PODPOWIEDZI:

TOP 7 Rozdrabniaczy do gałęzi – Wydajne narzędzie ogrodowe w niezłej cenie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Hecht 624 BoxHecht 624 Box519 zł
2Makita UD2500Makita UD2500806 zł
3Fieldmann FZD 4020-EFieldmann FZD 4020-E479 zł
4Krysiak Faworyt GTR 2800Krysiak Faworyt GTR 2800662 zł
5Al-KO LH 2800 EASY CRUSHAl-KO LH 2800 EASY CRUSH1149 zł
6Bosch Axt Rapid 2200Bosch Axt Rapid 2200979 zł
7Bosch Axt 25 TCBosch Axt 25 TC1924 zł
TOP 7 Rozdrabniaczy do gałęzi – Wydajne narzędzie ogrodowe w niezłej cenie

Prezentujemy ranking rozdrabniaczy do gałęzi. W zestawieniu znalazło się siedem takich narzędzi ogrodowych, które skutecznie pozwolą na zmielenie konarów, krzaków i innych roślin. Wybraliśmy bezpieczne rozdrabniacze, o solidnych parametrach i w niezłej cenie. Znajdziecie tu funkcjonalne urządzenia uznanych producentów.

Wiosenne i letnie prace porządkowe w ogrodzie, to swoisty rytuał. Jeśli w Waszej przestrzeni posiadacie krzewy bądź drzewka, które co jakiś czas trzeba przycinać, to doskonale wiecie też ile przy tym zachodu. Pozostawione odpady można jednak skutecznie zagospodarować, a ich usuwanie i utylizacja nie musi być wielkim problemem – jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt. Warto więc kupić rozdrabniacz do gałęzi, który pomoże w pielęgnacji naszego ogrodu. Przygotowaliśmy siedem propozycji dobrych urządzeń w niezłej cenie.

Po co kupować rozdrabniacz do gałęzi?

Rozdrobnione i przemielone gałęzie, krzewy czy większe chwasty – to wszystko odpady, którymi możemy swobodnie nawozić glebę bądź wykorzystać jako ściółkę. Stosowanie naturalnych składników, to przynajmniej kilka korzyści. Po pierwsze nie musimy wydawać pieniędzy i kupować dodatkowych worków z nawozami, skoro możemy wykorzystać „własne śmieci”. Z drugiej strony jest to działanie proekologiczne, bowiem wszystkie pozostałości z drzew czy krzewów są 100% naturalne.

Jeśli zatem zależy nam na ekologicznym i oszczędnym podejściu do pielęgnacji ogrodu, to rozdrabniacz do gałęzi sprawdzi się idealnie, a przy tym pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i miejsca na pozbycie się i przechowywanie obciętych konarów czy gałęzi.

Jak wybrać rozdrabniacz do gałęzi?

Właściciele dużych ogrodów, które obsadzone są gęsto różnego rodzaju drzewkami powinni zdecydować się na rozdrabniacze z naprawdę dużym pojemnikiem. Wszystko po to, by nie martwić się nazbyt szybkie przepełnienie zbiornika, który i tak co jakiś czas będzie trzeba w końcu opróżnić.

Istotne są też gabaryty utylizowanych konarów. Sprawdźmy dobrze czy potrzebujemy modelu z naprawdę dużym ostrzem i sporą średnicą otworu, czy może wystarczy urządzenie nieco mniejsze, które w pełni wystarczy dla przemielenia odpadków z niewielkich drzewek i krzewów. W tym przypadku ważna jest też moc silnika oraz tryb pracy – większa ilość i większe rozmiary rozdrabnianych elementów wymagają mocniejszego sprzętu.

Hecht 624 Box – prezycyjny rozdrabniacz o wysokiej mocy

Niezła cena, solidna konstrukcja i skuteczność działania. Z tych powodów rozdrabniacz do gałęzi firmy Hecht zajął pierwsze miejsce w rankingu. Urządzenie sprawdzi się zarówno w małych jak i większych ogrodach. Wyposażone jest w zbiornik, który może pomieścić do 50 litrów rozdrobnionych odpadów.

