PODPOWIEDZI:

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony | TOP 6 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Sony WH-1000XM4Sony WH-1000XM41499 zł
2Sony WH-1000XM3Sony WH-1000XM3999 zł
3Sony WH-H910NSony WH-H910N799 zł
4Sony WH-CH710NSony WH-CH710N469 zł
5Sony WH-XB910NSony WH-XB910N849 zł
6Sony WH-CH510Sony WH-CH510179 zł
Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony | TOP 6 |

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony to urządzenia, które przy odpowiedniej kwocie potrafią wynagrodzić wymagających użytkowników. Nic dziwnego, ponieważ Sony to jeden z największych producentów elektroniki RTV. Tytuł molocha do czegoś zobowiązuje, a lata doświadczenia sprawiają, że nauszniaki na Bluetooth tego producenta wykonane są całkiem solidnie. Do tego wybór w różnych półkach cenowych jest całkiem spory i tu może pojawić się pytanie: Jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne Sony wybrać? Odpowiada na nie to zestawienie.

Bezprzewodowe słuchawki nauszne Sony żywo korzystają z autorskich technologii, które mają zapewniać dobrą jakość w stosunku do ceny. Oczywiście im wyższa, tym lepiej, a na dobrym sprzęcie audio nie warto oszczędzać. Jeśli poszukujesz czegoś konkretnego w słuchawkach bezprzewodowych Sony, to poniżej znajdziesz moje propozycje dobrego sprzętu z tej kategorii. Oprócz tego podam Ci kilka argumentów, dlaczego warto wybrać słuchawki bezprzewodowe tej firmy.

Polecane słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony - opinie

1. Sony WH-1000XM4

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM4

Czas pracy [h]

30

Czas ładowania [h]

b/d

aptX

NIE, ale jest LDAC

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

Sony WH-1000XM4 w ofercie RTV Euro AGD

Na pierwszym miejscu znalazły się słuchawki Sony WH-1000XM4. Ten model to flagowa propozycja od Sony. Jest to jednocześnie najdroższy i najlepszy model bezprzewodowy tej firmy, który znajdziecie w popularnych sklepach.

Co w takim razie oferuje flagowiec Sony z tej kategorii?

Przede wszystkim dźwięk bezprzewodowy bardzo wysokiej jakości. Co prawda Sony nie korzysta z kodeka aptX, który cechuje wyższa przepustowość sygnału bezprzewodowego, ale stawia na swój własny, nazwany LDAC. Według producenta dzięki temu sprzęt oferuje trzykrotność przepustowości standardowego sygnału Bluetooth.

Dlaczego to takie ważne?

Większa wartość to więcej danych przesłanych w jednej sekundzie, co bezpośrednio przekłada się na pełniejszy, bogatszy i głębszy dźwięk.

Oprócz tego ten model oznaczony jest certyfikatem Hi-Res. To oznacza, że jest w stanie obsłużyć formaty lepszej jakości niż bezstratna jakość płytowa, która jest właściwie najlepszym, co oferują cyfrowe formaty dźwięku. Są formaty bardziej zaawansowane, jednak FLAC czy WAV to top dla szarego zjadacza chleba.

Producent chwali się, że ten model miał najlepszy system redukcji hałasu na rynku jak na stan z połowy 2020 roku. Niezależnie od tego, czy wierzyć Sony, te słuchawki wyposażone są w adaptacyjną technologię redukcji szumów. Ta wersja ANC nieustannie analizuje dźwięki dochodzące z otoczenia i w czasie rzeczywistym dostosowuje poziom redukcji.

Poza tym ten sprzęt charakteryzuje dostępność Asystenta Google, Alexy i Siri, dzięki czemu sterowanie zestawem smartfon + słuchawki jest ułatwione i komfortowe. To także niejako implikuje wbudowany w konstrukcję mikrofon do rozmów. To urządzenie oferuje wszystko, czego można chcieć od słuchawek bezprzewodowych. Jednak cytując klasyka: “Panie Ferdku, to nie są tanie rzeczy.”

2. Sony WH-1000XM3

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM3

Czas pracy [h]

30

Czas ładowania [h]

b/d

aptX

NIE, ale jest LDAC

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

Sony WH-1000XM3 w ofercie RTV Euro AGD

Na drugim miejscu wcześniejsza wersja flagowca, czyli Sony WH-1000XM3. To, co przede wszystkim łączy oba modele, to jakość wykonania oraz dźwięku. Tę serię charakteryzują materiały składowe wysokiej jakości, co przekłada się na komfortowe użytkowanie i wspaniały dźwięk.

Ten dźwięk wsparty jest wspomnianym wcześniej kodekiem LDAC oraz certyfikatem Hi-Res. LDAC to przesyłanie na poziomie 990 kbps, co oznacza, że obsłuży bez problemu nawet najbardziej wymagające formaty jak MQA z Tidala.

