PODPOWIEDZI:

Wzmacniacz audio | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Denon PMA-900HNE SrebrnyDenon PMA-900HNE Srebrny3989 zł
2Yamaha A-S701Yamaha A-S7013399 zł
3Yamaha MusicCast WXA-50Yamaha MusicCast WXA-502799 zł
4Denon PMA-600NE CzarnyDenon PMA-600NE Czarny2139 zł
5Pioneer A-40 AEB CzarnyPioneer A-40 AEB Czarny2139 zł
6Marantz PM6007 Srebrno-złotyMarantz PM6007 Srebrno-złoty2979 zł
7Onkyo A-9150B CzarnyOnkyo A-9150B Czarny2999 zł
Wzmacniacz audio | Ranking TOP 7

Wzmacniacze audio pomogą wydobyć z Twojego zestawu najlepsze brzmienie. Z takim pomocnikiem dźwięk powinien być na najwyższym poziomie, czysty, precyzyjny. Poznaj TOP 7 zaawansowanych wzmacniaczy audio, które poza imponującymi cechami, oferują także solidne wykonanie. Zapraszam!

Wzmacniacz audio to prawdziwa gratka dla audiofila. Pomoże uzyskać wysoką jakość dźwięku, gdyż wzmocni sygnały elektryczne wysyłane ze źródła dźwięków. Jeżeli jesteś posiadaczem kolumn, i zdecydujesz się na podłączenie wzmacniacza, to z pewnością zaskoczy Cię, jakie brzmienie może się z nich teraz wydobywać.

Porównywarka wzmacniaczy audio to miejsce, w którym znajdziesz wiele produktów wraz z dokładnym opisem i specyfikacją.

Wzmacniacz audio - Opinie

1. Denon PMA-900HNE Srebrny

zaawansowany wzmacniacz audio Denon PMA-900HNE Srebrny
Liczba kanałów2
Moc wyjściowa (4Ω)85 W
Moc wyjściowa (8Ω)50 W
Całkowite zniekształcenia harmoniczne0,01%
Pasmo przenoszenia5 Hz - 100 kHz
Współczynnik sygnał/szum105 dB
Wyjście na subwooferTak
Wejście gramofonowe PHONOTak
Złącze USBTak
Gniazdo słuchawkoweTak
Cyfrowe wejściaTak
BluetoothTak
Wi-FiTak
CenaDenon PMA-900HNE Srebrny oferta w RTV EURO AGD

Zintegrowany wzmacniacz z funkcjami sieciowymiDenon PMA-900HNE Srebrny gwarantuje wysokiej jakości dźwięk ze źródeł analogowych i cyfrowych. To wszechstronny model, bowiem wyróżnia się wejściem gramofonowym PHONO, cyfrowymi wejściami (dźwięk z telewizora) oraz bezprzewodową technologią streamingową. Możliwe bezprzewodowe odtwarzanie muzyki przez Wi-Fi, Bluetooth, połączenie się przez funkcję AirPlay 2. Wzmacniacz Denon napędza głośniki z mocą 85 W na kanał (przy 4Ω). Wbudowany korektor gramofonowy obsługuje sygnał wejściowy z wkładek MM i MC.

Producent zastosował dokładnie 3 wejścia optyczne i 1 wejście koaksjalne (obsługujące sygnał PCM do 192 kHz/24-bit). Wzmacniacz audio oferuje zniekształcenia harmoniczne THD na poziomie jedynie 0,01%. Warto wspomnieć o funkcji automatycznego wykrywania, która polega na samoczynnym włączaniu urządzenia w momencie wykrycia cyfrowego sygnału audio z zewnętrznego źródła, jakim może być telewizor. Z tym sprzętem uzyskasz dźwięk wysokiej rozdzielczości zarówno z dysku USB, jak i poprzez połączenie sieciowe.

Panel przedni wzmacniacza został wykonany z aluminium, konstrukcja jest odporna na wibracje, a obecność wyświetlacza dodaje atrakcyjności. W zaprojektowaniu sekcji wzmacniacza użyto najlepszych komponentów audio, aby uzyskać pasmo przenoszenia do 100 kHz. To najdroższy wzmacniacz z listy, który sprawdzi się dla wymagającego audiofila. Reasumując, meloman może liczyć na potężny dźwięk z nieskazitelnymi szczegółami i niezwykłą funkcjonalność (m.in. bezprzewodowa platforma streamingowa HEOS, Bluetooth, gniazdo słuchawkowe, używanie wzmacniacza z gramofonem lub telewizorem).

