PODPOWIEDZI:

Drukarka do 1000 zł | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1OKI B412dnOKI B412dn939 zł
2HP LaserJet M209dwHP LaserJet M209dw719 zł
3Epson WorkForce WF-100WEpson WorkForce WF-100W1000 zł
4Epson EcoTank M1120Epson EcoTank M1120769 zł
5Epson EcoTank M1100Epson EcoTank M1100689 zł
Drukarka do 1000 zł | Ranking TOP 5

Wśród drukarek do 1000 zł znajdziesz zarówno drukarki laserowe, jak i drukarki atramentowe. Za moment poznasz TOP 4 drukarki w cenie nieprzekraczającej 1000 zł, które doskonale sprawdzą się do domowego biura. Zapraszam!

Drukarka do 1000 zł to urządzenie, które większości powinno wystarczyć, jeżeli chodzi o domowy użytek, ewentualnie małe biuro. Przekonaj się, co potrafią urządzenia o takim budżecie.

Każdy produkt z dzisiejszej listy wraz z obszernym opisem znajduje się również w naszej bazie drukarek.

Drukarka do 1000 zł - Opinie

1. OKI B412dn

drukarka do 1000 zł OKI B412dn
Technologia drukuLaserowa (mono)
Maksymalny format drukuA4
Maksymalna szybkość druku w czerni33 str./min
Maksymalna szybkość druku w kolorzeNie dotyczy
Szybkość wydruku pierwszej strony (czerń)Ok. 5 s
Rozdzielczość drukowania (dpi)1200 x 1200
Automatyczny druk dwustronnyTak
WiFiOpcjonalnie
CenaOKI B412dn oferta w RTV EURO AGD

Drukarka laserowa do domu i małego biuraOKI B412dn zapewnia opcję drukowania dwustronnego (oszczędność czasu i mniejsze zużycie papieru), a także funkcje oszczędzania energii (tryb EKO, tryb głębokiego uśpienia, funkcja automatycznego wyłączania, krótki czas wybudzania). Firmy mogą liczyć na funkcję wydruku bezpiecznego, która pomoże chronić poufne dokumenty.

Kompaktowa drukarka OKI z wyświetlaczem wyróżnia się niezwykłą wydajnością, bowiem czas do pierwszego wydruku wynosi poniżej 5 sekund, a szybkość druku A4 to 33 strony na minutę. Niewątpliwie to właśnie krótki czas nagrzewania, szybki procesor i duża ilość pamięci sprawiła, że sprzęt znalazł wielu zwolenników. Rzeczywista rozdzielczość wydruku to 1200 x 1200 dpi.

Drukarka laserowa mono do 1000 zł oferuje także toner o sporej pojemności, co przekłada się na niższe koszta eksploatacyjne. Zaletą jest transmisja danych Gigabit Ethernet, opcjonalny interfejs bezprzewodowy oraz drukowanie mobilne za pomocą smartfona lub tableta (obsługa Google Cloud Print, zgodność z technologią AirPrint firmy Apple). Elastyczne opcje obsługi nośników zwiększają wszechstronność, bowiem możliwe drukowanie na papierze w formatach od A6 do A4 i banerach o długości maksymalnej 1,3 m, gramatura do 163 g/m2.

2. HP LaserJet M209dw

drukarka laserowa mono do 1000 zł HP LaserJet M209dw
Technologia drukuLaserowa (mono)
Maksymalny format drukuA4
Maksymalna szybkość druku w czerni29 str./min
Maksymalna szybkość druku w kolorzeNie dotyczy
Szybkość wydruku pierwszej strony (czerń)6,9 s
Rozdzielczość drukowania (dpi)600 x 600
Automatyczny druk dwustronnyTak
WiFiTak
CenaHP LaserJet M209dw oferta w RTV EURO AGD

Drukarka laserowa do 1000 złHP LaserJet M209dw wyróżnia się funkcją automatycznego druku dwustronnego (dupleks), co przekłada się na szybsze przetwarzanie wielostronicowych dokumentów. Szybkość wydruku pierwszej strony wynosi zaledwie 6,9 sekund (po wyjściu ze stanu gotowości).

Wśród atutów wymienia się dwuzakresowe WiFi z funkcją samoczynnego resetowania (większy zasięg, szybkie połączenie), kompaktową budowę (wkomponuje się zarówno w domu, jak i małym biurze), jak również dostęp do aplikacji HP Smart (jeszcze prostsza konfiguracja i obsługa). Owa aplikacja to także możliwość udostępniania za pomocą Dropbox, Google Drive, poczty elektronicznej lub chmury i to z każdego miejsca.

