PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Polecane telewizory marki TCL

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1TCL 55QLED870 QLEDTCL 55QLED870 QLED3299 zł
2TCL 55C649 QLED 4KTCL 55C649 QLED 4K2199 zł
3TCL 55C805 QLED MINILEDTCL 55C805 QLED MINILED3990 zł
4TCL 98P745 4K UHDTCL 98P745 4K UHD9999 zł
Polecane telewizory marki TCL

Kiedy Chiński gigant w dziedzinie telewizorów czyli TCL wprowadził swoją ofertę także na nasz europejski rynek, bardzo szybko zyskał uznanie wśród konsumentów. Nie jest to przypadek, oferta tego producenta jest bardzo pogada, począwszy od prostych telewizorów LCD po najbardziej zaawansowane i duże formaty Mini Ledów. Telewizory TCL to konstrukcje sprawdzone, bardzo dopracowane, posiadające bogatą funkcjonalność Smart TV. To wszystko zostało okraszone atrakcyjnymi cenami, nic więc dziwnego że bywają one jednym z pierwszych wyborów podczas zakupów Polaków. Postanowiłem przyjrzeć się dokładnie telewizorom TCL i wybrać dla Was cztery najciekawsze pozycje. Modele, które wyróżniają się pod różnymi względami i są rzeczywistymi strzałami w dziesiątkę. Zapraszam do lektury.

Telewizory TCL - opinie

Ranking telewizorów marki TCL ma na celu przybliżenie polecanych modeli odbiorników. Ponieważ oferta telewizorów TCL jest ogromna, warto uściślić kilka wspólnych cech, którymi pochwalić się mogą telewizory TCL. Pierwsza kwestia to Smart TV oparty o system Android. Jest to już standard dla marki TCL, że wyposaża swoje telewizory w bardzo bogaty system smart. Poza możliwością przeglądania właściwie każdej dostępnej aplikacji, mówimy tu o przesyłaniu bezprzewodowym Chromecast czy możliwości sterowania głosowego. Telewizory te są dobrze zoptymalizowane pod ten system a więc nawet tańsze modele działają bardzo sprawnie. 


Kolejną ważną cechą jest technologia ciekłokrystalicznych ekranów, z których korzystają wszystkie urządzenia. Istotne jest że w zależności od ceny, mogą to być ekrany LED, QLED lub nawet wykorzystujące technologię mini LED, która jest fantastyczną opcją dla najbardziej wymagających użytkowników. Mamy tu więc telewizory dla każdego, o zróżnicowanych możliwościach i nawet najwyższej jakości obrazu. Przejdźmy do konkretnych modeli.

TCL 55 QLED870

Pierwszą i jednocześnie najciekawszą moim zdaniem propozycją jest 55 calowy TCL 55QLED870 QLED. Gdy przyglądamy się bliżej temu telewizorowi, okazuje się, że jest to jeden z najlepiej wyposażonych QLED-ów na rynku. Oferuje 144hz matryce Ultra HD, współpracuje z formatami HDR10+ jak i Dolby Vision. Posiada Tryb Gamingowy pozwalający nawet na wyświetlanie obrazów o częstotliwości odświeżania 240Hz. Jak każdy TCL jego system Smart oparty jest o Google TV. To jeszcze nic TCL posiada bezpośrednie podświetlenie LED i w wielkości 55 cali aż 120 stref lokalnego wygaszenia. To sprawia, że uzyskuje on fantastyczną czerń dorównującą nawet niektórym telewizorom Mini Led. 

TCL 55QLED870 QLED

Gdy ostatecznie zestawimy te parametry z jego ceną, która na dzień publikacji wynosi 3299 zł okazuje się on być najkorzystniejszą propozycją jaką możemy wybrać.

Sprawdź aktualną promocję na telewizor TCL 55QLED870 QLED

w sklepie RTV Euro AGD

Sprawdź aktualną promocję na telewizor TCL 55QLED870 QLED w sklepie RTV Euro AGD 

Odchodząc na chwilę od czystego pragmatyzmu. QLED870 to telewizor, który oferuje po prostu fantastyczny obraz. Bogate kolory, bardzo wysoki kontrast, atrakcyjną biel. Świetnie radzi sobie zarówno jako telewizor do wieczornych seansów jak i model do codziennego oglądania czy grania w gry. Pod tym względem jest to bardzo mocny zawodnik.
Należy także pamiętać o bogactwie możliwości Google TV, dostępie do wszelkich możliwych aplikacji, sterowaniu głosowym czy wbudowanym Chromecast. Telewizor godny polecenia dla szukających wysokiej jakości sprzętu w najlepszej cenie.

TCL 55C649 

Telewizor TCL 55C649 o kolejny QLED w ofercie tej marki. Model ten przeznaczony jest dla tych, którzy dysponują nieco skromniejszym budżetem. Za cenę niecałych 2300 zł możecie nabyć telewizor o przekątnej 55 cali również z matrycą QLED.

Sprawdź aktualną promocję na telewizor TCL 55C649 QLED

w sklepie RTV Euro AGD

Sprawdź aktualną promocję na telewizor TCL 55C649 QLED w sklepie RTV Euro AGD

W telewizorze TCL 55C649 nie znajdziemy ani wysokiej częstotliwości odświeżania ani technologii Full Array Led. Jest to jednak ciągle QLED o bardzo dopracowanych kolorach, dobrej jakości matrycy VA oparty o Google TV z wszelkimi jego funkcjonalnościami. Bardzo wygodnie steruje się nim głosowo, dobrze rozpoznaje język polski oraz asystent bez problemu odpowiada na nasze pytania. Działa to szybko i sprawnie, tak samo jak korzystanie z wszelkich aplikacji VOD zarówno tych polskich jak i zagranicznych. Nawet na pilocie znajdują się klawisze skrótu do najpopularniejszych tytułów aby jeszcze bardziej usprawnić nasze działania.