2. Yamaha A-S701

zintegrowany wzmacniacz Yamaha A-S701
Liczba kanałów2
Moc wyjściowa (4Ω)160 W
Moc wyjściowa (8Ω)100 W
Całkowite zniekształcenia harmoniczne0,02%
Pasmo przenoszenia10 Hz - 100 kHz
Współczynnik sygnał/szum99 dB
Wyjście na subwooferTak
Wejście gramofonowe PHONOTak
Złącze USBTak
Gniazdo słuchawkoweTak
Cyfrowe wejściaTak
BluetoothTak
Wi-FiNie
CenaYamaha A-S701 oferta w Ceneo

Zaawansowany wzmacniacz audioYamaha A-S701 wykazuje współpracę z licznymi źródłami dźwięku, cechuje się wysoką mocą wyjściową i antywibracyjną konstrukcją. Został wyposażony w cyfrowe wejścia audio (optyczne dla telewizora i współosiowe dla odtwarzacza Blu-ray), pozłacane złącza głośnikowe i RCA (w praktyce oznacza to ochronę przed utratą sygnału), a także automatyczny tryb czuwania (wykrywanie bezczynności, minimalizowanie zużycia energii). Złącze dla subwoofera pomoże zwiększyć intensywność niskich tonów.

Wzmacniacz stereo Yamaha wykorzystuje w swoim działaniu technologię ToP-ART dla najwyższej czystości sygnału, tryb Pure Direct dla wyeliminowania pogorszenia sygnału (skraca ścieżkę, jaką pokonuje sygnał muzyczny) i bezpośrednie wzmocnienie CD, czego efektem jest lepsze brzmienie. Atutem jest ciągła zmienna kontrola Loudness. Takie odseparowanie od głównej regulacji głośności daje rezultat w postaci pełnego zakresu tonalnego przy jednocześnie dowolnym poziomie głośności.

Stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany jest wykonany z najlepszych części, ponieważ współpraca danych podzespołów wpływa później na jakość dźwięków. Mowa na przykład o aluminiowych radiatorach czy jednopunktowym systemie uziemienia. Warto wspomnieć o możliwości bezprzewodowego strumieniowania muzyki z telefonów lub PC, które obsługują Bluetooth. To co jeszcze skłoniło niektórych do zakupu, to opcja podłączenie dwóch niezależnych zestawów głośnikowych w dwóch pomieszczeniach. W komplecie otrzymasz pilot zdalnego sterowania, aby nie wstawać z kanapy, jak chcesz przykładowo wybrać inny utwór.

3. Yamaha MusicCast WXA-50

zaawansowany wzmacniacz audio Yamaha MusicCast WXA-50
Liczba kanałów2
Moc wyjściowa (4Ω)70 W
Moc wyjściowa (8Ω)50 W
Całkowite zniekształcenia harmoniczne0,02%
Pasmo przenoszenia10 Hz - 100 kHz
Współczynnik sygnał/szum104 dB
Wyjście na subwooferTak
Wejście gramofonowe PHONONie
Złącze USBTak
Gniazdo słuchawkoweNie
Cyfrowe wejściaTak
BluetoothTak
Wi-FiTak
CenaYamaha MusicCast WXA-50 oferta w Media Expert

Wzmacniacz audio z najnowszymi funkcjami sieciowymiYamaha MusicCast WXA-50 cieszy się dużym uznaniem. Nic dziwnego, bowiem jego funkcjonalność sięga daleko. Umożliwia przesyłanie muzyki ze smartfona lub komputera (poprzez Wi-Fi, Bluetooth, Airplay), użytkownik ma dostęp do nagrań z serwisów strumieniowych, może również słuchać radia internetowego bądź odtwarzać pliki muzyczne z pamięci USB. Zintegrowany wzmacniacz Yamaha cechuje się bogatą gamą wejść analogowych i cyfrowych, zatem podłączysz do niego zarówno telewizor, odtwarzasz CD, jak i odtwarzacz Blu-ray.

