PODPOWIEDZI:

Wolnoobrotowa wyciskarka pozioma | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1G21 GraciosoG21 Gracioso1047 zł
2Philips Viva Collection HR1888/70Philips Viva Collection HR1888/70729 zł
3Philips Avance Collection HR1946/70Philips Avance Collection HR1946/701190 zł
4Cecotec Juice & Live 2000 EasyCleanCecotec Juice & Live 2000 EasyClean559 zł
5Gotie GSJ-200BGotie GSJ-200B589 zł
Wolnoobrotowa wyciskarka pozioma | TOP 5 |

Wolnoobrotowa wyciskarka pozioma jest znana ze swojego szerokiego zastosowania. Poznając TOP 5 poziomych wyciskarek do owoców i warzyw, przekonasz się, jakie są ich główne możliwości. Zapraszam!

Pozioma wyciskarka wolnoobrotowa pozwoli cieszyć się zdrowym sokiem wyciśniętym nie tylko z owoców i warzyw, ale również z ziół. Składniki są dokładnie miażdżone, nie pozbywając ich przy tym wszelkich wartości odżywczych. Wałek ślimakowy jest ułożony poziomo, otwór wlotowy pionowo (zwykle pod pewnym kątem). Z podstawowych części wymienia się tubę i sitko.

Każdy model z dzisiejszej listy znajduje się również w porównywarce wyciskarek wolnoobrotowych.

Wolnoobrotowa wyciskarka pozioma – Opinie

1. G21 Gracioso

wyciskarka pozioma G21 Gracioso
Moc200 W
Prędkość wyciskania70 obr/min
Pojemność naczynia na sok1 l
Pojemność zbiornika na miąższ1 l
Wielkość otworu75 mm
CenaG21 Gracioso oferta w Ceneo

Pozioma wyciskarka do owoców, warzyw i ziółG21 Gracioso z trybem pracy wstecznej charakteryzuje się wytrzymałą konstrukcją (m.in. ceramiczny ślimak), wolnymi obrotami (nie dochodzi do wysokich temperatur, wyciskanie na zimno) oraz sporym otworem na produkty z zabezpieczeniem przed włożeniem ręki do środka.

Bez trudności uda Ci się przygotować sok z buraka, sok z pomarańczy, sok z pokrzywy, sok pomidorowy czy nalewkę z cebuli. To dobra opcja, żeby przekonać swoje dzieci do picia zdrowych napojów.

Do wyciskarki możesz dokupić dodatkowo przystawkę do sorbetów i masła orzechowego. Plusem jest cichy i żywotny silnik indukcyjny o mocy 200 W. Demontaż części oraz przepłukanie sprzętu nie powinno zająć dłużej niż 90 sekund. Dobrze, że producent pomyślał o zabezpieczeniu przed przegrzaniem (wyciskarka wyłączy się po 20 minutach nieprzerwanej pracy).

2. Philips Viva Collection HR1888/70

wolnoobrotowa wyciskarka pozioma Philips Viva Collection HR1888/70
Moc150 W
Prędkość wyciskania100 obr/min
Pojemność naczynia na sok1 l
Pojemność zbiornika na miąższ0,75 l
Wielkość otworu70 mm
CenaPhilips Viva Collection HR1888/70 oferta w Ceneo

Stylowa wyciskarka poziomaPhilips Viva Collection HR1888/70 o mocy 150 W jest chwalona za zintegrowaną blokadę kapania, dzięki której blat kuchenny pozostaje zawsze czysty. Wśród atutów bieg wsteczny, dzięki któremu wypchasz składniki w momencie ewentualnego zatkania, stopy antypoślizgowe oraz wbudowany schowek na przewód ułatwiający przechowywanie.

Wypłukanie urządzenia do czysta zajmie zaledwie 90 sekund, a dodatkowo odłączane elementy nadają się do mycia w zmywarce. Demontaż części nie jest skomplikowany. To przykład wyciskarki do warzyw liściastych, która wyciska do 80% zawartości, dzięki czemu uwalniane są składniki odżywcze. Otwór na produkty wielkości 70 mm ogranicza konieczność krojenia niektórych produktów na kawałki. Istnieje możliwość pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej z wieloma ciekawymi przepisami na zdrowe soki, w tym na napoje oczyszczające organizm.

3. Philips Avance Collection HR1946/70

pozioma wyciskarka Philips Avance Collection HR1946/70
Moc200 W
Prędkość wyciskania300 obr/min
Pojemność naczynia na sokb/d
Pojemność zbiornika na miąższ1 l
Wielkość otworu70 mm
CenaPhilips Avance Collection HR1946/70 oferta w Ceneo

Pozioma wyciskarka wolnoobrotowaPhilips Avance Collection HR1946/70 wyróżnia się mocą 200 W, pojemnymi naczyniami na sok i miąższ oraz technologią MicroMasticating (wyciska z owoców i warzyw maksymalną ilość soku, nawet do 90% zawartości, więc nic się nie zmarnuje). Czyszczenie zajmuje 60 sekund, gdyż nie ma żadnych ostrych krawędzi, samo rozkładanie jest proste, a zamiast sitka znajdują się filtry.