Monochromatyczna drukarka laserowa drukuje w czerni z prędkością 29 stron na minutę. Obsługuje wiele nośników, m.in. koperty, papier zwykły, koperty, etykiety o maksymalnym formacie A4 (210 x 297 mm) i Legal (216 x 356 mm). Obsługiwana gramatura może wynosić od 60 g/m2 do 163 g/m2.

Podajnik jest w stanie zmieścić 150 arkuszy. Warto wspomnieć o inteligentnych przyciskach (i podświetleniu), które pojawiają się tylko, gdy są potrzebne. Na oszczędność energii wpływa technologia automatycznego wyłączania w przypadku, gdy nie korzystasz już z drukarki. Producent pomyślał o pozytywnym aspekcie wpływu na środowisko, co potwierdza fakt, że drukarka HP spełnia wymagania oznakowania Eco Label.

3. Epson WorkForce WF-100W

atramentowa kolorowa drukarka do 1000 zł Epson WorkForce WF-100W
Technologia drukuAtramentowa (kolorowa)
Maksymalny format drukuA4
Maksymalna szybkość druku w czerni14 str./min (papier zwykły)
Maksymalna szybkość druku w kolorze11 str./min (papier zwykły)
Szybkość wydruku pierwszej strony (czerń)b/d
Rozdzielczość drukowania (dpi)5760 x 1440
Automatyczny druk dwustronnyNie
WiFiTak
CenaEpson WorkForce WF-100W oferta w RTV EURO AGD

Drukarka atramentowa do 1000 złEpson WorkForce WF-100W to bardzo ciekawy model ze względu na to, że drukuje zarówno w czerni, jak i w kolorze, a także jest niezwykle lekka (1,6 kg) i kompaktowa (309 x 154 x 61 mm), co czyni ją przenośną drukarką. Fakt ten ułatwia zintegrowana bateria, którą naładujesz za pomocą przewodu USB lub dołączonego zasilacza sieciowego. Obsługę ułatwia intuicyjne menu i 3,7-calowy wyświetlacz LCD.

Mobilna drukarka atramentowa A4 do 1000 zł została wyposażona w Wi-Fi i Wi-Fi Direct, co umożliwia bezprzewodowe drukowanie w dowolnym miejscu i to bez użycia żadnych kabli. Możesz liczyć na wysokiej jakości wydruku, a to dzięki wykorzystaniu tuszu pigmentowego (odpowiednia trwałość dokumentów, bez smug). Szybkość drukowania (zwykły papier) wynosi 14 str./min (czerń) i 11 str./min (kolor).

Wydajność atramentu sięga 250 stron w trybie monochromatycznym i 200 w kolorowym. Bezprzewodowa drukarka Epson pracuje stosunkowo cicho (45 dB zgodnie z ISO 9226). Na uwagę zasługuje też wysoka rozdzielczość drukowania, a mianowicie 5760 x 1440 dpi. Jeżeli zależy Ci głównie na drukowaniu w czerni i w kolorze, drukowaniu z urządzeń mobilnych i w chmurze, jak również na dużej mobilności czy wygodzie, to jest to model dla Ciebie.

4. Epson EcoTank M1120

5. Epson EcoTank M1100

drukarka atramentowa mono do 1000 zł Epson EcoTank M1120
Technologia drukuAtramentowa (mono)
Maksymalny format drukuA4
Maksymalna szybkość druku w czerni32 str./min (papier zwykły)
Maksymalna szybkość druku w kolorzeNie dotyczy
Szybkość wydruku pierwszej strony (czerń)8 s
Rozdzielczość drukowania (dpi)1440 x 720
Automatyczny druk dwustronnyNie
WiFiTak (Epson EcoTank M1120), Nie (Epson EcoTank M1100)
Cena Epson EcoTank M1120Epson EcoTank M1120 oferta w RTV EURO AGD
Cena Epson EcoTank M1100Epson EcoTank M1100 oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamykają drukarki atramentowe do domu i firmy do 1000 złEpson EcoTank M1120 i Epson EcoTank M1100. To dwa bardzo podobne do siebie modele. Różnią się tym, że Epson EcoTank M1120 to drukarka z WiFi, która zużywa 14 W (funkcja druku mobilnego), a Epson EcoTank M1100 nie ma WiFi i pobiera moc na poziomie 13 W, stąd jej nieco niższa cena. Musisz zdecydować, jak bardzo zależy Ci na możliwości drukowania z dowolnego miejsca.