Opcja Bluetooth Output sprawia, że wyślesz bezprzewodowo dźwięk ze wzmacniacza do głośników czy słuchawek Bluetooth. Jeżeli chodzi o obsługę, to jest ona możliwa za pomocą pilota lub poprzez aplikację mobilną MusicCast Controller. Użytkownik może wygodnie zaprogramować między innymi ulubioną playlistę, którą później odtworzy, używając jednego przycisku na dołączonym pilocie. Kompatybilność z systemem MusicCast pomoże stworzyć domowy system bezprzewodowej muzyki (na przykład głośnik bezprzewodowy w kuchni i mini-wieżę w innym pomieszczeniu, tworząc w ten sposób system multiroom).

Domowa sieć Wi-Fi to z kolei rozwiązanie na przesyłanie dźwięku między pomieszczeniami. Urządzenie Yamaha MusicCast współpracuje z asystentem głosowym Google, nie trzeba zatem sięgać po pilota lub smartfona, aby wyregulować poziom głośności. Wewnątrz 2-kanałowego wzmacniacza postawiono na zaawansowane komponenty, między innymi przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre 9006AS. Urządzenie ustawisz w pionie lub w poziomie.

4. Denon PMA-600NE Czarny

wzmacniacz audio do subwoofera Denon PMA-600NE Czarny
Liczba kanałów2
Moc wyjściowa (4Ω)70 W
Moc wyjściowa (8Ω)45 W
Całkowite zniekształcenia harmoniczne0,02%
Pasmo przenoszenia5 Hz - 100 kHz
Współczynnik sygnał/szum105 dB
Wyjście na subwooferTak
Wejście gramofonowe PHONOTak
Złącze USBNie
Gniazdo słuchawkoweTak
Cyfrowe wejściaTak
BluetoothTak
Wi-FiNie
CenaDenon PMA-600NE Czarny oferta w Media Expert

Wzmacniacz audioDenon PMA-600NE Czarny umożliwia słuchanie ulubionej muzyki za sprawą modułu Bluetooth, w bezprzewodowy sposób streamujesz nieograniczoną liczbę piosenek. Wbudowany korektor gramofonowy PHONO przeniesie Cię w nowy wymiar odtwarzania dźwięku z płyt winylowych (wysokie wzmocnienie). Konwerter cyfrowo-analogowy 192 kHz/24 bit to gwarancja wysokiej rozdzielczości zawartości audio, od głębokiego basu po wysokie tony (szerokie pasmo przenoszenia), z zachowaniem muzycznych detali.

Wzmacniacz zintegrowany daje moc 70 W na kanał. Jest ona na tyle wystarczająca, aby napędzić głośniki do optymalnej wydajności. Podłączenie komponentów multimedialnych (telewizora, komputera, odtwarzacza) może się odbywać za pomocą 2 wejść optycznych i 1 cyfrowego koaksjalnego. Sprzęt automatycznie wykryje sygnał wejściowy z telewizora i dostarczy dźwięk. Wzmacniacz do subwoofera posiada odporną na wibrację konstrukcję uziemienia, aby nie dochodziło do zakłóceń zewnętrznych.

Zastosowane podzespoły Hi-Fi zostały starannie dobrane i dokładnie przetestowane, aby zapewnić imponujące wrażenia i wieloletnią trwałość. Krótkie ścieżki sygnału i funkcja Source Direct przekładają się na czysty dźwięk. Główny transformator ma oddzielne uzwojenia dla obwodów audio i obwodów sterowania, co jeszcze bardziej optymalizuje jakość dźwięku. Istnieje opcja wyłączenia Bluetooth w celu usunięcia wpływu zakłóceń cyfrowych na sekcję analogową, która jest wrażliwa. W tym modelu zachwyca kompatybilność z szerokim zakresem typów głośników i impedancji.