Przy okazji XM3 dzieli z młodszym rodzeństwem obecność systemu DSEE HX. Ten poprzez cyfrowe wzmocnienie poprawia brzmienie skompresowanych plików audio, dzięki czemu nawet słaba jakość brzmi lepiej.

Oprócz tego adaptacyjna redukcja hałasu, którą chwaliłem już w przypadku lidera, choć nie działająca tak spektakularnie według samego producenta. Na tym nie koniec podobieństw, bo ten sprzęt także pozwala jednym ruchem ręki na wyciszenie muzyki w przypadku rozmowy czy intrygujących dźwięków z otoczenia. Jeśli zależy Ci na tym, aby zaprogramować brzmienie tych słuchawek własnoręcznie, pozwoli Ci na to dedykowana aplikacja.

Ogólnie rzecz biorąc, ten model i poprzednik robią właściwie to samo, w końcu to bliźniacze modele z tej samej serii. XM4 robi po prostu wszystko jeszcze lepiej, jako nowszy model. Niemniej XM3 jest również stosunkowo tańszy, dzięki czemu będzie lepszą alternatywą dla tych, których portfel będzie musiał się nagimnastykować przy takiej kwocie, bo nie oszukujmy się, to również nie są tanie słuchawki.

3. Sony WH-H910N

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony WH-H910N

Czas pracy [h]

35

Czas ładowania [h]

b/d

aptX

NIE, ale jest LDAC

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

Sony WH-H910N w ofercie RTV Euro AGD

Numer trzeci w zestawieniu to Sony WH-H910N. Ten model również należy do sprzętu, który oferuje bardzo wysoką jakość i nie jest tani, choć zapłacisz za niego mniej niż za poprzedników. Tak jak dwa wcześniejsze modele, ten także naszpikowany jest technologią, która zapewnia topowe brzmienie bezprzewodowe i wysoką immersję. Mowa tu o wspomnianym wcześniej kodeku LDAC, certyfikacie Hi-Res, DSEE HX i adaptacyjnym ANC.

Do tego wszystkie trzy wykorzystują technologię NFC. Jeśli korzystasz z płatności telefonem, to powinna być Ci ona znana. W przypadku słuchawek polega to na automatycznym połączeniu z urządzeniem przy zbliżeniu do niego słuchawek.

To, czym wygrywa to urządzenie z poprzednikami, to o 5 godzin dłuższy czas pracy. Wcześniej wspomniane modele, choć dzielą wiele cech z tym, są bardziej dopracowane i podnoszą poprzeczkę w kwestii dźwięku bezprzewodowego jeszcze wyżej. Wynagradza to natomiast cena, bo ten model znajdziesz z łatwością poniżej 1000 złotych. To dalej drogie słuchawki, niemniej bardzo, ale to bardzo dobre słuchawki.

4. Sony WH-CH710N

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony WH-CH710N

Czas pracy [h]

35

Czas ładowania [h]

b/d

aptX

NIE

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

Sony WH-CH710N w ofercie RTV Euro AGD

Czwarty model to Sony WH-CH710N. Wartościowe urządzenie, które oferuje świetną długość czasu pracy na poziomie 35 godzin. Jest także tańsze od wszystkich wcześniejszych modeli, dzięki czemu będzie bardziej przystępne dla tych, którzy nie chcą wydawać na słuchawki prawie 1000 złotych.

Niższa cena została okupiona tutaj przede wszystkim przepustowością sygnału i jakością dźwięku. Ten model jako pierwszy w całym zestawieniu nie jest wyposażony w kodek LDAC i certyfikat Hi-Res. Ma też węższe pasmo przenoszenia, które jest dość standardowe (od 20 do 20.000 Hz) w przeciwieństwie do poprzedników.

Natomiast nie jest to tak, że są to złe słuchawki. Dobrej jakości elementy składowe sprawiają, że dźwięk dalej jest przyzwoity, słuchawki wytrzymałe, a użytkowanie komfortowe. Mam tu przede wszystkim na myśli wysoki standard Bluetooth, który zapewnia stabilne i energooszczędne łącze, oraz NFC, które pozwoli Ci połączyć się ze słuchawkami jednym zbliżeniem.

5. Sony WH-XB910N

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony WH-XB910N

Czas pracy [h]

30

Czas ładowania [h]

b/d

aptX

NIE, ale jest LDAC

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

Sony WH-XB910N w ofercie RTV Euro AGD

Z modelem Sony WH-XB910N wracamy na wyższą półkę cenową, jednak ten sprzęt oprócz wielu podobieństw ma pewną unikatową cechę. XB w nazwie oznacza, że wyposażony jest w autorską technologię Sony nazwaną EXTRA BASS. Ta wzmacnia i wzbogaca niskie tony, a specjalna konstrukcja zwiększa szczelność słuchawek, co poprawia pasywne tłumienie, a to przełoży się na samą immersję.

