PODPOWIEDZI:

TOP 7 Radioodtwarzaczy samochodowych 2DIN

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1JVC KW-V240BTJVC KW-V240BT1349 zł
2Kruger & Matz KM20031Kruger & Matz KM20031949 zł
3Vordon Dignity HT-869V2Vordon Dignity HT-869V2799 zł
4Kenwood DMX100BTKenwood DMX100BT669 zł
5JVC KW-R930BTJVC KW-R930BT549 zł
6Blow AVH-9880Blow AVH-9880499 zł
7JVC KW-R520JVC KW-R520419 zł
TOP 7 Radioodtwarzaczy samochodowych 2DIN

Radioodtwarzacz to dla wielu kierowców podstawowy i niezbędny element każdego samochodu. Mało kto wyobraża sobie bowiem jazdę bez ulubionej muzyki. Standardowe radia samochodowe mają wejścia 1DIN. Niektóre modele pojazdów mają jednak kieszenie dwa razy większe dla radioodtwarzaczy samochodowych 2DIN.

2DIN a 1DIN - jakie są różnice? Do jakich aut pasują?

Nie ulega wątpliwości, że radioodtwarzacz samochodowy musi pasować do auta. Wielu kierowców uwagę zwraca tu na walory estetyczne, bacząc na stylistykę i podświetlenie tego urządzenia. To nie wszystko, ponieważ najważniejszy jest sposób podłączenia radia samochodowego do instalacji elektrycznej auta. Większość samochodów wyposażonych jest w ułatwiające to kości ISO. Jeśli ich nie ma, pomóc mogą przejściówki.

Biorąc pod uwagę montaż radia samochodowego, standardem jest tu wejście 1DIN, do którego dopasowana jest większość odbiorników radiowych. Otwór w desce rozdzielczej może być jednak dwa razy większy. Wówczas mieści się w nim radio zamontowane przez producenta auta, choć nie tylko. Pomocne są bowiem specjalne ramki, dopasowane do wejścia po oryginalnym radiu, choć otwór wewnętrzny to 1DIN.

Poza tym istnieje standard 2DIN, a więc podwójny 1DIN. Takie odtwarzacze są dwa razy większe i na ogół zawierają w sobie nawigację GPS, multimedia z DVD i 7-calowy ekran.

radioodtwarzacz samochodowy 2DIN

Jaki radioodtwarzacz samochodowy 2DIN?

Radioodtwarzacze samochodowe 2DIN to urządzenia znacznie bardziej zaawansowane od zwykłych odbiorników. Są one praktyczne i funkcjonalne, na co przekłada się wiele przydatnych funkcji, jak i znacznie większy ekran.

W związku z tym wielokrotnie właściciele samochodów z wnękami 1DIN decydują się na zmianę i większy sprzęt. Z kolei posiadacze aut z odtwarzaczami 2DIN wymieniają je na urządzenia nowocześniejsze.

Oferta radioodtwarzaczy 2DIN jest dziś coraz szersza. Dlatego każdy powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie. Tak pośród tańszych, jak i nieco droższych modeli. W ich wyborze pomoże również poniższe zestawienie TOP 7 radioodtwarzaczy samochodowych 2DIN.

JVC KW-V240BT

Kosztujący blisko 1000 zł radioodtwarzacz samochodowy 2PIN JVC KW-V240BT, to model mocno zaawansowany wyposażony w ekran o przekątnej 6,2 cala, który zapewnia łatwą obsługę i komfort użytkowania.

Urządzenie pozwala na podłączenie kamery cofania, zmianę kolorów wyświetlacza czy obsługę systemu Dolby Digital. Ten radioodtwarzacz pozwala na połączenie ze smartfonami z systemem Android, ale też iPhone'ami oraz iPodami. Wyposażono go w gniazdo AUX, port USB, jak i moduł Bluetooth.

radioodtwarzacz samochodowy JVC KW-V240BT


JVC KW-V240BT - wady i zalety:

+ wyświetlacz 6,2 cala o dobrej rozdzielczości
+ możliwość podłączenia kamery cofania
+ współpraca ze smartfonami z systemem Android
+ współpraca z iPhone'ami oraz iPodami
+ gniazdo AUX
+ port USB
+ moduł Bluetooth
+ prosta obsługa
+ komfort użytkowania

- wysoka cena
- brak GPS

Kruger & Matz KM2003

Ten radioodtwarzacz do samochodu o mocy 3 × 40 W to gwarancja dostępu do nieograniczonej rozrywki w cenie około 900 zł. Ekran ma tu 7 cali i rozdzielczość 800 × 480 px. Model pozwala na podłączenie kamery cofania i sterowania kierownicy.

Użytkownik ma też możliwość odtwarzania muzyki z pendrive'a lub innego nośnika, podłączając go przez port USB, wejście AUX lub moduł Bluetooth, który posłużyć może też jako zintegrowany zestaw głośnomówiący.

radioodtwarzacz Kruger & Matz KM20031

Dostępne są też kanały naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T i filmy zapisane w wielu różny formatach. Dodatkowo ten radioodtwarzacz samochodowy 2PIN ma wbudowany odbiornik GPS oparty o system WIN CE 6.0. Dzięki temu pełni też rolę systemu nawigacyjnego.

