PODPOWIEDZI:

TOP 5 Radioodtwarzaczy samochodowych do 150 zł

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Vordon HT-175BTVordon HT-175BT115 zł
2Blow AVH-8686Blow AVH-8686135 zł
3Vordon HT-165sVordon HT-165s79 zł
4Vordon HT185BTVordon HT185BT139 zł
5Manta RS4503 OntarioManta RS4503 Ontario57 zł
TOP 5 Radioodtwarzaczy samochodowych do 150 zł

Samochód jest dobrem, które służyć ma nam przede wszystkim do przemieszczania się z jednego miejsca w drugie. Obecnie samochody są na tyle komfortowe, że mają systemy klimatyzacji czy nawet podgrzewane fotele. Skoro tak, nie może w nich zabraknąć towarzyszącej nam na co dzień muzyki, do której odtwarzania potrzebne są radioodtwarzacze samochodowe. Przygotowaliśmy ranking skupiający najlepsze radia samochodowe w cenie do 150 zł.

Jak kupić dobre radio samochodowe?

Wybór radioodtwarzaczy samochodowych — również tych do kwoty 150 zł — jest ogromny. Nic dziwnego, że wielu kierowców stających przed takim wyborem ma spory ból głowy. Pomijamy już tutaj fakt wymiarów takiego radia samochodowego, co również jest ważne, ale raczej oczywiste. Wybierając radioodtwarzacz samochodowy, znacznie większy problem determinują jego parametry czy dodatkowe funkcje.

Tak oto radia samochodowe muszą charakteryzować się czystym dźwiękiem i mieć odpowiednią moc. Poza tym dobre radioodtwarzacze powinny także obsługiwać kilka formatów. Podstawowe to MP3, WMA czy AAC. Pomocna z pewnością jest też funkcja RDS. Ta odpowiada za wyświetlanie komunikatów czy nazwy stacji przy słuchaniu radia.

Chcąc mieć funkcjonalny radioodtwarzacz samochodowy, uwagę zwrócić trzeba również na dostępne w nim wejścia. Podstawowym jest oczywiście port USB, ale pomocne jest też wejście AUX. Wówczas możliwe jest bowiem podłączenie do niego dowolnego urządzenia wyposażonego w złącze mini jack. Ogromnym plusem jest też Bluetooth. Mając samochód wyposażony w takie radio samochodowe, można bezprzewodowo połączyć się z telefonem komórkowym. Pełnią one więc wówczas rolę zestawu głośnomówiącego.

Nie wolno zapominać też o marce. Lepiej jest niekiedy nabyć radioodtwarzacz samochodowy uboższy w funkcje, ale renomowanego producenta. Do takich na pewno zaliczyć można firmy Vordon, Blow czy Manta – przynajmniej, jeżeli chodzi o omawiany dziś pułap cenowy.

Sprawdź przy okazji ranking radioodtwarzaczy samochodowych, gdyż zawiera więcej szczegółowych klasyfikacji.

Miejsce I — Vordon HT-175BT

Radio samochodowe Vordon HT-175BT to odbiornik z obsługą formatów MP3 i WMA, w którym poza gniazdem USB na przednim panelu znajduje się również port SD i złącze AUX. Dodatkowo w tym radioodtwarzaczu samochodowym znalazło się miejsce na podnoszący komfort i bezpieczeństwo moduł Bluetooth. Oczywiście jest on też wyposażony w zapamiętujący do 18 stacji tuner FM.

radio samochodowe VordonVordon HT-175BT plusy i minusy:

+ wysoka jakość wykonania
+ stosunek jakości do ceny
+ porty USB i SD
+ złącze AUX
+ Bluetooth
+ obsługa formatów MP3 i WMA
+ tuner FM na 18 stacji
+ czerwony wyświetlacz

- brak zapisu ustawień
- brak odtwarzacza CD/DVD

Miejsce II — Blow AVH-8686

Radio samochodowe Blow AVH-8686 z gniazdami USB, SD i MMC oferuje odczyt plików zapisanych w formatach MP3 oraz WMA. Ten radioodtwarzacz samochodowy wyposażono w duży i zdejmowany panel LCD, co zabezpiecza przed jego kradzieżą. Jego możliwości poprawiają natomiast znajdujące się w nim funkcje, m.in. Bluetooth oraz RDS. Dodatkowo radio jest odporne na kurz i wstrząsy, a poza wyżej wymienionymi portami oferuje też wejście RCA i AUX na urządzenia wyposażone w złącze mini jack.
radioodtwarzacz samochodowy BlowBlow AVH-8686 plusy i minusy:

+ wysoka jakość dźwięku
+ solidne wykonanie
+ USB, SD, MMC, AUX i RCA
+ Bluetooth
+ RDS
+ odczyt plików zapisanych w formatach MP3 i WMA
+ duży wyświetlacz
+ pilot
+ tuner FM
+ zdejmowany panel

