PODPOWIEDZI:

TOP 5 Transmiterów FM – Hity ze smartfona w głośnikach samochodu

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1ART MP3TR FM-05BTART MP3TR FM-05BT85 zł
2PeiYing URZ0387PeiYing URZ038745 zł
3Blow Bluetooth + ładowarka 2,1A 74-129Blow Bluetooth + ładowarka 2,1A 74-12975 zł
4ART Fm-07BtART Fm-07Bt51 zł
5Manta Multimedia FMT005Manta Multimedia FMT00521 zł
TOP 5 Transmiterów FM – Hity ze smartfona w głośnikach samochodu

Chcesz kupić dobry transmiter FM? W tym rankingu Videotestów skupimy się własnie na takich urządzeniach. Urządzenia te mają ułatwić komunikację z samochodowym systemem audio, a do wyboru macie m.in. transmiter FM z ładowarką czy też transmiter zasilany akumulatorem. Zwróciliśmy uwagę na dobrą jakość, a także niezłą cenę produktów. Funkcjonalny i mały transmiter, to rzecz przydatna w każdym aucie.

Muzyka w samochodzie jest nieodzownym elementem podróży. Dobry zestaw car-audio w połączeniu z kolekcją ulubionych utworów, to gwarancja przyjemnej jazdy. Skoro większość muzyki gromadzimy obecnie na smartfonach, tabletach i innych urządzeniach przenośnych, to warto jakoś podłączyć je do sprzętu grającego w aucie. Pomoże w tym choćby transmiter FM. Wybraliśmy dla Was pięć niedrogich i solidnych urządzeń.

Jak kupić transmiter FM?

Zanim kupimy transmiter FM – warto poznać jego możliwości i funkcje. Opisywane urządzenia, to niewielki gadżet, który pozwoli nam połączyć za pomocą fal radiowych urządzenie zewnętrzne z radiem samochodowym, a co za tym idzie systemem audio. Pierwsze pytanie zatem – jak połączymy bazę plików z transmiterem? Tu opcji jest kilka i ich różnorodność powinna nas zainteresować.

Standardowy transmiter posiada złącze mini-jack. Dobrze jeśli ponadto ma port USB, który dodatkowo może służyć jako ładowarka, a także czytnik kart SD. Kolejnym plusem jest łączność Bluetooth – pozwoli ona m.in. na stworzenie zestawu głośnomówiącego w aucie.

Zwróćmy uwagę na zasilanie. Większość produktów możemy spokojnie podłączyć do standardowego złącza zapalniczki samochodowej 12-24V, jednak niektóre modele są zasilane akumulatorowo. Możliwości łączności oraz źródło zasilania, to najważniejsze parametry. Reszta zależy od indywidualnych preferencji, a o szczegółach piszemy w poradniku jak wybrać transmiter FM.

Miejsce I - ART MP3TR FM-05BT

Na pierwszym miejscu w zestawieniu mamy model ART MP3TR FM-05BT. Jest to bardzo dobry transmiter FM, który ma wiele możliwości. To urządzenie daje pełne pole do popisu jeśli chodzi o źródło plików muzycznych. Z jednej strony mamy możliwość podłączenia pamięci USB, a z drugiej slot na kartę SD czy kabel mini-jack. Do tego otrzymujemy łączność bluetooth, która pozwoli nam połączyć się z danymi na smartfonie.

ART MP3TR FM-05BT

Ponadto transmiter może służyć jako część systemu głośnomówiącego, również dzięki technologii bluetooth. Zasilanie odbywa dzięki podłączeniu urządzenia do złącza zapalniczki samochodowej. W zestawie znajdziemy również pilot sterujący.

ART MP3TR FM-05BT plusy i minusy:

+ Solidna jakość dźwięku

+ Slot na kartę SD

+ Łączność Bluetooth (transmisja rozmów i muzyki)

+ Ładowarka USB

Miejsce II - PeiYing URZ0387

Na drugim miejscu transmiter FM z dużym wyświetlaczem. Na plus solidne wykonanie i dobra jakość dźwięku. Prezentuje się ładnie, a w tej cenie trudno będzie znaleźć urządzenie o równie wysokiej klasie. Możemy do niego podłączyć kartę SD lub pamięć USB (max 16 GB), które będą źródłem plików MP3/WMA. W zestawie znajdziemy pilot, a całość ponownie zasilana jest za pomocą samochodowej zapalniczki. Urządzenie pozwala na wybór spośród 206 kanałów FM.