Kruger & Matz KM20031 - wady i zalety:

+ wyświetlacz 7 cali o rozdzielczości 800 × 480 px
+ możliwość podłączenia kamery cofania
+ wbudowana nawigacja
+ port USB
+ gniazdo AUX
+ Bluetooth
+ ciekawy design
+ prosty w użytkowaniu

- wysoka cena

Vordon Dignity HT-869V2

Niespełna 800 zł zapłacić trzeba za funkcjonalne radio 2PIN Vordon Dignity HT-869V2. Ten radioodtwarzacz z mikrofonem ma wiele funkcji, które są potrzebne w samochodzie i zwiększają funkcjonalność auta.

Radio zawiera takie dodatki jak nawigacja GPS i moduł Hands Free, który pozwala na prowadzenie rozmów bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Dodatkowo po podłączeniu smartfona przez kabel USB, radio przejmuje jego funkcje. Ma też 7-calowy ekran, moduł Bluetooth i wszystkie potrzebne porty do słuchania muzyki oraz odtwarzania filmów.

7-calowe radio samochodowe Vordon Dignity HT-869V2

Vordon Dignity HT-869V2 - wady i zalety:

+ wyświetlacz 7 cali
+ możliwość podłączenia kamery cofania
+ nawigacja GPS
+ port USB
+ gniazdo AUX
+ moduł Bluetooth
+ prosty w użytkowaniu

- wysoka cena
- zanikanie fal radiowych
- reset nawigacji po zgaszeniu auta

Kenwood DMX100BT

6,8-calowe radio samochodowe Kenwood DMX100BT to tani produkt, w cenie niespełna 700 zł, który ma dotykowy ekran i pozwala na odtwarzanie multimediów o wielu rozszerzeniach. Interfejs użytkownika dostępny jest w kilku językach. Radio pozwala też na podłączenie kamery cofania i współpracuje z odtwarzaczem iPod oraz telefonami iPhone.

tanie radio samochodowe Kenwood DMX100BT

Kenwood DMX100BT - wady i zalety:

+ dotykowy wyświetlacz 6,8 cala
+ niska cena
+ port USB
+ moduł Bluetooth
+ możliwość podłączenia kamery cofania

- brak GPS
- brak gniazda AUX

JVC KW-R930BT

Kosztujący jedynie ok. 550 zł JVC KW-R930BT to radioodtwarzacz 2DIN CD z portem USB, wejściem AUX i modułem Bluetooth. Urządzenie to pozwala na zmianę koloru podświetlenia oraz wyświetlanie muzyki z urządzeń z systemem Android, jak również iPoda i iPhone’a.

atrakcyjny cenowo radioodtwarzacz 2DIN

JVC KW-R930BT - wady i zalety:

+ kolorowy wyświetlacz
+ niska cena
+ port USB
+ Bluetooth
+ wejście AUX

- brak nawigacji

Blow AVH-9880

Radioodtwarzacz samochodowy 2PIN, model Blow AVH-9880 kosztuje ok. 430 zł i jest doskonałym urządzeniem do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Ta stacja multimedialna to również nawigacja GPS, która niestety pozbawiona jest wbudowanych map. Radio ma porty USB i SD oraz kolorowy, 7-calowy wyświetlacz. Pozwala też na podłączenie kamery cofania.

radio samochodowe firmy Blow

Blow AVH-9880 - wady i zalety:

+ kolorowy wyświetlacz 7 cali
+ niska cena
+ port USB
+ slot na karty SD

- brak wejścia AUX
- brak Bluetooth
- brak wbudowanych map do nawigacji

JVC KW-R520

Radio do samochodu 2DIN w cenie poniżej 400 zł? To możliwe. Takim modelem jest radioodtwarzacz samochodowy JVC KW-R520, który ma wielokolorowy panel i pozwala na odtwarzanie różnych plików audio z wielu urządzeń. Podłączone są one przez port USB lub gniazdo AUX.

tani radioodtwarzacz do samochodu 2DIN

JVC KW-R520 - wady i zalety:

+ kolorowy panel
+ niska cena
+ port USB
+ gniazdo AUX

- brak nawigacji GPS
- brak możliwości odtwarzania plików wideo
- brak modułu Bluetooth

TOP 7 radioodtwarzaczy samochodowych 2DIN

Widać więc wyraźnie, że wybór radioodtwarzaczy do samochodów 2PIN jest szeroki. Dzięki temu każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie, uwzględniając swoje potrzeby, jak i możliwości finansowe.

Zdecydowanie najlepiej wypadają tu urządzenia proste w użytkowaniu, a przy tym wyposażone w nawigację GPS, pośród których są modele Kruger & Matz KM20031 czy Vordon Dignity HT-869V2.

Mniejsze możliwości dają radioodbiorniki, które GPS-u nie mają. Takie modele jak JVC KW-V240BT, Kenwood DMX100BT, JVC KW-R930BT czy JVC KW-R520 spełnią jednak wymagania wszystkich tych, którzy chcą mieć dobre urządzenie do odtwarzania multimediów.

Dwa pozostałe radioodtwarzacze 2DIN to model Blow AVH-9880, który ma nawigację, ale jest ona pozbawiona map, oraz najsłabszy w całej stawce JVC KW-R520. Ten pozwala tylko na odtwarzanie plików audio.

Więcej radioodtwarzaczy do samochodu, w różnych przedziałach cenowych, znajdziecie w naszych najnowszych rankingach radioodtwarzaczy samochodowych.

Zobacz też radia 1DIN:

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Radioodtwarzaczy samochodowych 2DIN