Zgrabna konstrukcja to kolejna zaleta tego modelu. Zastosowano blokadę kapania, 2 gęstości soku do wyboru, a także funkcję wstępnego czyszczenia. Wyciskarka pozioma Philips poradzi sobie między innymi z mango czy bananem, ale również ze szpinakiem, pszenicą, migdałami. W pojemniku na miąższ możesz schować takie elementy, jak na przykład popychacz, tackę, żeby zaoszczędzić miejsce. W komplecie otrzymasz książkę z inspirującymi przepisami. Prędkość obrotowa powinna być jednak mniejsza.

4. Cecotec Juice & Live 2000 EasyClean

wyciskarka wolnoobrotowa pozioma Cecotec Juice & Live 2000 EasyClean
Moc150 W
Prędkość wyciskania70 obr/min
Pojemność naczynia na sok1 l
Pojemność zbiornika na miąższ1 l
Wielkość otworub/d
CenaCecotec Juice & Live 2000 EasyClean oferta w RTV EURO AGD

Jednoślimakowa wyciskarka poziomaCecotec Juice & Live 2000 EasyClean cechuje się ciekawym kształtem, funkcją biegu wstecznego, blokadą kapania oraz antypoślizgowymi nóżkami dla większej stabilności. Warto zwrócić uwagę na niską prędkość wyciskania, co jest gwarancją miażdżenia składników bez utraty wartości odżywczych.

Istnieje możliwość mycia elementów w zmywarce. Nie ma zintegrowanych pojemników, tylko są one dołączone do zestawu. Wolnoobrotowa wyciskarka pozioma Cecotec to dosyć prosty model polecany dla osób, które zaczynają przygodę z samodzielnym wyciskaniem pysznego soku.

5. Gotie GSJ-200B

wolnoobrotowa wyciskarka pozioma Gotie GSJ-200B
Moc200 W
Prędkość wyciskania80 obr/min
Pojemność naczynia na sok0,4 l
Pojemność zbiornika na miąższ0,4 l
Wielkość otworu70 mm
CenaGotie GSJ-200B oferta w Media Expert

Zestawienie wolnoobrotowych wyciskarek poziomych zamyka Gotie GSJ-200B. Elektryczna wyciskarka pozioma przyczyni się do prowadzenia zdrowego trybu życia, a przy okazji kupisz ją w przystępnej cenie. Znajdziesz blokadę kapania, bieg wsteczny, otwór wielkości 70 mm, silnik o mocy 200 W. Kompaktowa wyciskarka wolnoobrotowa posiada wydłużony ślimak, za sprawą którego dochodzi do skutecznego wyciskania i łatwiejszego pobierania wrzucanych produktów. Nie dochodzi z kolei do utleniania soku, gdyż osiąga 80 obrotów na minutę, więc jest to delikatny proces.

Śmiało przyrządzisz mleko kokosowe, sorbet z mrożonych owoców, wyciśniesz sok z roślin zielonych. Urządzenie wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Nie ma problemu z dostępnością części zamiennych. Maksymalny czas pracy ciągłej to 10 minut.

Dla kogo pozioma wyciskarka wolnoobrotowa?

W poprzednim zestawieniu wspominałam o korzyściach zakupu wolnoobrotowej wyciskarki pionowej, natomiast poziome wyciskarki także znajdą wielu zwolenników.

  • Są skierowane głównie dla osób, które oczekują od wyciskarki poradzenia sobie zarówno z twardymi, jak i miękkimi składnikami, ale również z warzywami liściastymi, takimi jak szpinak, natka pietruszki.
  • Dla tych, którym nie przeszkadza, że urządzenie zajmie troszkę więcej miejsca na blacie, jak również trzeba samodzielnie dopychać produkty, uprzednio krojąc je na mniejsze kawałki.
  • Przeznaczone dla osób, które stawiają na największą wydajność sprzętu i imponującą precyzję wyciskania (bez pozostawiania mokrej pulpy), pragną przyrządzić pełnowartościowy, klarowny sok.
  • Dla wszystkich, którym zależy na cichej pracy urządzenia, dobrej jakości wykonania, wielu dodatkowych funkcjach.

Podsumowanie

Zdrowy sok bez konserwantów uzyskasz za pomocą poziomej wyciskarki wolnoobrotowej. Polecane modele oferują silniki o mocy do 200 W, prędkość wyciskania od 70 do 300 obrotów na minutę, naczynia na sok i miąższ o pojemnościach dochodzących do 1 l, a także otwory o maksymalnej wielkości 75 mm. Obsługa i czyszczenie powyższych wyciskarek nie sprawia problemów.

Pamiętaj, że w dziale ranking wyciskarek wolnoobrotowych znajduje się duża ilość urządzeń do wyciskania świeżego soku w różnych cenach.

blog comments powered by Disqus
Wolnoobrotowa wyciskarka pozioma | TOP 5 |