PeiYing URZ0387

Ciekawą funkcją jest wyświetlanie na ekranie tytułu i numeru utworu, a także częstotliwości. Pozwala na to – wspomniany już – duży wyświetlacz. Funkcja RDS czasem bywa jednak zawodna, a kolejnym minusem jest brak łączności bluetooth.

PeiYing URZ0387 plusy i minusy:

+ Duży wyświetlacz

+ Jakość dźwięku

+ Jakość wykonania

- Brak łączności bluetooth

Miejsce III - Blow Bluetooth + ładowarka 2,1A 74-129

Na trzecim miejscu bardzo ciekawe rozwiązanie. Transmiter FM z ładowarką samochodową od firmy Blow. Wracamy do przydatnego rozwiązania z łącznością bluetooth. Odbieranie rozmów i funkcja zestawu głośnomówiącego jest więcej niż przyzwoitym dodatkiem. Jeśli chodzi o możliwości odtwarzania muzyki – pamięć USB i karta SD (pojemność do 32 GGB), to możliwe opcje. Złącze Aux również działa solidnie.

Blow Bluetooth + ładowarka 2,1A 74-129

Sporym atutem tego produktu jest regulowany uchwyt, a także funkcja ładowarki. Producent zwraca też uwagę na kompatybilność ze sprzętem Apple. Całość znów zasilimy zapalniczką samochodową.

Blow Bluetooth + ładowarka 2,1A 74-129 plusy i minusy:

+ Jakość dźwięku

+ Jakość wykonania

+ Ładowarka

+ Łączność Bluetooth

- Stosunkowo duże rozmiary całego zestawu

Miejsce IV - ART Fm-07Bt

Po większym zestawie, czas na całkowite przeciwieństwo. Niewielki transmiter FM oferuje nam ART. W przypadku modelu FM-07Bt dostajemy prostotę i funkcjonalność w jednym. Podwójne złącze USB i łączność bluetooth skutecznie maskują brak slotu SD. Przesyłanie muzyki za pomocą łączności bezprzewodowej pozwoli również na przełączenie w tryb rozmowy w momencie przyjścia połączenia.

ART Fm-07Bt

Urządzenie może pełnić funkcję ładowarki. Maksymalna pojemność pamięci USB, którą możemy podłączyć, to 32 GB. Jest bardzo prosto i równie skutecznie. Źródłem zasilania jest złącze samochodowej zapalniczki. Czego chcieć więcej?

ART FM-07Bt plusy i minusy:

+ Niewielkie rozmiary

+ Funkcjonalność

- Brak pilota sterującego

Miejsce V - Manta Multimedia FMT005

Na koniec produkt firmy Manta. Transmiter FM z akumulatorem. Zmienia to podejście do ładowania urządzenia. Nie będziemy już korzystać z zapalniczki, dzięki czemu też zwalniamy jej złącze. Brak tu czytnika kart SD oraz złącza USB. Mamy jedynie złącze mini-jack służące do połączenia transmitera ze smartfonem. Rozwiązanie minimalistyczne, a przy tym dość funkcjonalne.

Manta Multimedia FMT005

Minusem jest jednak ograniczona pojemność baterii, a co za tym idzie istnieje ryzyko jej rozładowania podczas podróży. Po stronie atutów warto wspomnieć cenę – transmiter jest bardzo tani.

Manta Multimedia FMT005 plusy i minusy:

+ Cena

+ Rozmiar i mobilność

- Praca na baterii

- Łączność jedynie poprzez wtyk mini-jack

Podsumowanie – Ranking Transmiterów FM

Transmitery FM nie są urządzeniami zbyt drogimi. Wszystkie prezentowane modele kupimy za mniej niż 100 zł. Ich funkcjonalność – przynajmniej w większości przypadków – jest jednak dość spora. To nie tylko odtwarzanie muzyki, to również funkcja zestawu głośnomówiącego czy ładowarki. Pierwszy produkt firmy ART, to właściwie pełen zestaw wspomnianych zalet. Drugi natomiast jest jego minimalistyczną kopią z drobnym brakiem. PeiYing, to przede wszystkim dobre wykonanie. Blow z kolei imponuje wszechstronnością. Manta nie ma asów w rękawie, ale jest tanim rozwiązaniem z prostymi zadaniami do wykonania.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Transmiterów FM – Hity ze smartfona w głośnikach samochodu