PODPOWIEDZI:

3DMark Benchmark wersja mobilna Prezentacja

Urządzenia mobilne stają się coraz bardziej nowoczesne. W gąszczu nowych produktów trudno jest zorientować się, który model jest tak naprawdę bardzo wydajny. Producenci sprzętu chwalą się możliwościami, jak i danymi technicznymi. Dla graczy liczy się przede wszystkim wydajność w grach i aplikacjach. Pokażę wam popularny benchmark 3DMark, który zagościł na smartfony i tablety.

SONY XPERIA Z1 C6903 PURPLE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Darmowy benchmark
  • Obsługuje dwie największe platformy
  • Wiele wyników innych telefonów
  • Program prosty w obsłudze
  • Wynikami możemy się podzielić w Internecie
WADY
  • Brak informacji na temat taktowania procesora w danej chwili

Program jest darmowy i dostępny na Androida, iOS oraz w przyszłości ma się pojawić odpowiednia wersja na Windowsa RT. Samo narzędzie do testowania sprzętu nie różni się niczym od tego, które znamy z komputerów. Przeprowadza on pomiary w poszczególnych testach i podaje nam wynik punktowy. Im większy dorobek uzyskamy tym lepiej.

3DMark Benchmark fot1

Wygląd aplikacji jest niezwykle intuicyjny i do wyboru mamy trzy testy. Pierwszy z nich jest dla słabszych urządzeń, które wyświetlają obraz w jakości 720p. Kolejny pozwala przetestować w 1080p. Ostatni z testów sprawdza możliwości procesora i układu graficznego. Na samym dole możemy także sprawdzić jaki posiadamy model tabletu czy smartfonu.

Kolejna zakładka to urządzenie. Tutaj przeglądamy wyniki naszego urządzenia w testach. Ile uzyskało punktów, kiedy dokonywaliśmy pomiarów, na jakiej wersji programu czy systemie operacyjnym. Wszystkie dane są prezentowane w czytelny sposób.

3DMark Benchmark fot2

Na największą uwagę zasługuje jednak ostatnia z możliwych zakładek. W niej możemy sprawdzić wyniki wszystkich testowanych urządzeń. Jest to bardzo długa lista telefonów i tabletów. Wymienione są takie informacje jak model i rodzaj procesora, układ graficzny, przekątna ekranu i popularność. Nie mogło także zabraknąć wyniku końcowego. Ciekawą opcją jest filtrowanie wyników wyszukiwania po platformach Android i iOS.

3DMark Benchmark fot3

3DMark pozwoli nam w prosty sposób przetestować telefon pod kątem procesora i grafiki. Sam test jest identyczny jak na komputerze. Poziom detali jak i grafiki jest jednak troszeczkę gorszy. Urządzenia mobilne nie są jednak tak bardzo wydajne jak komputery. Cały czas informowani jesteśmy o ilościach klatek na sekundę podczas działania testu. Jedynie zabrakło mi w mobilnej wersji 3DMarka informacji o taktowaniu procesora w danej chwili. Aplikacja czyta jedynie dane ze specyfikacji technicznej producenta. Równie dobrze możemy sobie sami podkręcić procesor, a benchmark nadal będzie miał informacje o domyślnym taktowaniu. Program jest darmowy i polecam wszystkim, którzy chcą przetestować swój sprzęt. Jest to także doskonałe narzędzie dla tych, co zastanawiają się jaki model wybrać, jeżeli zależy im na wydajności w grach.

3DMark Benchmark fot4

3DMark Benchmark fot5

3DMark Benchmark fot6

3DMark Benchmark fot7

Do testów wykorzystano tablet Kruger&Matz KM1060

tablet

Dziękujemy firmie Lechpol

blog comments powered by Disqus
3DMark Benchmark wersja mobilna Prezentacja