PODPOWIEDZI:

TOP 5 Lustrzanek do 3000 zł - Wysoki Poziom Fotografii

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Nikon D5300 Czarny + 18-105mmNikon D5300 Czarny + 18-105mm2799 zł
2Nikon D7100 Czarny BodyNikon D7100 Czarny Body2799 zł
3Canon EOS 750D Czarny + 18-55mmCanon EOS 750D Czarny + 18-55mm2419 zł
4Canon EOS 700D Czarny + 18-55mmCanon EOS 700D Czarny + 18-55mm2249 zł
5Canon EOS 1300D Czarny + 18-55mm II ISCanon EOS 1300D Czarny + 18-55mm II IS1539 zł
TOP 5 Lustrzanek do 3000 zł - Wysoki Poziom Fotografii

Do robienia zdjęć coraz częściej wykorzystujemy smartfony, które dzięki swojej funkcjonalności sprawiają, że cyfrowe aparaty są nam w zasadzie zbędne. Jednak lustrzanka to zupełnie inny poziom fotografii, który wznosi ją na nieosiągalny dla zwykłych aparatów cyfrowych poziom. Dzisiaj poznacie TOP 5 Lustrzanek do 3000 zł — dobrych jakościowo i w rozsądnej cenie.

Jaką lustrzankę kupić?

Rolą aparatów jest robienie zdjęć. W przypadku dobrych lustrzanek mówimy tu o zdjęciach najwyższej jakości, których nie powstydziłby się doświadczony fotograf. Dlatego wybór lustrzanki uzależniony jest od kilku różnych parametrów. Pod uwagę trzeba wziąć więc obiektyw, ostrość czy jakość i wielkość matrycy. Ważna jest także szczelność. Zwłaszcza kiedy planujemy wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach pogodowych (wilgoć, mróz) i sytuacyjnych (np. plaża).

Z pewnością nie bez znaczenia jest również i sam producent. Ceniąc sobie najwyższą jakość i możliwość wykonywania nie tylko zdjęć, ale również i nagrywania doskonałych filmów postawić trzeba na aparat cenionych na rynku producentów, np. firm Canon i Nikon.

Jeżeli chcesz kupić naprawdę dobrą lustrzankę w atrakcyjnej cenie, wiele informacji na temat wyboru takiego sprzętu fotograficznego znajdziesz w naszym artykule "Lustrzanki do 3000 zł — Czy Wystarczą? Dla Kogo są Kierowane?".

Miejsce I — Nikon D5300 Czarny + 18-105mm

Nikon D5300 jest najdroższym aparatem w naszym rankingu lustrzanek. Nie bez powodu. D5300 jako pierwsza lustrzanka w historii została wykonana w technologii monokok. Materiałem jej obudowy jest poliwęglan. Podobny do tego, z którego tworzone są samoloty czy bolidy F1. Robi wrażenie, prawda? A to wszystko w prostej, modułowej konstrukcji, do której przymocowywane są kolejne elementy.

lustrzanka Nikon Sercem aparatu odpowiedzialnym za ostrość i jakość zdjęć jest matryca CMOS APS-C o rozdzielczości 24 Mpix. Wspiera ją procesor obrazu EXPEED 4. Dzięki temu lustrzanka Nikon D5300 jest szybsza i lepiej radzi sobie z oddaniem barw oraz balansem bieli. Mobilny adapter bezprzewodowy WU-1a ułatwia natomiast przesyłanie zdjęć z aparatu na smartfon lub tablet.

Nikon D5300 plusy i minusy:
+ matryca o rozdzielczości 24,2 mln pikseli
+ wysoka czułość
+ wyświetlacz LCD o zmiennym kącie nachylenia
+ funkcja nagrywania filmów D-Movie
+ mobilny adapter bezprzewodowy WU-1a
+ dźwięk stereofoniczny
+ programy tematyczne

- cena

Miejsce II — Nikon D7100 Czarny Body

Lustrzanka Nikon D7100 to aparat dla hobbystów, ceniących sobie robienie zdjęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jak wiele innych Nikonów na uwagę zasługuje tu wysoka jakość wykonania. Jego obudowa jest wykonana z lekkiego, ale wytrzymałego stopu magnezu. Dobrze pod względem jakości jest też wewnątrz.

dobra lustrzanka Nikon D7100 ma pozbawioną optycznego filtra dolnoprzepustowego matrycę CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24,1 mln pikseli oraz pokrywający 100% kadru wizjer optyczny. Gwarantuje to lepszą ostrość zdjęć, które przeglądać można na 3,2-calowym wyświetlaczu LCD. Dla zwiększenia jego elastyczności w lustrzance znajdują się też dwa gniazda na karty pamięci. Połączenie z innymi urządzeniami umożliwiają natomiast złącza USB, HDMI, MIC, GPS oraz minijack.

