PODPOWIEDZI:

TOP 3 Basenów rozporowych - Ranking polecanych basenów ogrodowych

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Intex Easy Set 305 x 76 cm 28120Intex Easy Set 305 x 76 cm 28120125 zł
2Intex Easy Set Pool 396 x 84 cm 3w1 28142Intex Easy Set Pool 396 x 84 cm 3w1 28142299 zł
3Bestway 396 x 84 cm 57319Bestway 396 x 84 cm 57319199 zł
TOP 3 Basenów rozporowych - Ranking polecanych basenów ogrodowych

Dzisiaj pomożemy kupić dobry model basenu rozporowego do naszego ogrodu. Przedstawimy wady i zalety tych produktów, wskażemy najważniejsze parametry oraz wyjaśnimy, czym cechuje się ten rodzaj basenów. Zapraszam do zapoznania się z najnowszym TOP 3 basenów rozporowych w niskiej cenie.

Baseny ogrodowe to polecany sposób na odpoczynek, zabawę czy też ochłodzenie w upalne dni. Kiedy tylko mamy ochotę, korzystamy z orzeźwiającej kąpieli bez konieczności oddalania się od domu czy płacenia za wstęp. Wystarczy tylko kawałek wolnego i płaskiego miejsca, aby rozłożyć basen rozporowy, napompować jego kołnierz, a następnie napełnić go wodą, aby cieszyć się relaksem całą rodziną.

Czym różni się basen ogrodowy rozporowy od basenu stelażowego?

Basen rozporowy, inaczej zwany kołnierzowym, wykorzystuje w swojej konstrukcji siłę rozporową. Woda zaczyna napierać na ścianki, nadając tym samym odpowiedniego kształtu. Charakterystyczny kołnierz jest pompowany, dzięki czemu wysokość ścian jest zależna od ilości wody. Warto zwrócić uwagę, że to właśnie on odpowiada za stabilność naszego basenu. Baseny kołnierzowe cieszą się niezwykłą popularnością, są bezpieczne dla dzieci, stosunkowo wytrzymałe, proste w rozłożeniu oraz występują w różnych rozmiarach. Można by rzec, że ceny basenów ogrodowych rozporowych nadają się na każdą kieszeń.

Co odróżnia basen rozporowy od stelażowego?

Przede wszystkim, baseny ogrodowe stelażowe różnią się konstrukcją, co widać na pierwszy rzut oka. Nie mamy tutaj kołnierza, natomiast wszystko oparte jest na metalowych nóżkach. Taki stelaż jest niezwykle wytrzymały i stabilny. Drugą zasadniczą różnicą jest fakt, że basen rozporowy możemy napełnić aż do 90%. Jest to wysokość stała, niezależnie od ilości nalanej wody, inaczej niż w basenach rozporowych, gdzie wysokość progu zależy od ubytku lub dolania wody. Zachęcam do zapoznania się z naszym rankingiem tanich basenów stelażowych.

basen stelazowy i rozporowy - który lepszy

Intex Easy Set 305 x 76 cm 28120 - tani i wygodny basen rozporowy

Zaczynamy od najtańszego modelu w zestawieniu. Basen Intex oferuje pojemność 3853 l, wygodną konstrukcję, a także wysoką jakość wykonania (trójwarstwowe PVC). Znajdziemy zawór, służący do szybkiego spuszczania wody. Zarówno montaż, jak i kwestia czyszczenia, nie powinny sprawić trudności.

tani basen rozporowy Intex Easy Set 305 x 76 cm 28120

Intex Easy Set 305 x 76 cm 28120 plusy i minusy:

+ Bardzo tani

+ Wytrzymały

+ Prosty w rozłożeniu i czyszczeniu

+ Estetycznie wykonany

+ Szybkie opróżnianie

- Spełni oczekiwania, pod warunkiem, że komuś odpowiada taka wielkość

Intex Easy Set Pool 396 x 84 cm 3w1 28142 - bezpieczny basen dla całej rodziny

Basen ogrodowy Intex kosztuje więcej, ale w zamian otrzymujemy dużą pojemność, wynoszącą aż 7300 l. Basen posiada wydajną pompę (2006 l/h), wkład filtrujący oraz zestaw naprawczy w komplecie. Basen rozporowy jest odporny na uszkodzenia i warunki atmosferyczne, ma okrągły kształt i gruby kołnierz. To duży basen godny polecenia.

basen rozporowy firmy Intex

Bestway 396 x 84 cm 57319 plusy i minusy:

+ Pojemność

+ Bezproblemowy montaż

+ Wytrzymałość

+ Atrakcyjny design

+ Wydajność pompy na wysokim poziomie

- Musimy mieć sporo wolnego miejsca w ogrodzie

Bestway 396 x 84 cm 57319 - dobry basen w dobrej cenie

Basen rozporowy Bestway cechuje się tymi samymi wymiarami, co poprzedni model, lecz przystępniejszą ceną. Pojemność jest na podobnym poziomie, wynosi 7340 l. W takim basenie możemy nawet podjąć naukę pływania. Ponadto, basen wyróżnia się odpowiednią stabilnością, miękkim kołnierzem, prostym montażem bez konieczności użycia narzędzi oraz specjalnym zaworem do wygodnego spuszczania wody. Zalecane wypełnienie wynosi 80%.

niedrogi basen rozporowy od Bestway

Bestway 396 x 84 cm 57319 plusy i minusy:

+ Wysoka jakość wykonania

+ Przystępna cena

+ Pojemność

+ Szybki montaż bez użycia narzędzi

+ Stabilność

+ Proste opróżnianie

+ Wygląd

- Ze względu na spore wymiary, musimy mieć dosyć dużo wolnej przestrzeni w naszym ogrodzie lub na działce

Podsumowanie - ranking basenów rozporowych

W zestawieniu pojawiło się dwóch producentów: Intex oraz Bestway.

  • Intex Easy Set 305 x 76 cm 28120 - przykład bardzo taniego i solidnie wykonanego basenu rozporowego, którego czyszczenie, montaż czy też opróżnianie nie sprawi kłopotu; ma najmniejszą pojemność w porównaniu do innych modeli z rankingu.
  • Intex Easy Set Pool 396 x 84 cm 3w1 28142 - wytrzymały i bezpieczny basen ogrodowy, umożliwiający zabawę całą rodziną; ponadto w komplecie otrzymamy wydajną pompę, wkład filtrujący oraz zestaw naprawczy. Cena wyższa, natomiast nie musimy osobno kupować wymienionych akcesoriów basenowych.
  • Bestway 396 x 84 cm 57319 - basen ogrodowy Bestway wyróżnia się największą pojemnością, przystępną ceną i stabilnością; to idealna propozycja dla osób posiadających duży ogród.

By poznać czołowe baseny innych typów, zajrzyj do listy rankingów najlepszych basenów do ogrodu.

blog comments powered by Disqus
TOP 3 Basenów rozporowych - Ranking polecanych basenów ogrodowych