PODPOWIEDZI:

XX.Y Dynamic 20 Test Słuchawek z Wbudowanym MP3 i Radiem FM

Szukając stylowych słuchawek na miasto z pewnością traficie na produkt XX.Y. Jeden z modeli mieliście już okazję widzieć na naszym portalu, czas na testy kolejnej pary słuchawek. Tym razem są to XX.Y Dynamic 20.

XX.Y Dynamic 20

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Lekkie
 • Dobrze spasowane
 • Dobrze wykonane
 • Wbudowane MP3 i radio FM
 • Poprawnie trzymają się głowy
 • Bardzo dobry dźwięk, jak na słuchawki bezprzewodowe z wbudowanym MP3
 • Możliwość połączenia przewodowego
 • Wbudowany Equalizer
WADY
 • Brak możliwości kopiowania utworów na kartę bezpośrednio z komputera
 • Błyszczące wykończenie, co powoduje szybkie brudzenie się muszli

Akcesoria

XX.Y Dynamic 20 fot1

Przez średniej wielkości opakowanie widzimy już na "dzień dobry" kupowany produkt. Wszystkie akcesoria są ukryte tuż pod plastikiem z słuchawkami. Nie ma ich wiele, są to:

 • Przewód miniJack 3,5mm
 • Przewód USB do ładowania słuchawek
 • Instrukcja obsługi.

Szkoda, że wśród akcesoriów zabrakło chociażby 2GB karty pamięci. Taki dodatek podejrzewam, że nie podniósł by znacznie ceny, a z uwagi na brak wbudowanej pamięci - produkt był by w pełni kompletny.

Specyfikacja techniczna

XX.Y Dynamic 20 posiadają pasmo przenoszenia od 20Hz do 20kHz. Czułość to aż 110dB/mW - w praktyce mało kto będzie słuchał muzyki na maksymalnej głośności. Impedencja słuchawek Dynamic 20 to 32 Omym a moc wejściowa wynosi 1000mW.

XX.Y Dynamic 20 fot2

Producent zastosował bardzo popularne przetworniki o wielkości 40mm, jednak nie wiemy czy do ich produkcji użyto neodymowych magnesów.

Jako że XX.Y Dynamic 20 są słuchawkami z wbudowanym radiem FM i odtwarzaczem MP3, to o tych funkcjach słów kilka: radio FM możemy regulować w zakresie od 87,5Hz do 108MHz. Odtwarzacz MP3 obsługuje pliki zarówno w formacie mp3 jak i WMA.

XX.Y Dynamic 20 fot3

Wbudowany akumulator o pojemności 360mAh pozwala na ciągłe odtwarzanie muzyki do 9 godzin. Wbudowany Equalizer posiada 6 predefiniowanych przez producenta ustawień: Jazz, Rock, Pop, Classic, Bas oraz wyłączony EQ.

Sprawdź też nowszą wersję Dynamic 40 >>>

Warto na koniec zaznaczyć, że słuchawki nie obsługują ani wybierania losowego utworów, ani zapętlania listy odtwarzania. Jest to informacja od producenta i zarazem sprostowanie tej, którą możemy znaleźć na opakowaniu oraz wewnątrz instrukcji obsługi.

Wygląd i wykonanie

Słuchawki XX.Y dostępne są w kolorze czarno/szarym ze srebrnymi akcentami. Pałąk jest dość giętki, a w centralnej części obszyty miękką ekoskórą z gąbką w środku. Konstrukcja pałąka pozwala na szeroki zakres regulacji jego długości, dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemu z dostosowaniem słuchawek do własnych preferencji czy wymagań.

XX.Y Dynamic 20 fot6

Obudowa muszli jest plastikowa, a w części zewnętrznej niestety błyszcząca, co powoduje szybkie łapanie zabrudzeń, a zwłaszcza odcisków palców. Ich regulacja możliwa jest w bardzo szerokim zakresie. Odchylić je możemy o praktycznie 90 stopni i dodatkowo ustawić pod nawet dość szerokim kątem względem pałąka.

Wykończenie muszli jest również skórzane, miękkie, jednak w upalne dni mogą spowodować pocenie się ucha. Cała konstrukcja nie jest duża, a muszle spoczywają na małżowinach - ucho się w nich nie chowa.