5. Pioneer A-40 AEB Czarny

wzmacniacz audio Pioneer A-40 AEB Czarny
Liczba kanałów2
Moc wyjściowa (4Ω)60 W
Moc wyjściowa (8Ω)30 W
Całkowite zniekształcenia harmoniczne0,05%
Pasmo przenoszenia10 Hz - 100 kHz
Współczynnik sygnał/szum106 dB
Wyjście na subwooferb/d
Wejście gramofonowe PHONOTak
Złącze USBNie
Gniazdo słuchawkoweTak
Cyfrowe wejściaTak
BluetoothNie
Wi-FiNie
CenaPioneer A-40 AEB Czarny oferta w RTV EURO AGD

Wysokiej klasy wzmacniacz audioPioneer A-40 AEB Czarny zyskał pochlebne opinie ze względu na 5 wejść liniowych, wejście gramofonowe MM, wbudowany DAC, opcję przełączania głośników A/B i możliwość podłączenia słuchawek. Te cechy zapewniają sporą elastyczność pod względem indywidualnych potrzeb. Zintegrowany wzmacniacz stereo oferuje izolowane zasilanie, co zapobiega zakłóceniom.

Funkcja Direct omija inne obwody poza głośnością. Taki zabieg ma na celu zwiększenie muzykalności, polepszenie wrażeń słuchowych dla danych treści muzycznych. Izolator przeciw fali stojącej ma taką formę, aby lokalizacja dźwięku, ton i skala były wyraźniejsze, nie ma problemu z połączeniem między kanałami, użytkownik może liczyć na lepszą reakcję na szybki dźwięk. Wzmacniacz Pioneer wyposażono także w funkcję automatycznego czuwania. Aluminiowy panel przedni i aluminiowe pokrętło regulacji głośności dają poczucie elegancji.

6. Marantz PM6007 Srebrno-złoty

wzmacniacz do gramofonu Marantz PM6007 Srebrno-złoty
Liczba kanałów2
Moc wyjściowa (4Ω)60 W
Moc wyjściowa (8Ω)45 W
Całkowite zniekształcenia harmoniczne0,08%
Pasmo przenoszenia10 Hz - 70 kHz
Współczynnik sygnał/szum102 dB
Wyjście na subwooferTak
Wejście gramofonowe PHONOTak
Złącze USBNie
Gniazdo słuchawkoweTak
Cyfrowe wejściaTak
BluetoothNie
Wi-FiNie
CenaMarantz PM6007 Srebrno-złoty oferta w Ceneo

Marantz PM6007 Srebrno-złoty to zarówno wzmacniacz do gramofonu, jak i wzmacniacz do subwoofera (głębia basu). Charakteryzuje się gniazdem słuchawkowym, liniową regulacją głośności oraz aluminiowym radiatorem. Będąc w temacie wszechstronności, wspomnę o 5 wejściach analogowych, 1 wejściu koaksjalnemu i 2 cyfrowych wejściach optycznych. Dla wejść optycznych i koaksjalnego zastosowano funkcję trybu filtra cyfrowego.

Wzmacniacz audio z łącznością cyfrową gwarantuje 45 W mocy na kanał (przy 8Ω), co ma odwzorowanie w doskonałych wrażeniach dźwiękowych. Możesz się cieszyć wysoką rozdzielczością muzyki, a to za sprawą wykorzystania konwertera cyfrowo-analogowego 192 kHz/24 bit. Bogatszy dźwięk i idealna jakość brzmienia to także zasługa konwertera DAC AK4490. Szerszy zakres dynamiki i mniejsze zniekształcenia na sekcji wyjściowej to kolejny ważny atut (opatentowane własne moduły Marantz HDAM-SA3).

Niezależnie od tego, jak potężny jest bas, reprodukcja dźwięku jest niezwykle precyzyjna (kompensacja termiczna nie dopuści do zniekształceń pamięci). Komponenty wzmacniacza zintegrowanego Marantz zostały tak dobrane, aby uzyskać zadowalającą wydajność. Przykładowo, wyjątkowa konstrukcja transformatora toroidalnego przekłada się na większą moc, z kolei jego kształt generuje niższe promieniowanie elektromagnetyczne i mniejsze wibracje mechaniczne, co podwyższa jakość dźwięku.

