PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Jaka drukarka atramentowa? | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Epson ECOTANK L1110Epson ECOTANK L1110519 zł
2Canon PIXMA G1411Canon PIXMA G1411479 zł
3Epson ECOTANK L382Epson ECOTANK L382628 zł
4Canon PIXMA TS705Canon PIXMA TS705269 zł
5HP OFFICEJET PRO 8210HP OFFICEJET PRO 8210405 zł
Jaka drukarka atramentowa? | TOP 5 |

Szukasz drukarki atramentowej i zastanawiasz się, jaka będzie dla ciebie najopłacalniejsza? W naszym zestawieniu pojawiają się modele z różnych przedziałów cenowych. Jeżeli więc dysponujesz ograniczonym budżetem, to i tak z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

Omawiane drukarki atramentowe posłużą zarówno w biurach, jak i poza nimi. Ten typ maszyn drukujących jest najczęściej spotykanym w domach, na dodatek nie bez powodu. Są relatywnie tanie w zakupie, jak i utrzymaniu. Poza tym oferują kolorowe i monochromatyczne wydruki w formatach dostosowanych do potrzeb zwykłego użytkownika.

Zobacz też: Jak wybrać drukarkę, która drukuje dobrze, szybko i nie za drogo?

Jaka drukarka atramentowa? Nasze propozycje

Na samym początku tabele, w których zawierają się modele z tego zestawienia. Znajdziesz tu najważniejsze dane dotyczące tych sprzętów i główne zalety, wraz z naszym wyróżnieniem, a także linkiem prowadzącym do oferty zakupowej.

Epson ECOTANK L1110

Zdjęcie

Epson ECOTANK L1110 na białym tle

Nazwa produktu

Epson ECOTANK L1110

Rozdzielczość drukowania

5760 x 1440 DPI

Rozmiar druku

A4 i mniej

Kartridże czy butelka?

Butelka

Ważne  zalety

Micro Piezo

Zapas atramentu na 3 lata

Wyróżnienie redakcji

Jakość Epson ECOTANK L1110

Link do  kupienia

Epson ECOTANK L1110 oferta w Media Expert

Koniecznie sprawdź: Jak drukować z telefonu?

Canon PIXMA G1411

Zdjęcie

Canon PIXMA G1411 na białym tle

Nazwa produktu

Canon PIXMA G1411

Rozdzielczość  drukowania

4800 x 1200 DPI

Rozmiar  druku

A4 i mniej

Kartridże czy  butelka?

Butelka

Ważne zalety

Hybrydowy system atramentów

Technologia FINE

Wyróż nienie redakcji

Jakość Canon PIXMA G1411

Link do  kupienia

Canon PIXMA G1411 oferta w Media Markt

Epson ECOTANK L382

Zdjęcie

Epson ECOTANK L382 na białym tle

Nazwa produktu

Epson ECOTANK L382

Rozdzielczość drukowania

5760 x 1400 DPI

Rozmiar druku

A4 i mniej

Kartridże czy butelka?

Butelka

Ważne zalety

Micro Piezo

Dosyć wydajny atrament

Zapas atramentu na 2 lata

Wyróżnienie redakcji

Wydajność Epson ECOTANK L382

Link do kupienia

Epson ECOTANK L382 oferta w Media Expert

Canon PIXMA TS705

Zdjęcie

Canon PIXMA TS705 na białym tle

Nazwa produktu

Canon PIXMA TS705

Rozdzielczość drukowania

4800 x 1200 DPI

Rozmiar  druku

A4 i mniejsze

Kartridże czy  butelka?

Kartridż

Ważne zalety

Automatyczny druk dwustronny

Atrament ChromaLife100

Wyświetlacz

Wyróżnienie redakcji

Funkcjonalność Canon PIXMA TS705

Link do kupienia

Canon PIXMA TS705 oferta w Ole Ole

HP OFFICEJET PRO 8210

Zdjęcie

HP Officejet Pro 8210 na białym tle

Nazwa produktu

HP OFFICEJET PRO 8210

Rozdzielczość drukowania

2400 x 1200 DPI

Rozmiar  druku

A4 i mniej

Kartridże czy butelka?

Kartridż

Ważne zalety

Automatyczny druk dwustronny

Wyświetlacz

Wyróżnienie redakcji

HP OFFICEJET PRO 8210 funkcjonalność

Link do kupienia

HP OFFICEJET PRO 8210 oferta w Media Expert

Drukarka atramentowa - system butelkowy czy nie?

Kupując drukarkę atramentową, warto rozważyć to, czy będzie miała zintegrowany zbiornik na atrament, czy będzie korzystać z wymienialnych pojemników. System kartridży jest o tyle gorszy, że trudniej w nim o zamienniki, a na dodatek kosztuje użytkownika więcej. Producenci decydują się na wyposażenie wkładów w chipy, które czasem uniemożliwiają szukanie tańszych opcji.