XX.Y Dynamic 20 fot7

Wnętrze słuchawek pokryte jest tradycyjnie miękką gąbką.

XX.Y Dynamic 20 fot4

Wyposażenie w porty

Jako że słuchawki XX.Y Dynamic 20 są konstrukcją z wbudowanym radiem FM oraz odtwarzaczem MP3 na samych słuchawkach nie mogło zabraknąć kompletu wejść/wyjść oraz przycisków pozwalających na obsługę słuchawek.

Lewa słuchawka posiada potencjometr głośności wyposażony w przycisk sterujący funkcją Equalizera. Obok znajdziemy dwa gniazda - antenowe do radia FM (poprawia zasięg, nie jest niezbędne do ich funkcjonowania) oraz wejście AUX pozwalające na podłączenie konstrukcji do zewnętrznego źródła dźwięku. Na słuchawce jest również niebieska dioda sygnalizująca pracę urządzenia. Na lewej słuchawce do góry pod mocowaniem muszli producent ukrył również gniazdo na karty pamięci microSD. Jego położenie jest w ten sposób sprytnie zamaskowane, a wyjmowanie i wkładanie karty nadal komfortowe jak w testowanych wcześniej Dynamic 40.

XX.Y Dynamic 20 fot8

XX.Y Dynamic 20 fot9

Prawa słuchawka posiada włącznik/wyłącznik słuchawek, wejścia do ładowania oraz przełącznik utworów wstecz i dalej,oraz play/pausa. Po dłuższym przytrzymaniu tego przycisku zostajemy również przełączeni z trybu MP3 na FM i odwrotnie. Połączenie do zewnętrznego odtwarzacza MP3 następuje automatycznie po podpięciu przewodu miniJack do gniazda w słuchawkach.

XX.Y Dynamic 20 fot10

Odsłuch

Muszę przyznać, że Dynamic 20 od XX.Y grają lepiej od swoich w zasadzie następców, czyli Dynamic 40. Dźwięk jest bardziej klarowny, scena muzyczna szersza, a całość już nie gra tak miękko jak Dynamic 40. Testowane słuchawki są bardzo mocno podatne na zmiany ustawień EQ, jednak te nie działają przy podłączeniu zewnętrznego źródła dźwięku.

Jeżeli chodzi o porównanie jakości dźwięku z wbudowanego odtwarzacza, a źródła zewnętrznego, to różnic dużych nie ma. Jeżeli nasz odtwarzacz radzi sobie z plikami w formacie bezstratnym jak np. FLAC, to różnica oczywiście jest - jednak dość subtelna i słyszalna przede wszystkim nie w dole czy średnicy, ale w górnych partiach utworów.

Słuchając muzyki w nocy w przejściach do naszych uszu dobiega delikatny szum, ale jest on na tyle cichy, że w normalnym codziennym użytkowaniu absolutnie nie przeszkadza.

Podsumowanie

Słuchawki Dynamic 20 są ciut mniej funkcjonalne jak wcześniej testowany model Dynamic 40. W moim odczuciu jest to jednak propozycja lepsza i trochę tańsza. Przede wszystkim komfort użytkowania jest lepszy - muszle już tak mocno nie uciskają, ale i nie jest to potrzebne, bo Dynamic 20 to konstrukcja dosyć lekka.

Czas pracy na baterii jest zadowalający przy odtwarzaniu MP3, pokrywa się z informacjami na stronie producenta - 9 godzin macie jak w banku (głośność ustawiona na około 40% mocy maksymalnej).

Jakość dźwięku w moim odczuciu jest lepsza jak w Dynamic 40 - przede wszystkim nie jest tak miękko, a dla mnie osobiście jest to plus. Głośność też nie pozostawia nic do życzenia.

Szkoda, że nie można kopiować utworów bezpośrednio z komputera na zainstalowaną w słuchawkach kartę pamięci, ale to jest w zasadzie jedyny poważny minus jakiego mogę się doszukać.

Biorąc pod uwagę całokształt słuchawek mimo drobnych wad, które oczywiście słuchawki mają, produkt ten zasługuje na naszą rekomendację i pełną ocenę 5 gwiazdek.

blog comments powered by Disqus
XX.Y Dynamic 20 Test Słuchawek z Wbudowanym MP3 i Radiem FM