7. Onkyo A-9150B Czarny

wzmacniacz audio Onkyo A-9150B Czarny
Liczba kanałówb/d
Moc wyjściowa (4Ω)60 W
Moc wyjściowa (8Ω)b/d
Całkowite zniekształcenia harmoniczne0,08%
Pasmo przenoszenia10 Hz - 100 kHz
Współczynnik sygnał/szum107 dB
Wyjście na subwooferb/d
Wejście gramofonowe PHONOTak
Złącze USBNie
Gniazdo słuchawkoweTak
Cyfrowe wejściaTak
BluetoothNie
Wi-FiNie
CenaOnkyo A-9150B Czarny oferta w Media Expert

Zestawienie zamyka niezawodny wzmacniacz zintegrowanyOnkyo A-9150B Czarny, który pozwoli cieszyć się dobrą jakością muzyki analogowej i cyfrowej. Topologia obwodów wzmacniających moc została na tyle dostrojona, aby dźwięk był realistyczny i precyzyjny. Discrete SpectraModule dostarczy zniuansowaną muzykalność (szybkość narastania ponad 500 V/μs), co przełoży się na zachowanie dynamiki dźwięku, żywotne brzmienie. Wzmacniacz stereofoniczny Onkyo posiada pozłacane wejście gramofonowe, które obsługuje sygnały z wkładek MM i MC.

Warto podkreślić, że oddzielna płytka gramofonowa z dedykowanymi korektorami, które są obsługiwane przez wysokiej jakości wzmacniacz główny, wydobędzie imponującą głębię muzyki z płyty winylowej. Zintegrowany wzmacniacz stereo oferuje w swej budowie wysokowydajny transformator i 2 niestandardowe kondensatory, które dostarczają prąd przez tranzystory wyjściowe chłodzone przez aluminiowy radiator. Zasięg głośników jest dokładnie kontrolowany. Wzmacniacz nie powinien się przegrzać, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Całość jest zamknięta w bardzo stylowej obudowie. Pilot zdalnego sterowania obsłuży wszystkie funkcje.

Najważniejsze wejścia zastosowane we wzmacniaczu audio

Wybierając wzmacniacz zintegrowany, wiele osób patrzy na jego wygląd. To akurat najmniej istotna cecha w porównaniu z ilością złączy. Chodzi o wejścia znajdujące się z tyłu urządzenia, które umożliwiają podpięcie urządzeń zewnętrznych. Jeżeli wzmacniacz audio ma ich sporo, to czyni go bardzo uniwersalnym, wielozadaniowym produktem.

Tradycyjnie spotkasz się z wejściami cyfrowymi (optyczne, coaxial), natomiast niektóre modele wyróżniają się opcją podpięcia sprzętu przez port USB. Większość wzmacniaczy na rynku posiada złącze słuchawkowe typu jack, służące do podłączenia słuchawek.

Aby cieszyć się muzyką płynącą z jeszcze innego nośnika, polecam wzmacniacz z wejściem gramofonowym PHONO (czystość sygnału i dźwięku płynąca z ulubionych winyli). Warto też wspomnieć o praktycznym złączu, które pozwala na podłączenie wzmacniacza z subwooferem. Efektem jest potężniejsze brzmienie, głębsze basy.

Podsumowanie

Zakup wzmacniacza to odpowiedni wybór dla najbardziej wymagającej osoby, której nie wystarcza dźwięk płynący z telewizora, głośników czy innych urządzeń. Dla audiofila sprawdzi się nowoczesny wzmacniacz audio z zaawansowanymi dekoderami dźwięku, który nada nową jakość, słuchanie muzyki na wyższym poziomie.

Zintegrowane wzmacniacze z dzisiejszej listy pochodzą od takich producentów, jak Yamaha, Denon, Pioneer, Onkyo, Marantz. Celowo wybraliśmy niezawodny sprzęt o niskiej wartości całkowitych zniekształceń harmonicznych (nawet 0,01%), szerokim paśmie przenoszenia i wysokiej mocy na kanał. Współczynnik sygnał/szum mieści się w zakresie od 99 dB do 107 dB. Posiadają bogatą gamę złącz, a niektóre nawet oferują komunikację Wi-Fi i Bluetooth.

Pamiętaj, aby regularnie odwiedzać nasz dział ranking wzmacniaczy audio, w którym znajdują się najbardziej polecane sprzęty.

blog comments powered by Disqus
Wzmacniacz audio | Ranking TOP 7