Oprócz tego smaczku w XB910N znajdziesz inne rozwiązania Sony, które zapewnią topowe brzmienie. Przede wszystkim mam tu na myśli kodek LDAC, który zwiększa przepustowość sygnału, przez co także jakość dźwięku. Do tego DSEE, czyli wcześniejsza wersja wspomnianej technologii, która zwiększa jakość skompresowanych plików. Tak jak z innymi modelami z tej półki dostosujesz brzmienie słuchawek do własnego widzimisię z pomocą dedykowanej aplikacji.

6. Sony WH-CH510

Słuchawka bezprzewodowa nauszna Sony WH-CH510

Czas pracy [h]

35

Czas ładowania [h]

b/d

aptX

NIE

ANC

NIE

Jack

NIE

Link do sklepu

Sony WH-CH510 w ofercie Media Expert

Na ostatnim miejscu najbardziej budżetowy model Sony WH-CH510, który dostaniesz aktualnie w popularnych sklepach, czy to stacjonarnych, czy internetowych. To, co przede wszystkim wyróżnia go na tle pozostałych, to kompaktowość. Chociaż model można zaliczyć do słuchawek wokółusznych, nie jest on tak duży i ciężki jak poprzednicy, będzie więc lepszym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują czegoś mniejszego.

Poza tym oferują także przyzwoity czas pracy jak na swoją klasę na poziomie 35 godzin. To sprawia, że mogą umilić Ci nawet międzynarodową podróż samolotem na drugi koniec świata.

Dlaczego warto wybrać słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony?

Bezprzewodowe słuchawki Sony to sprzęt, który odpowiada swojej półce cenowej w rozsądny sposób. Poza tym te urządzenia są wykonane z dobrej jakości materiałów sztucznych, co minimalizuje ryzyko łatwego uszkodzenia. Oczywiście nie ma się co oszukiwać, nie dostaniesz najlepszej jakości za najmniejszą kwotę, jednak suma kilkuset złotych pozwoli Ci na znalezienie solidnego sprzętu.

Sprzęt tej firmy dorównuje funkcjonalnością słuchawkom bezprzewodowym nausznym JBL, ale przewyższa je pod kątem jakości dźwięku w topowych modelach.

Przede wszystkim najlepsze modele Sony korzystają z autorskiego kodeka LDAC, który działa podobnie do aptX, czyli zwiększa przepustowość sygnału Bluetooth. To przełoży się bezpośrednio na jakość dźwięku - jego głębię i klarowność. Niemniej należy pamiętać, że o ile aptX jest dość popularny i oferuje prędkość przesyłu 352 kbps, a w wersji HD 576 kbps, to propozycja Sony bije na głowę oba standardy z przesyłem do 990 kbps.

Do tego wysokiej jakości materiały składowe i inne autorskie technologie, które przełożą się na dobry dźwięk. Czym natomiast ustępują bezpośredniemu rywalowi, to wytrzymałość baterii. Sony nie podaje także czasu ładowania w specyfikacji, a słuchawki bezprzewodowe JBL prezentują bardzo szybki czas ładowania na poziomie 2 godzin.

Nie zmienia to natomiast faktu, że słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony, to wydatek wart swoich pieniędzy, przede wszystkim, jeśli poszukujesz dobrego dźwięku bezprzewodowego w średniej lub wyższej półce cenowej. Półki cenowe w domyśle ustalam pod przeciętnego Kowalskiego, na potrzeby spójności wizji i kontekstu nie biorę pod uwagę audiofilskich słuchawek za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Najlepsze modele cechują się także nowoczesnymi standardami Bluetooth, które są bardziej energooszczędne i oferują bardziej stabilny sygnał. O czym należy także wspomnieć, że aktualnie na rynku ciężko o budżetowe modele Sony, więc jeśli czegoś takiego szukasz, to niestety muszę Cię rozczarować.

Sprawdź też: Słuchawki bezprzewodowe nauszne Philips

Podsumowanie

W przypadku wokółusznych słuchawek bezprzewodowych Sony oferuje klika solidnych modeli, jednak na próżno szukać tu budżetowego sprzętu. Niemniej jeśli jesteś gotów wydać kilkaset złotych na tego rodzaju wyposażenie, to Sony nie zawiedzie Cię pod kątem przede wszystkim jakości dźwięku. Do tego dochodzi również całkiem przyjemna funkcjonalność i dużo autorskich technologii wspierających.

Słuchawki bezprzewodowe Sony nie są zatem sprzętem dla tych, którzy na audio próbują oszczędzać, wynagradzają jednak uczciwie tym, którzy gotowi są dołożyć do zakupu więcej pieniędzy. Oczywiście nie musisz tego robić i jeśli szukasz budżetowych rozwiązań, to znajdziesz je w innych zestawieniach rankingu słuchawek bezprzewodowych.

blog comments powered by Disqus
Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony | TOP 6 |