Hecht 624 Box

Na plus również silnik – 2500 W. Całość nie jest przesadnie ciężka i waży 14kg, a maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi wynosi 4cm.

Hecht 624 Box plusy i minusy:

+ Stosunek jakości do ceny

+ Solidna konstrukcja

+ Niezłe gabaryty urządzenia

- Brak

Makita UD2500 – solidne narzędzie ogrodowe

Kolejne dobre rozwiązanie, które okaże się pomocne w porządkowaniu po pracach w ogrodzie. Rozdrabniacz do gałęzi firmy Makita posiada duży, aż 67 litrowy zbiornik na odpady. Maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi, to 45mm. Jest więc nieco większa niż w przypadku poprzednika. Moc silnika, to znów 2500 W.

Makita UD2500

Dzięki swoim rozmiarom i pojemności ten model sprawdzi się w nieco większych ogrodach. Urządzenie jest dość ciężkie i waży 27kg. Całe szczęście w jego transporcie pomagają duże i stabilne koła.

Makita UD2500 plusy i minusy:

+ Pojemność zbiornika

+ Średnica otworu w maszynie

- Waga i rozmiar

Fieldmann FZD 4020-E – niedrogi rozdrabniacz do gałęzi

Elektryczny rozdrabniacz ogrodowy firmy Fieldmann. Produkt w dużym stopniu przypomina rozdrabniacz Hecht, jednak wykonany jest nieco inaczej. Cechy wspólne, to z pewnością 50-litowy pojemnik na odpady oraz silnik o mocy 2500 W. Urządzenie dobrze radzi sobie z mieleniem gałęzi i krzewów.

Fieldmann FZD 4020-E

Maksymalna średnica rozdrabnianych odpadów, to 40mm. Rozdrabniacz jest dość głośny, ale żaden nie gwarantuje bezdźwięcznej pracy. Za tą cenę? Naprawdę dobry wybór.

Fieldmann FZD 4020-E plusy i minusy:

+ Dobra cena

+ Solidne wykonanie

- Pracuje dość głośno

- Nieco gorzej radzi sobie z niektórymi łodygami chwastów czy kwiatów

Krysiak Faworyt GTR 2800 – urządzenie polskiego producenta

Funkcjonalny i przydatny rozdrabniacz do gałęzi. Jego budowa nie różni wizualnie od podobnych mu produktów. W tym urządzeniu mechanizmem odpowiedzialnym za cięcie jest frez rozdrabniający. Silnik, który odpowiada za moc ma aż 2800 W – jest więc nieco mocniejszy niż w opisanych wyżej modelach.

Krysiak Faworyt GTR 2800

Faworyt pozwala ciąć gałęzie o średnicy do 44mm, choć ta wartość zdaje się być ciut zawyżona. Jakościowo z pewnością godny polecenia produkt, który powinien dobrze służyć podczas prac nad pielęgnacją ogrodu.

Krysiak Faworyt GTR 2800 plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Moc silnika

+ Zabezpieczenie przed włączeniem bez zablokowania pojemnika

- Niezbyt intuicyjna regulacji grubości cięcia

Al-KO LH 2800 EASY CRUSH – rozdrabniacz z mechanizmem rolkowym

Ten model, to już wysoka półka. Rolkowy mechanizm wykorzystany w rozdrabniaczu Easy Crushpozwala na wygodne i skuteczne umieszczenie gałęzi w urządzeniu. Na plus w tym przypadku również duży otwór. Przy tym wszystkim szkoda jednak, że nie można ciąć gałęzi grubszych niż 40mm.

Al-KO LH 2800 EASY CRUSH (112853)

Rozdrabniacz może imponować swoimi osiągami. Wbudowany styk wierniczy zapewnia bezpieczeństwo, wsteczny bieg pozwala wycofać załadowaną już gałąź. Można przyczepić się do przeciętnej pojemności pojemnika – 48 litrów. Jednak jest to jedynym mankamentem tego modelu.

