urządzenia od Creative lub inny – nieco tańszy – Asus. Większość opisanych produktów oferuje kompleksowe rozwiązania. Karty sprawdzą się zarówno dla graczy, melomanów czy kinomanów. Jakość dźwięku każdego z prezentowanych modeli jest solidna, a ewentualne preferencje brzmieniowe są – jak zwykle w takich przypadkach – kwestią indywidualnych potrzeb.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Kart Dźwiękowych – Muzyczne Serce Komputera