Nikon D7100 plusy i minusy:
+ matryca o rozdzielczości 24,2 mln pikseli
+ 100-procentowe pokrycie kadru
+ duża wytrzymałość
+ dokładny system autofokusa
+ wysoka czułość
+ duży wyświetlacz LCD o zmiennym kącie nachylenia
+ funkcja nagrywania filmów D-Movie

- cena

Miejsce III — Canon EOS 750D Czarny + 18-55mm

Lustrzanka Canon EOS 750D to aparat wyposażony w 24,2-megapikselową matrycę CMOS oraz wspomagający ją procesor obrazu DIGIC 6. Takie połączenie sprawia, że obrazy są żywe włącznie z perfekcyjnie odwzorowywanymi detalami niezależnie od warunków oświetleniowych. W wykonywaniu zdjęć poza licznymi trybami (w tym tryb zdjęć seryjnych) przydaje się funkcja Flicker Detection. Jej zadaniem jest najlepsza synchronizacja momentu wykonania zdjęcia z momentem najwyższej jasności światła. Za ostrość zdjęć zadba natomiast 19-punktowy autofokus. Lustrzanka Canon EOS 750D umożliwia też proste dzielenie się zdjęciami i filmami w sieci. Do tego służy format MP4, dzięki czemu zbędna jest jakakolwiek kompresja.

lustrzanka firmy Canon

Canon EOS 750D plusy i minusy:
+ zdjęcia wysokiej jakości
+ obrotowy i dotykowy ekran
+ mnogość trybów
+ Wi-Fi
+ NFC

- cena

Miejsce IV — Canon EOS 700D Czarny + 18-55mm

Canon EOS 700D to lustrzanka z matrycą CMOS AF 18 MPix pozwalająca robić zdjęcia ostre i o niskim poziomie szumów. Pomocnym dla fotografa systemem jest tutaj autorski tryb zaawansowanej automatyki ujęć. Analizuje on scenę i automatycznie wybiera optymalne ustawienia aparatu. Doskonale wypada też w pracy w trudnych warunkach. Canon EOS 700D rejestruje 3 zdjęcia o różnej ekspozycji, łącząc je następnie w jeden obraz.

lustrzanka do 3000 złCanon EOS 700D plusy i minusy:
+ wysoka jakość zdjęć
+ wiele trybów
+ mnogość funkcji
+ dotykowy i wyświetlacz
+ zaawansowana automatyka

- czas pracy na baterii
- cena
- mało wygodny uchwyt

Miejsce V — Canon EOS 1300D Czarny + 18-55mm II IS

Lustrzanka Canon EOS 1300D przeznaczona jest dla amatorów fotografii. Nie oznacza to jednak, że jest to produkt prosty i słabej jakości. Wyposażono ją w 18-megapikselową matrycę CMOS APS-C wspomaganą przez procesor obrazu DIGIC 4+. Wraz z 9-polowym autofokusem gwarantuje to ostre i dobre zdjęcia oraz filmy nagrywane w jakości Full HD. Funkcjonalności tej lustrzance nadaje też ekran LCD. Zdjęcia i filmy przesyłać można natomiast z wykorzystaniem protokołów łączności Wi-Fi i NFC.

dobra lustrzanka Canon

Canon EOS 1300D plusy i minusy:
+ niska cena
+ dobra jakość zdjęć
+ komunikacja WiFi i NFC
+ niewielka waga

- głośny autofocus
- słaba ostrość w trybie filmowania

Podsumowanie — ranking lustrzanek do 3000 zł

Ranking lustrzanek do 3000 zł zawiera w sobie produkty dwóch firm, które na rynku fotografii zdają się wychodzić przed szereg — Canon i przede wszystkim Nikon. Najlepszy model w tym zestawieniu - Nikon D5300 - to aparat kompletny. Wiele pożytku będzie mieć nie tylko amator fotografii, ale też i fotograf zdecydowanie bardziej doświadczony. Jego elementy gwarantują dobre zdjęcia i wysokiej jakości nagrania. Gwarantuje on dobrą ostrość, a jednocześnie czysty i pozbawiony szumów dźwięk. Dodatkowo Nikon D5300 posiada mobilny adapter pozwalający na przesyłanie zdjęć na smartfony i inne urządzenia mobilne.
Dobrą, choć nie tak bardzo funkcjonalną lustrzanką jest zamykający ranking aparat Canon EOS 1300D. To propozycja dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z poważną fotografią. Szczególnie wtedy, kiedy na zakup swojego pierwszego profesjonalnego aparatu, nie chcą poświęcać wielu środków finansowych.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Lustrzanek do 3000 zł - Wysoki Poziom Fotografii