PODPOWIEDZI:

TOP 5 Kamer cyfrowych 4K

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sony FDR-AX100 EB 4KSony FDR-AX100 EB 4K6349 zł
2Sony FDR-AX33Sony FDR-AX332749 zł
3JVC GY-HM170EJVC GY-HM170E6754 zł
4JVC GZ-RY980JVC GZ-RY9803949 zł
5Sony FDR-AX53Sony FDR-AX533529 zł
TOP 5 Kamer cyfrowych 4K

Zdecydowani na zakup kamery cyfrowej, która nagrywa w 4K? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdźcie nasze TOP 5 z tej kategorii. Dzięki poniższym danym będziecie już wiedzieć, którą kamerę 4K kupić. Zapraszamy!

Materiały nagrywane w 4K robią ogromne wrażenie. Są tylko dwa problemy:

  • Musimy mieć je na czym odtworzyć
  • Musimy mieć je czym nagrać

O ile telewizory 4K są już w miarę tanie, to niestety urządzenia do nagrywania w tak wysokiej jakości wciąż są dość kosztowne.

Tym bardziej dobrze wydać swoje pieniądze, jeżeli planujemy zakup dobrej kamery cyfrowej 4K. Poniżej najciekawsze produkty.

Jaka kamera cyfrowa, która nagrywa obraz w 4K?

Sprawa nie jest prosta, a w grę wchodzą dość wysokie kwoty. Na rynku tego typu kamer dominują w zasadzie dwie firmy - Sony oraz JVC. Właśnie wśród ich ofert znaleźliśmy dla Was kilka atrakcyjnych propozycji.

Sony FDR-AX100 EB 4K

Dość droga, ale o bardzo szerokich możliwościach - taka właśnie jest poręczna kamera 4K Sony FDR-AX100 EB 4K. Doskonałą jakość nagrywanych materiałów gwarantuje w tym przypadku matryca CMOS Exmor R typu 1,0".

Uwiecznianiu wszelkich przygód w 4K sprzyja także szerokokątny (29 mm) obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T. Do dyspozycji jest 12-krotny zoom optyczny. Niby szału z nim nie ma, ale prawda jest taka, że ciężko o większy zoom w tego typu kamerach - no chyba, że podwoimy lub potroimy nasz budżet.

Sony FDR-AX100 EB 4K

Wszelkie obrazy zapiszemy w formacie XAVC S, który również idealnie nadaje się przy nagrywaniu w 4K.

Sony FDR-AX100 EB 4K jest na rynku już kilka ładnych lat i wciąż jest to bardzo popularny model - nie bez wad, również nie tani, ale i tak często optymalny dla wielu amatorów (i nie tylko) nagrywania w wysokiej rozdzielczości.

Sony FDR-AX100 EB 4K plusy i minusy:

+ Bardzo poręczna

+ Świetna jakość nagrywanego obrazu

+ Funkcjonalność

+ Wysoka jakość wykonania

- Dość ciemny obiektyw

Sony FDR-AX100 EB 4K oferta w sklepie

Sony FDR-AX33

Znowu kamera 4K od Sony, ale za to z zupełnie innej półki cenowej. Jest bowiem ponad dwa razy tańsza od aktualnego lidera!

Mimo dużo niższej ceny, wciąż jest bardzo dobrze z jakością nagrywanego obrazu 4K. Szerokokątny obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T 29,8 mm daje szerokie możliwości w filmowaniu zróżnicowanych scenerii - dosłownie i w przenośni. Dochodzi do tego 10-krotny zoom optyczny czy śledzenie ostrości, które sprzyja nagrywaniu poruszających się obiektów.

Sony FDR-AX33

Drugie miejsce przyznaje temu produktowi głównie za bardzo dobry stosunek do jakości. Co tu dużo mówić - tania kamera 4K dla ludu. Wielu użytkowników może jednak zachwycić.

Sony FDR-AX33 plusy i minusy:

+ Bardzo poręczna

+ Bardzo dobra jakość nagrywanego obrazu

+ Wysoka jakość wykonania

+ Stosunek ceny do jakości

- Daleko jej do kamery profesjonalnej i ma tylko 10-krotny zoom optyczny

Sony FDR-AX33 oferta w sklepie

JVC GY-HM170E

Znowu zmieniamy segment ceny i charakterystykę produktu - jak również producenta. Czas bowiem na JVC, a konkretniej JVC GY-HM170E.

Producent określa ją mianem profesjonalnej kamery cyfrowej 4K, choć znam dużo bardziej zaawansowane konstrukcje. Mimo wszystko, jest nieźle. Mamy do dyspozycji nowoczesny obiektyw z powiększeniem optycznym 12x, przetwornik 4K CMOS oraz wbudowany mikrofon stereofoniczny.