- brak odtwarzacza CD/DVD

Miejsce III — Vordon HT-165s

Vordon HT-165s to radio samochodowe oferujące odtwarzanie plików w formacie MP3. Na przednim panelu tego radioodtwarzacza samochodowego znajduje się czytnik kart MMC i SD, a dodatkowo złącze AUX i port USB. Poza tym radio wyposażono w tuner FM z zapisem 18 stacji.

tanie radio samochodowe od firmy VordonVordon HT-165s plusy i minusy:

+ wysoka jakość dźwięku
+ porty USB, AUX, SD i MMC
+ odczyt plików MP3
+ tuner FM (18 stacji)
+ wyświetlacz podświetlany w trzech kolorach (zielony, niebieski, czerwony)
+ niska cena

- brak funkcji Bluetooth i RDS
- niezdejmowany panel
- brak odtwarzacza CD/DVD
- brak odtwarzania plików WMA

Miejsce IV — Vordon HT185BT

Radio samochodowe Vordon HT185BT to odbiornik do odtwarzania muzyki, który wyposażono w kilka różnych portów: 1x AUX, 1x USB, SD/MMC, ISO, 4x RCA. Oferuje on odtwarzanie plików w zapisanych w dwóch formatach: MP3 i WMA. Ten radioodtwarzacz samochodowy wyposażony jest ponadto w funkcję Bluetooth, a poza odtwarzaniem muzyki z nośników zewnętrznych znajduje się w nim też zapisujący do 18 stacji tuner FM.

radioodtwarzacz samochodowy z BluetoothVordon HT185BT plusy i minusy:

+ dobra jakość dźwięku
+ porty AUX, USB, SD/MMC, ISO i RCA
+ odtwarzacz plików MP3 i WMA
+ Bluetooth
+ łatwość obsługi
+ szybkie wyszukiwanie stacji
+ pilot
+ tuner FM

- brak odtwarzacza CD/DVD
- niezdejmowany panel

Miejsce V — Manta RS4503 Ontario

Manta RS4503 Ontario to najtańsze radio samochodowe w naszym rankingu. Obsługuje pliki MP3 i wyposażone jest w czytnik kart SD oraz złącza AUX i USB. Na wyposażeniu tego radioodtwarzacza nie ma funkcji Bluetooth. Znajduje się w nim natomiast zapisujący do 18 stacji tuner FM.

tanie radio samochodowe MantaManta RS4503 Ontario plusy i minusy:

+ dobra jakość dźwięku
+ atrakcyjny design
+ złącza USB, SD i AUX
+ niska cena
+ odczyt plików zapisanych w formacie MP3
+ tuner FM

- brak odtwarzacza CD/DVD
- brak funkcji Bluetooth i RDS
- brak pilota
- radio nie obsługuje formatu WMA

Jak odtwarzać MP3 na starym radiu samochodowym?

Dobre radio samochodowe to oczywiście spora korzyść. Jeśli jednak kierowca nie chce lub nie może go wymieniać, a jednocześnie nie ma możliwości odtwarzania plików MP3, przyda się transmiter FM. Jest to urządzenie z wbudowanym nadajnikiem fal radiowych, dzięki czemu dźwięk z odtwarzacza MP3 na stosunkowo niewielką odległość wysyłany jest w eter. W celu słuchania muzyki wystarczy więc ustawić identyczną częstotliwość w transmiterze i radiu. Oczywiście transmiter FM nie zapewni takiej samej jakości jak dobry radioodtwarzacz samochodowy, ale dla mniej wymagających może być naprawdę ciekawą alternatywą.

Podsumowanie — ranking radioodtwarzaczy samochodowych do 150 zł

Przygotowany przez nas ranking radioodtwarzaczy samochodowych do 150 zł zawiera w sobie aż trzy produkty firmy Vordon. Nie są to być może najtańsze radia samochodowe (Vordon HT-185BT i Vordon HT-175BT), ale na pewno bardzo dobre, jeśli mielibyśmy porównać stosunek ich jakości do ceny. Pełne są różnych portów, a dodatkowo odtwarzają pliki w dwóch formatach - MP3 oraz WMA. Co istotne i nie wpływa tylko na komfort jazdy, ale również i bezpieczeństwo, posiadają także moduł Bluetooth. Dlatego te radioodtwarzacze samochodowe, podobnie jak model Blow AVH-8686, powinny zaspokoić wymagania każdego z kierowców.

Dla mniej wybrednych, którzy z radia nie korzystają tak często, ale lubią umilić sobie podróż muzyką, polecamy radio Manty lub trzecią z propozycji firmy Vordon (HT-165s). Wprawdzie są one pozbawione wielu przydatnych funkcji, czy nie obsługują formatów WMA, to jednak ich niska cena powoduje, że również są to bardzo ciekawe radioodtwarzacze samochodowe warte bliższego zainteresowania.

Sprawdź też:

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Radioodtwarzaczy samochodowych do 150 zł