Parametry techniczne mają niemal identyczne, czyli czas do momentu otrzymania pierwszej strony wynosi 8 sekund, rozdzielczość drukowania w czerni to 1440 x 720. Obsługują takie formaty, jak np. A4, A5, A6, B5, B6, C6 (koperta). Odpowiednia gramatura papieru to 64 g/m2 - 90 g/m2.

Drukarki monochromatyczne od Epson drukują w czerni 32 strony na minutę (papier zwykły), są energooszczędne i ekonomiczne. Masz do czynienia z systemem stałego zasilania w atrament (uzupełniany z załączonych butelek). Napełnianie pojemników nie będzie kłopotliwe, gdyż znajdują się one z przodu, z kolei butelki mają system przepływu powietrza, więc nie musisz iść ściskać.

Z łatwością zobaczysz poziom atramentu, aby wiedzieć, kiedy trzeba go uzupełnić. W ten sposób oszczędzasz koszta i swój czas. Nie ma konieczności rozgrzewania. Wydajność dołączonego czarnego atramentu kształtuje się na poziomie 5000 stron.

Koszty eksploatacji drukarki laserowej i atramentowej

Zakup drukarki atramentowej lub laserowej do 1000 zł to jednorazowy wydatek, ale trzeba wziąć pod uwagę późniejsze koszty eksploatacji. Możesz je w inteligentny sposób zmniejszyć, jeżeli będziesz przestrzegał kilku zasad.

Po pierwsze najlepiej używać oryginalnych tonerów bądź tuszów. Kupując zamienniki nieznanego pochodzenia, ta oszczędność będzie tylko pozorna, gdyż niekiedy dochodzi przez to do uszkodzeń sprzętu lub odbija się to na słabej jakości wydruku. Polecam przed zakupem zapoznać się z cenami tuszów do danej drukarki. Obecnie ceni się uzupełnianie atramentu przy pomocy butelek na tusz, a nie kartridżu, który często nie wykorzystuje w pełni zawartości.

Drugim ważnym materiałem, którego używasz jest papier, na który spora część osób nie zwraca szczególnej uwagi. Do zwykłych wydruków wprawdzie wystarczy papier o gramaturze 80 g/m2, natomiast w procesie drukowania bardziej wymagających dokumentów (jak prace zaliczeniowe), trzeba nabyć lepszy papier, najlepiej dedykowany.

Podobna sytuacja dotyczy druku zdjęć. Tutaj również musi być specjalny papier, aby podnieść jakość drukowanych fotografii. Na ekologiczność i oszczędność papieru wpływa z kolei funkcja automatycznego druku dwustronnego.

Trzeba też jasno powiedzieć, że nawet tanie drukarki atramentowe drukują już w kolorze, natomiast są droższe w użytkowaniu w porównaniu do drukarek laserowych monochromatycznych, gdzie za wydruk i utrzymanie sprzętu wyjdzie mniej pieniędzy. Dużo też zależy od częstotliwości pracy, gdyż nieregularne drukowanie przy użyciu drukarki atramentowej może spowodować zaschnięcie tuszu w dyszach, a tym samym konieczność udrożnienia głowicy.

Dla kogo drukarka atramentowa, a dla kogo laserowa?

Wydajność drukarek laserowych jest lepsza, a to ważne, zwłaszcza jeżeli planujesz drukować dużo dokumentów tekstowych (głównie w biurze, gdzie liczy się szybkość). Miej jednak świadomość, że pod względem poboru prądu wypada mniej korzystniej od atramentowego odpowiednika.

Wydruk dokumentów tekstowych lub tych z kolorowymi grafikami czy wykresami, to z kolei lepsze zadanie dla drukarek atramentowych, które na ogół zajmują także mniej miejsca na biurku.

Więcej polecanych modeli w różnych cenach i o odmiennej technologii druku znajdziesz w dziale ranking drukarek.

Podsumowanie

Godne uwagi drukarki do 1000 zł pochodzą od takich firm, jak Epson, HP i OKI. Wszystkie zaliczają się do jednofunkcyjnych urządzeń (tylko z funkcją druku). Wśród nich znajdują się dwa modele drukarek laserowych polecanych do biur lub miejsc, gdzie się drukuje dużą ilość materiałów (szybkość i wydajność przy niższych kosztach eksploatacyjnych) oraz trzy modele drukarek atramentowych, z czego jedna potrafi drukować zarówno w kolorze, jak i w czarno-bieli (wydruk dokumentów, obrazków). Wybór zależy od Twoich potrzeb.

Sprawdź także:

blog comments powered by Disqus
Drukarka do 1000 zł | Ranking TOP 5