PODPOWIEDZI:

AOC G2460P test 144Hz monitora dla graczy

Wybór monitora dla graczy wraz z wprowadzeniem do oferty przez AOC modelu G2460P jest jeszcze trudniejszy. Sprawdźmy dlaczego ten monitor tyle namieszał na rynku. Zapraszamy na test.

AOC G2460P

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wykonanie
 • Czas reakcji matrycy na poziomie 1ms
 • Odświeżanie 144Hz
 • Spora ilość portów
 • Wbudowany HUB USB
WADY
 • Średnie oddanie barw
 • Równomierność podświetlania mogłaby być lepsza
 • System obracania monitora na podstawie

Monitor AOC G2460P to konstrukcja o przekątnej 24" i rozdzielczości FullHD. Jest to monitor z podświetlaniem LED krawędziowym. Matryca monitora jest matowa, co zapewnia większy komfort podczas korzystania z produktu w słoneczne dni.

AOC G2460P fot1

Wykonanie urządzenia nie budzi naszych zastrzeżeń. Obudowa choć plastikowa jest w całości matowa, nie łapie odcisków palców, a całość jest dobrze spasowana. Ramki są dosyć cienkie, wyjątek stanowi dolna, gdzie producent umieścił przyciski pozwalające na zmianę ustawień monitora. To co będzie z pewnością dla wielu zaletą, to fakt, że przyciski są fizyczne, a nie dotykowe.

AOC G2460P fot6

Front monitora jest prawie cały gładki, jedynym elementem wyróżniającym się jest czujnik światła - małe niewielkie okienko z lewej strony ramki na dole.

AOC G2460P fot3

AOC G2460P to konstrukcja solidna. Ważący około 6,5kg produkt opiera się na dużej metalowej podstawie. Całość stoi stabilnie na biurku. Testowany monitor posiada bardzo szerokie możliwości regulacji jego ustawień. Możemy go obracać w prawo i lewo o 180stopni, odchylać w dół o 5 stopni i w górę o 20 stopni. Po podniesieniu monitora na odpowiednią wysokość matrycę możemy równie przekręcić o 90 stopni i ustawić ją w pozycji pionowej (PIVOT). Niestety, ale mimo funkcji obrotu całego monitora na podstawie, ruch odbywa się z wyraźnym oporem i niejednokrotnie mamy wrażenie, że obracamy monitor wraz z podstawą po biurku.

AOC G2460P fot5

Wyposażenie w porty jest na bardzo dobrym poziomie, nie zabrakło tu żadnego z podstawowych złączy. Do dyspozycji więc mamy:

 • Pełnowymiarowy port HDMI oraz DP
 • Port DVI
 • Złącze D-SUB

AOC G2460P fot8

AOC G2460P fot7

Dodatkowo najbardziej z lewej strony wysunięte są dwa porty miniJack 3,5mm. Jednym podłączymy sygnał audio do monitora, a do drugiego złącza możemy podpiąć słuchawki. Na tym etapie recenzji warto również wspomnieć, że AOC G2460P posiada wbudowane głośniki stereo. Co prawda ich moc jest niewielka, bo te mają po zaledwie 2,5W RMS, ale mogą być deską ratunku w przypadku np. awarii naszego podstawowego sprzętu audio, lub zamiennikiem głośników biurkowych, jeżeli na co dzień korzystamy z dobrych słuchawek.

Po przeciwnej stronie mamy wejście zasilające, włącznik/wyłącznik monitora oraz dwa porty USB. Kolejne dwa porty znajdziemy na prawej krawędzi monitora, tak więc w sumie monitor posiada HUB USB na 4 porty. Jeden z nich (czerwony) jest przystosowany do szybkiego ładowania urządzeń takich jak telefony, smartfony, czy tablety.

AOC G2460P fot4

Cały tył prezentuje się dość klasycznie. Po odkręceniu monitora od podstawy mamy możliwość zawieszenia go na ścianie (system montażu VESA).

