PODPOWIEDZI:

TOP 5 Portfeli męskich RFID – Jak zabezpieczyć się przed Skimmingiem?

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsonite 149-664 RFIDSamsonite 149-664 RFID299 zł
2Samsonite 13A-467 RFIDSamsonite 13A-467 RFID239 zł
3Samsonite 13A-282 RFIDSamsonite 13A-282 RFID239 zł
4Peterson Skórzany 382 Czarny RFID STOPPeterson Skórzany 382 Czarny RFID STOP149 zł
5Samsonite DLX 01-145-275 RFIDSamsonite DLX 01-145-275 RFID209 zł
TOP 5 Portfeli męskich RFID – Jak zabezpieczyć się przed Skimmingiem?

Prezentujemy ranking portfeli RFID. Są to polecane portfele chroniące przed skimmingiem. Jeśli korzystacie z kart płatniczych, bądź kart dostępu czy też elektronicznych dowodów – takie zabezpieczenie może się Wam przydać. Wybraliśmy pięć portfeli RFID ze skóry naturalnej, które różnią się między sobą układem kieszeni.

Technologia RFID, która stosowana jest np. w kartach płatniczych, ułatwia nam codzienne czynności i świetnie sprawdza się w wielu branżach. Posiada jednak swoje minusy. Bez odpowiedniego zabezpieczenia możemy stać się ofiarą oszustów, którzy – często bez naszej wiedzy – potrafią pozyskać informacje z urządzeń wyposażonych w system RFID. Czy możemy się przed tym bronić? Tak. Producenci dbają o nasze bezpieczeństwo np. wyposażając portfele w specjalne systemy anty RFID. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych modeli.

Czym jest RFID?

Jest to technologia, którą stosuje się np. w kartach płatniczych (dzięki temu możemy korzystać z transakcji zbliżeniowych). Za pomocą fal radiowych przesyłane są informacje z nadajnika do czytnika, a ten odbiera je i odpowiednio filtruje – odczytuje, a nawet zapisuje. Całość trwa zaledwie kilka milisekund. RFID poza kartami płatniczymi stosuje się np. w elektronicznych dowodach czy kartach dostępu.

Jak kupić portfel RFID?

Pamiętajcie by zwrócić uwagę na jakość zabezpieczenia – produkt powinien mieć odpowiednie certyfikaty gwarantujące skuteczną ochronę. Ponadto warto dobrać portfel wg tego, co na co dzień będziemy w nim nosić. Jeśli mamy sporo kart płatniczych i „plastikowych” dokumentów, to wybierzmy portfel z wieloma dedykowanymi przegrodami. Sprawdźmy czy konkretny model ma odpowiednią ilość miejsca na wizytówki, gotówkę i z jakiego materiału jest wykonany. Jeśli nie jesteście pewnie jak taki produkt chroni Wasze dane, to sprawdźcie artykuł na temat tego czym jest technologia RFID.

Miejsce I - Samsonite 149-664 RFID

Na pierwszym miejscu wylądował elegancki portfel RFID ze skóry naturalnej. Produkt firmy Samsonite, to idealna propozycja dla chcących zabezpieczyć swoje dane. Oferuje aż 9 przegród na karty, a to właśnie je będziemy chronić przed skimmingiem i niepowołanym dostępem z zewnątrz. Ponadto w portfelu zmieścimy np. dokumenty od samochodu, a swoje kieszenie mają tu także banknoty i bilon.

Samsonite 149-664 RFID

Model 149-664 RFID dostępny jest w czarnym i brązowym odcieniu, a więc możemy dopasować produkt pod inne elementy galanterii. Portfel jest naprawdę pojemny i rozwiąże problem zagospodarowania wizytówek czy „plastików”.

Samsonite 149-664 RFID plusy i minusy:

+ Skóra naturalna

+ 9 przegród na karty

+ Miejsce na dowód rejestracyjny i wiele innych dokumentów

- Brak

Miejsce II - Samsonite 13A-467 RFID

Na drugim miejscu kolejny, choć nieco mniej klasyczny, model od Samsonite. Skórzany portfel RFID z różnymi fakturami, a także czerwonym wykończeniem. Propozycja dla miłośników nowoczesnego designu. Ponownie znajdziemy tu miejsce na dokumenty samochodu, bilon i gotówkę oraz 7 miejsc na karty.