JVC GY-HM170E

Kamera wygląda na masywniejszą od reszty, ale wciąż jest ergonomiczna i poręczna. Nada się idealnie do nagrywania imprez okolicznościowych.

JVC GY-HM170E plusy i minusy:

+ Poręczna

+ Świetna jakość nagrywanego obrazu

+ Funkcjonalność

+ Wysoka jakość wykonania

- Cena

JVC GY-HM170E oferta w sklepie

JVC GZ-RY980

Kolejna propozycja od JVC, ale tańsza od poprzedniej. Mowa o kamerze 4K z zaawansowanym stabilizatorem obrazu - modelu JVC GZ-RY980.

Może ona śmiało konkurować z wiceliderem. Niestety tak jak on, oferuje 10-krotny zoom optyczny. Inne możliwości bardzo podobne, ale na pochwałę zasługuje ultra kompaktowa konstrukcja, dzięki której użytkowanie kamery będzie wygodne.

JVC GZ-RY980

Korzyści niosą za sobą dwa gniazda na karty SDHC i SDXC. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nagrywać na nich jednocześnie. Jest możliwe nawet nagrywanie ciągłe - gdy pierwsza z kart się zapełni, kamera będzie korzystać z drugiej. Praktyczne rozwiązanie.

JVC GZ-RY980 plusy i minusy:

+ Kompaktowa konstrukcja skutkująca wyjątkową wygodą użytkowania

+ Bardzo dobra jakość nagrywanego obrazu

+ Wysoka jakość wykonania

+ Całkiem atrakcyjna cena

- Tak jak wicelider - tylko 10-krotny zoom optyczny

JVC GZ-RY980 oferta w sklepie

Sony FDR-AX53

TOP 5 kończymy modelem Sony FDR-AX53. Ten Handycam 4K od japońskiego producenta wyróżnia się świetnym stabilizatorem obrazu Balanced Optical SteadyShot. Nagrywanie szybko poruszających się obiektów będzie w tym przypadku efektywne i zadowalające.

Jest też oczywiście przetwornik obrazu CMOS Exmor R czy obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T. Warto też wspomnieć o 20x zoomie optycznym.

Sony FDR-AX53

Sony FDR-AX53 plusy i minusy:

+ Bardzo poręczna

+ Bardzo dobra jakość nagrywanego obrazu

+ Wysoka jakość wykonania

+ Całkiem atrakcyjna cena

+ Zoom optyczny 20x

- W tej cenie trudno o większe minusy

Sony FDR-AX53 oferta w sklepie

Co się stanie z nagraniem 4K na telewizorze Full HD?

Być może zdarzy się tak, że Wasze filmy 4K będziecie chcieli odtworzyć u znajomego bezpośrednio podłączając kamerę do jego monitora czy telewizora Full HD.

Czy obraz będzie wtedy dużo gorszy, rozjechany czy pojawią się inne niepożądane efekty? Niekoniecznie. Powyższe kamery wygładzają w takich przypadkach obraz. Materiały 4K są automatycznie konwertowane do Full HD. Oczywiście szczegółowość ucierpi, bo nie będzie to już 4K, ale jakość wciąż będzie dobra.

Kiedy przyda Ci się kamera cyfrowa 4K?

Zdaję sobie sprawę z tego, że większość z Was wszystko nagrywa smartfonami. Kamera cyfrowa tej klasy co powyższe propozycje, będzie jednak dużo efektywniejsza. Godnym rywalem jest w zasadzie dobra lustrzanka, ale na pewno nie smartfon, nawet wysokiej klasy.

Kamera może się przydać np. podczas nagrywania:

  • niezapomnianych wakacji
  • urodzin/imienin kogoś nam bliskiego
  • wesela
  • materiałów na YouTube
  • filmików promujących coś

nagrywanie pięknych scenerii kamerą cyfrową 4k

Z funkcjonalną kamerą cyfrową można więc uwiecznić chwile dla siebie ważne lub rozpocząć karierę na YouTube, a nawet rozkręcić własny biznes. Moim zdaniem, mimo coraz to lepszych układów foto w smartfonach, warto mieć pod ręką dobrą kamerę, w szczególności taką, która radzi sobie z nagrywaniem w 4K.

Atrakcyjne ceny pięciu kamer, które wyróżniliśmy, znajdziecie w tabelce na samej górze. Rankingi najlepszych kamer cyfrowych na naszej stronie, zawierają natomiast inne klasyfikacje, do których Was oczywiście serdecznie zapraszamy.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Kamer cyfrowych 4K