AOC G2460P fot9

Producent pomyślał również o aranżacji okablowania. Jednym z akcesoriów jest plastikowy zaczep na słupek podstawy, który umożliwia nam pozarządzanie podpiętymi do monitora przewodami. Jest to niewątpliwy plus konstrukcji, jednak należy przyznać, że lepiej sprawdza się rozwiązanie konkurencji w postaci otworu w nóżce. Przewody nie są tak napięte i przechodzą bardziej symetrycznie, co ma również wpływ na estetykę monitora.

Matryca jaką zastosowano w modelu G2460P to standardowa TN`ka. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim TN pozwala na osiągniecie bardzo krótkich czasów reakcji matrycy. W tym przypadku czas wynosi nawet 1ms, co w połączeniu z odświeżaniem na poziomie 144Hz daje doskonale płynny obraz, co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w grach. Minusem takiego rozwiązania jest gorsze odwzorowanie barw - co akurat dla gracza jest sprawą trzeciorzędną oraz - to już ważniejsze - gorsze kąty widzenia.

Wszystkie te cechy znajdują potwierdzenie w konstrukcji AOC. Monitor posiada wystarczające jak na TN kąty widzenia, a oddanie barw jest przyzwoite. Na plus natomiast należy zaliczyć doskonałą płynność podczas gier. Nie mamy wrażenia, że kursor czasami pływa, co podczas dynamicznej rozgrywki może się przekładać na gorsze celowanie. Pewnie wielu z Was zada sobie teraz pytanie - czy jest różnica pomiędzy monitorem 120Hz a 144Hz? Z ręką na sercu mogę Wam odpowiedzieć, że ja takiej różnicy nie widziałem. O ile przy przejściu z 60 czy 75Hz na 120, czy tym bardziej na 144Hz odczujecie mega skok, tak różnice pomiędzy 144Hz a 120Hz są tak delikatne, że ja ich nie wiedzę.

Menu OSD jest czytelne i w pełni spolszczone. Zmiany ustawień monitora możemy dokonać zarówno przyciskami na dole ramki monitora, jak i z poziomu dołączonego do monitora oprogramowania, co często jest rozwiązaniem wygodniejszym i szybszym.

AOC G2460P fot2

Bardzo przydatne są predefiniowane tryby pracy monitora przez producenta. Takie ustawienia jak Internet, gry czy tekst pozwalają na szybkie przełączenie się pomiędzy szeregiem ustawień i takie dostosowanie wyświetlanego obrazu, aby maksymalnie zwiększyć efektywność pracy z AOC, a jednocześnie zadbać o oczy. Warto tutaj wspomnieć o możliwości dostosowania jasności monitora do warunków oświetlenia pomieszczenia w jakim pracujemy. W praktyce tryb ten sprawdza się bardzo dobrze, jednak pamiętajmy, że w słoneczne dni wiąże się też z większym poborem prądu.

Jeżeli mamy już oceniać monitor AOC pod względem ekonomii użytkowania nie jest źle. W trybie standardowym oraz przy prawie maksymalnym podświetlaniu matrycy monitor wykazywał sensowne zapotrzebowanie na prąd, a wskazania naszego watomierza zatrzymały się na wartościach poniżej 36W.

Monitor AOC G2460P to bardzo udana konstrukcja, ale nie bez wad. Monitor zapewnia niemal wzorową płynność w grach i dobre oddanie barw. Kąty widzenia są nieco gorsze jak w rozwiązaniach konkurencji, ale w codziennym użytkowaniu nie powinno to stanowić problemu. G2460P posiada wbudowane głośniki oraz szeroki zakres regulacji położenia, za to mamy ciut gorszy system aranżacji okablowania, niż oferowany przez konkurencję. Reasumując monitor AOC G2460P zasługuje na dobrą 4 z plusem.

blog comments powered by Disqus
AOC G2460P test 144Hz monitora dla graczy