Samsonite 13A-467 RFID

Pochodzący z kolekcji Perforated Plus portfel, to dobry wybór jako jeden z elementów całego zestawu z tej serii, a także jako samodzielny zakup. Podobnie jak we wszystkich produktach Samsonite RFID – ochrona potwierdzona jest certyfikatami.

Samsonite 13A-467 RFID plusy i minusy:

+ Skóra naturalna

+ Miejsce na dowód rejestracyjny i inne dokumenty

- Brak

Miejsce III - Samsonite 13A-282 RFID

Kolejny model z opisanej wyżej kolekcji Perforated Plus od Samsonite. W tym przypadku otrzymujemy portfel RFID z 3 przegrodami na karty. To jednak nie oznacza mniejszej pojemności portfela – 10 dodatkowych kieszeni oraz kieszeń na bilon i przegrody na banknoty gwarantują sporą pojemność.

Samsonite 13A-282 RFID

Samsonite 13A-282 RFID, to tak naprawdę kopia poprzednika jeśli chodzi o design i wykonanie. Oba modele różni jedynie układ miejsc w środku. Tu więc zadecyduje indywidualne podejście do układu portfela.

Samsonite 13A-282 RFID plusy i minusy:

+ Skóra naturalna

+ Miejsce na dowód rejestracyjny i inne dokumenty

- Brak

Miejsce IV - Peterson Skórzany 382 Czarny RFID STOP

Tym razem zmieniamy producenta. Na czwartej lokacie portfel Peterson z technologią RFID STOP. To kolejny produkt, który zabezpieczy karty przed niepożądanym odczytem danych z zewnątrz. W wyglądzie znów wracamy do bardziej klasycznych i eleganckich rozwiązań. Portfel posiada 5 dedykowanych miejsc na karty płatnicze.

Peterson Skórzany 382 Czarny RFID STOP

W tym przypadku kieszeń na bilon powoduje, że portfel jest nieco grubszy od proponowanych rozwiązań firmy Samsonite – jeśli cenicie sobie niewielkie gabarytowo i płaskie portfele, to może być delikatny mankament.

Peterson Skórzany 382 Czarny RFID STOP plusy i minusy:

+ Skóra naturalna

+ Cena

+ Miejsce na dowód rejestracyjny i inne dokumenty

- Grubość portfela

Miejsce V - Samsonite DLX 01-145-275 RFID

Na koniec jeszcze jeden portfel Samsonite. W przypadku tego produktu otrzymujemy: klasyczny wygląd, wykonanie ze skóry naturalnej i aż 10 miejsc na karty bądź wizytówki. Układ portfela jest dość dobry – chociaż brak tu np. siatkowanej bądź przezroczystej kieszeni, którą oferowały poprzednie modele.

Samsonite DLX 01-145-275 RFID

Produkt z serii DLX 145, to kolejne rozwiązanie chroniące przed złamaniem systemu RFID. Ten model wyposażono również w pasek, który pozwoli przypiąć na zatrzask jedno ze skrzydeł portfela. Rozwiązanie przydatne – pod warunkiem, że z części dokumentów będziemy korzystać rzadko.

Samsonite DLX 01-145-275 RFID plusy i minusy:

+ Skóra naturalna

+ 10 miejsc na karty i wizytówki

+ Miejsce na dokumenty

- Brak przezroczystej bądź siatkowanej kieszeni

Podsumowanie – ranking portfeli RFID

Przy wyborze portfeli do zestawienie kluczowe było ich wykonanie oraz jakość zabezpieczeń. Wszystkie prezentowane modele dobrze ochronią znajdujące się w nich karty przed skimmingiem, a poza tym wyglądają stylowo i wykonane zostały z dobrej jakości skóry. Królem rankingu jest firma Samsonite, która obsadziła tu aż cztery z pięciu pozycji. Alternatywą jest Peterson, który również może się podobać. Tak naprawdę wybierając portfel RFID będziemy mieli podobne dylematy jak przy każdym innym – układ i ilość miejsca. Preferowaliśmy te modele, które gwarantują dużo miejsc na karty – co nie znaczy, że każdy będzie miał podobne podejście.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Portfeli męskich RFID – Jak zabezpieczyć się przed Skimmingiem?