TCL 55C649

Decydując się na taki stosunkowo niedrogi telewizor, należy pamiętać, że TCL to producent z ogromnym doświadczeniem w produkcji takich telewizorów. Korzysta on z technologii, które już się na rynku sprawdziły, nie eksperymentuje na klientach. Właśnie dlatego możemy tu mówić o dobrym dopracowaniu podzespołów z których wykonane są ich telewizory. Dzięki temu TCL 55C649 świeci bardzo równomiernie, obraz jest ostry nawet w rogach, nie ma plam szarości, przebarwień czy zaciemnień na matrycy, tak jak to bywa w przypadku mniej doświadczonych producentów. QLED TCL 55C649 jest świetnym telewizorem, który zarówno zaskoczy jakością obrazu jak i zadowoli użytkowników długim czasem bezproblemowego działania.

TCL 55C805 Mini LED

Z modelem TCL 55C805 Mini LED przechodzimy do produktu z półki premium. Mini Led jest to bardzo zaawansowana technologia, która zbliżona jest do technologii LED jednak każda dioda podświetlająca matrycę jest znacznie mniejsza od standardowych. Główną cechą telewizorów Mini Led jest wysoki kontrast, fantastyczna czerń oraz dokładniejszy i jeszcze bardziej precyzyjny efekt HDR. Oczywiście tak samo jak w poprzednich modelach zastosowano tu matrycę QLED a więc cały czas mamy do dyspozycji mocne, dobrze nasycone kolory oraz wysoka jasność.

TCL 55C805 MINI LED

Sprawdź aktualną promocję na telewizor TCL 55C805 Mini LED

w sklepie RTV Euro AGD

Sprawdź aktualną promocję na telewizor TCL 55C805 Mini LED w sklepie RTV Euro AGD


Do naszego zestawienia wybrałem model o przekątnej 55 cali. TCL 55C805 Mini LED kosztuje ok 4300 zł co jest świetną propozycją szczególnie patrząc przez pryzmat jego możliwości. Warto pamiętać, że do dyspozycji mamy ekrany o przekątnych od 50 do nawet 98 cali. Główne cechy telewizora Mini Led C805 to:

 • Obsługa HDR10+, HLG, Dolby Vision
 • Częstotliwość odświeżania 144Hz
 • Game master pro 2.0
 • Upłynniacz ruchu Motion Clarity Pro 2.0
 • Dźwięk Dolby Atmos
 • Google TV

Gdy miałem okazję obcować z tym telewizorem, to jego doskonały obraz zrobił na mnie ogromne wrażenie. Mini Led zaskakuje zarówno ostrością, nasyceniem kolorów, świetną czernią. Daje także możliwość dokonania praktycznie każdych ustawień, które potrafią zmienić charakter obrazu z jasnego i mocnego na dzień, na kinowy obraz idealny do wieczornych seansów. Fantastyczna elastyczność oraz duży ukłon w stronę graczy, bogate menu do gier, tryby gamingowe, HDMI 2.1, niski input lag.
Zdecydowanie jest to telewizor, który kosztuje swoje ale każda wydana na niego złotówka jest w pełni usprawiedliwiona.

TCL 98P745 UHD

TCL 98P745 4K UHD to propozycja telewizora dla tych, którzy dysponują dużą przestrzenią i szukają naprawdę dużego ekranu. Ten 98 calowy telewizor Ultra HD odnajdzie się w dużych salonach, pokojach kinowych czy w otwartych dziennych przestrzeniach. 98 cali to naprawdę dużo, dotychczas takie ekrany kosztowały minimum kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. TCL z serii P745 możemy mieć już w cenie 9999 zł.

TCL 98P745 4K UHD

Sprawdź aktualną promocję na telewizor TCL 98P745 4K UHD

w sklepie RTV Euro AGD

Sprawdź aktualną promocję na telewizor TCL 98P745 4K UHD w sklepie RTV Euro AGD

Co za to otrzymujemy?

 • Panel Ultra HD z odświeżaniem 120Hz
 • Podświetlenie typu Direct LED
 • Obsługa standardów HDR10+, HLG, Dolby Vision
 • Google TV
 • Sterowanie głosowe, Chromecast

Muszę przyznać, że taki duży telewizor robi piorunujące wrażenie, dzięki odpowiednio dopasowanej odległości oglądania możemy rzeczywiście czuć się jakbyśmy byli w środku sceny filmowej lub byli częścią rozgrywki gamingowej. TCL to nie tylko producent, który ma doświadczenie w popularnych wielkościach telewizorów. On potrafi dobrze dopracować nawet największe przekątne, zrobić do tego odpowiednią elektronikę, która zarządza obrazem pod kątem zarówno kolorów, ruchu jak i optymalizacji jakości pod 4K. To wszystko działa bez jakichkolwiek uwag i daje ogrom możliwości i fantastyczne wrażenia wizualne. 

Podsumowanie. Jaki kupić telewizor TCL?

Mam nadzieje że tym zestawieniem telewizorów nieco pomogłem w odpowiednim wyborze telewizora TCL. Musicie pamiętać, że poza zaprezentowanymi przeze mnie modelami, jest jeszcze dużo innych i rzeczywiście większość z nich to urządzenia, które śmiało możemy wybierać jako dobre telewizory na lata. Zobaczcie aktualne promocje na telewizory TCL w sklepie RTV Euro AGD.

blog comments powered by Disqus
Polecane telewizory marki TCL