Drukarka na atrament z kartridżami nie musi być jednak ograniczona do wymiany kasetek co jakiś czas. Można znaleźć tak zwane wieczne kartridże i uzupełniać je tuszami do woli. Na rynku nie wszystkie modele mogą się cieszyć obecnością takiego akcesorium, a poza tym jest to jednak obejście zamierzeń producenta maszyny. Ów nie zagwarantuje więc, że będą bezawaryjne.

Najważniejsze cechy drukarek atramentowych

Jest kilka najistotniejszych rzeczy, które warto rozważyć przed zakupem nowej drukarki atramentowej. Do nich należą:

  • Technologia drukowania - w zasadzie główne w użytku domowym są dwie. Micro-piezo i termiczna. Drukarki z tą pierwszą oferuje właściwie tylko Epson i charakteryzuje się trwalszą głowicą, a także precyzyjniejszym wydrukiem. Druga to niższa cena wymiany głowic i zazwyczaj też po prostu urządzenia.
  • Łączność - czym jest drukarka bez możliwości wydrukowania tego, co widzisz na swoim komputerze lub telefonie? Stąd nacisk na sposoby połączenia, czy to przez USB, czy też przez LAN. Dodatkowa aplikacja do pracy ze zdjęciami w telefonie i komputerze też nie zaszkodzi, a software wspierający Canon PIXMA G1411 jest intuicyjny i funkcjonalny.
  • Cena   atramentów -  to kwestia, która jest bardzo zależna od miejsca, w którym nabywasz atramenty. Z doświadczenia jednak zapewniamy, że dużo taniej wychodzą systemy butelkowe niż kartridżowe. Dlatego oferujemy tylko dwie opcje z wkładami - w tym Canon PIXMA TS705.
  • Prędkość wydruku - w sumie wszystkie urządzenia na liście mają podobną prędkość wydruku. Wyróżnia się tutaj przede wszystkim Epson ECOTANK L1110, mogący zdaniem producenta wydrukować 33 strony czarno-białe na minutę i 15 stron kolorowych.
  • Duplex - automatyczny druk dwustronny to coś, czego szukamy w każdej maszynie drukującej. Zwykle zwiększa gabaryty sprzętu, ale w zamian oferuje bezobsługowe wykorzystywanie całego potencjału kartki.

Jakiej firmy drukarkę atramentową kupić?

Polecamy przede wszystkim trzy firmy pojawiające się w tym zestawieniu. Jest jednak też jeden producent na rynku, którego wprawdzie tutaj nie ma, ale jego maszyny pojawiają się w niejednym rankingu drukarek.

  • Canon - urządzenia tej marki słyną z możliwości reprodukowania fotografii. Stąd pojawienie się wielu z nich w naszym zestawieniu drukarek do zdjęć. To sprawdzony producent, którego sprzęty są polecane w różnych przedziałach cenowych.
  • Brother - kojarzy się raczej z budżetowymi sprzętami, ale za to solidnymi i na lata. Japońskie przedsiębiorstwo tworzy też kilka dobrze przyjętych urządzeń z możliwością napełniania atramentem prosto z butelek.
  • HP - duet Hewlett & Packard jest obecny na rynku urządzeń elektronicznych od wielu lat. Sprzedawane pod tym szyldem maszyny drukujące wykonywane są z dobrej jakości materiałów i cieszą się popularnością też w wyższych cenach.
  • Epson - głównym atutem tej firmy są głowice micro-piezo. Pozwalają na uzyskanie naprawdę małych kropel i większą dokładność drukowania, co przekłada się na sporą rozdzielczość - na przykład w proponowanym Epson ECOTANK L382. Takie głowice są jednak droższe, przez co czasem producent obcina na jakości obudowy.

Czy drukarka atramentowa jest awaryjna?

Pokutuje przeświadczenie, że drukarka na atrament łatwiej się psuje i częściej odmawia współpracy niż opcje laserowe. Awaryjność to faktycznie coś, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzenia. Nowoczesne sprzęty do drukowania korzystają z coraz lepszych technologii i rozwoju procesów produkcyjnych. Obecnie, jeżeli regularnie przeczyszczasz ich dysze i nie dajesz zaschnąć atramentowi, nie ma się czym przejmować.

Drukarka atramentowa dla studenta czy do pracy?

Mówi się, że jeżeli już szukać drukarki atramentowej, to dla studenta lub do domu. Wbrew pozorom nawet taki sprzęt sprawdzi się w miejscu pracy. Oczywiście często lepiej jest sięgnąć po drukarki laserowe, ale już dla przykładu, w takim modelu jak HP OFFICEJET PRO 8210, producent deklaruje normatywny czas pracy na poziomie 30 tysięcy wydruków miesięcznie. To dostatecznie dużo dla małych przedsiębiorstw. 

Zobacz też: Drukarka laserowa czy atramentowa

blog comments powered by Disqus
Jaka drukarka atramentowa? | TOP 5 |