Al-KO LH 2800 EASY CRUSH plusy i minusy:

+ Jakość wykonania

+ Bezpieczny styk wierniczy

+ Ułatwiający pracę mechanizm rolkowy

- Przeciętna wielkość pojemnika na odpady

Bosch Axt Rapid 2200 – rozdrabniarka renomowanej firmy

Ostatnie dwa miejsca zajmują produkty uznanej marki Bosch. Miejsce szóste, to model Axt Rapid 2200. Kształtem przypomina on bardziej kosz na śmieci, ale to co potrafi budzi uznanie. Bardzo ostre i wydajne ostrze. Do tego bezproblemowo radzi sobie z każdym rodzajem gałęzi i innych odpadów. Pracuje dość cicho i – jak na rozdrabniacz do gałęzi – jest dość lekki. Waży niespełna 14 kg.

Bosch Axt Rapid 2200

Jednak Bosch ma swoje wady. Najważniejszą jest brak pojemnika na odpady w zestawie. To uciążliwa kwestia, gdy mamy pokaźną stertę gałęzi do przemielenia. W zestawie próżno też szukać przewodu zasilającego.

Bosch Axt Rapid 2200 plusy i minusy:

+ Świetnie rozdrabnia każdy rodzaj odpadów

+ Gabaryty i waga

+ Jest dość cichym urządzeniem

- Brak pojemnika na odpady w zestawie

- Brak kabla zasilającego w zestawie

Bosch Axt 25 Tc – wysokiej klasy rozdrabniarka do gałęzi

Na koniec rozdrabniacz ogrodowy dla wymagających. Sprawdzi się nie tylko dla amatorów, ale i profesjonalistów pracujących w ogrodnictwie. Liście, pędy, gałęzie i inne odpady nie mają szans – bardzo dobry system tnący Turbine Cut potrafi przemielić niemal wszystko. Na plus również maksymalna średnica 45mm. Wydajny silnik 2500 W również jest sporym atutem Boscha.

Bosch Axt 25 Tc

Produkt wyposażono również w 53-litrowy zbiornik. Jest ciężki – waży aż 30kg. Jednak jego transport nie jest specjalnie trudny, a to dzięki zrównoważonej konstrukcji i dobrym kołom. Za to wszystko przyjdzie jednak trochę zapłacić i jest to zdecydowanie najdroższy produkt w rankingu.

Bosch AXT 25 TC plusy i minusy:

+ Świetna wydajność 

+ System Turbine Cut

+ Dobra pojemność mimo nieprzesadnych gabarytów

- Cena

Jak poradzić sobie z większymi kawałkami drewna?

Rozdrabniarki mają swoje ograniczone możliwości, więc co zrobić z większymi kawałkami drewna? Wystarczy przejrzeć najlepsze i najpopularniejsze łuparki do drewna.

Urządzenia te zastąpią klasyczną siekierkę i z dużo większą szybkością i precyzją rozłupią lub porąbią nawet twardsze gatunki drewna. 

Podsumowanie – Ranking rozdrabniaczy do gałęzi

Wydajność i funkcjonalność, to cechy które braliśmy pod uwagę przy tworzeniu rankingu. Bezapelacyjnie w stosunku jakości do ceny wygrywa Hecht, chociaż Makita jest również bardzo solidnym modelem. Dobrym wyjściem dla średnich ogrodów jest tani Fieldmann. Faworyt z kolei trafi w gusta bardziej wprawionych w boju ogrodników. Al-KO oraz Bosch, to produkty z wyższej półki. Jeśli stać nas na takie urządzenie – z pewnością nie będziemy rozczarowani (no może jedynie brakiem pojemnika w Rapidzie). Jednak nie zawsze w pełni wykorzystamy ich potencjał, a po co przepłacać?

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Rozdrabniaczy do gałęzi – Wydajne narzędzie ogrodowe w niezłej cenie