PODPOWIEDZI:

Evolveo StrongPhone Q4 - wytrzymały i wydajny do zadań specjalnych

Niewiele jest na rynku smartfonów typowo do zadań specjalnych. Po za urządzeniami z serii Xcover firmy Samsung na rynku pojawił się jeszcze jeden – Evolveo StronPhone Q4. Smartfon o nietuzinkowym wyglądzie, mocną specyfikacją, który jest absolutnie odporny na prawie wszystko. Zapraszam na recenzję.

Evolveo StrongPhone Q4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wytrzymały norma IP67
  • Wydajność
  • Dwa sloty na kartę SIM
  • Funkcja SOS
WADY
  • Brak w tłumaczeniu systemu
  • Duży i ciężki - nie dla wszystkich

Evolveo Stronphone Q4 to najnowsza propozycja tej firmy. Zacząć trzeba od wykonania smartfona, ponieważ to jest główny punkt programu. Smartfon przy pierwszym kontakcie wydaje się przesadnie duży i ciężki, to nie jest złudzenie, on faktycznie taki jest i taki ma być. Obudowa smartfona wykonana jest w całości z gumy. Bardzo grubej gumy. Dzięki temu smartfon, praktycznie nie lęka się upadków. Bezpieczeństwo poprawia również lekko zachodząca obudowa na ekran, przez co również jest dobrze zabezpieczony. Warto wspomnieć, że panel dotykowy o przekątnej 4 cali i rozdzielczości 854x480 pix wykonany w technologii IPS. Jest przykryty szkłem odpornym na zarysowania – Gorilla Glass. Tył urządzenia, niemniej masywny niż przód, to również festiwal wcięć i wycięć w obudowie. Pokrywa baterii jest przekręcona do korpusu dwoma śrubami. Opcjonalnie możemy powiększyć pojemność baterii z 2800 mAh do 4500 mAh po przez dodanie specjalnego akcesorium. Na pochwałę, zasługują również dwa klawisze na froncie tzw. zielona i czerwona słuchawka. Dzięki takiemu zastosowaniu, w łatwy sposób odbierzemy rozmowę nawet, gdy nasze ręce będą brudne lub mokre…znakomicie sprawdza się ta opcja przy założonych rękawiczkach.

Recenzja MyPhone Hammer

evolveo strongphone q4

evolveo strongphone q4

Specyfikacja jak na smartfon, który mógłby tylko dzwonić jest dość dobra. Na pokładzie StronPhone`a znajdziemy czterordzeniową jednostkę MediaTeka MT6589 o taktowaniu 1,2 Ghz oraz 1 GB pamięci RAM. Za obraz wyświetlany na smartfonie odpowiada procesor graficzny PowerVR SGX544 MP. Taki zestaw sprawuje się bardzo dobrze w obsłudze systemu jak i w samych grach. W benchamrku Antutu smartfon Evolveo osiągnął wynik w okolicach 14 tys punktów. Potwierdza to aspiracje urządzenia segemnetu średniej klasy.

Poradnik robienia najlepszych zdjęć Selfie >>>

evolveo strongphone q4

evolveo strongphone q4

Słowa pochwały należą się także multimediom. Aparat o rozdzielczości 8 mpix z diodą doświetlającą i autofocusem sprawuje się dość przywozicie, jednak nieidealnie. Zdjęciom brakuje szczegółowości, kolory są przejaskrawione. Warto tez dodać, że smartfon nagrywa filmy w rozdzielczości HD(720p). Ciekawie gra tylny głośnik. Dźwięk jest głośny oraz czysty. Podobnie jest na słuchawkach, które dość trudno dopasować w grube miejsce na szczycie obudowy.

evolveo strongphone q4

Smartfon wyposażony jest w system operacyjny – Android w wersji 4.2.2 JB. Jest to wersja praktycznie bez nakładek producenta. Smartfon posiada jednak kilka opcji, które nie są dodawane do standardu, jest to: radio, notatnik, kompas oraz funkcja SOS, którą mogliśmy zobaczyć w telefonach dla seniorów. Po wciśnięciu bocznego klawisza fizycznego, możemy zdefiniować 5 numerów, do których możemy w razie potrzeby zadzwonić jak i wysłać SMS. Krytycznie odnoszę się do niedbałości w tłumaczeniu systemu. Niektóre funkcje są źle przetłumaczone lub w ogóle.

Ile wydać na nowy telefon i jak nie przepłacić - Poradnik >>>

evolveo strongphone q4

Evolveo StrongPhone Q4 ze światem łączy się poprzez dwa sloty na kartę SIM. Jednej standardowo odpowiada za łączność 2G a drugi za 3G. Smartfon posiada również Wi-fi, Bluetooth 4.0 oraz GPS. Próżno szukać modułu NFC. Jednak nie jest to wielka wada – patrząc na specyfikę smartfona.

Podsumowując. StronPhone Q4 to smartfon wyjątkowy. Łączy ze sobą urządzenie high-endowe z nieprzeciętną wydajnością. Jest naprawdę odporny na upadki, wodę i kurz. Odstrasza trochę cena, kwoty oscylujące w granicach 900 zł mogą nieco odstraszać przyszłych użytkowników. Nie jest to jednak smartfon dla wszystkich. Docelowymi klientami powinny być firmy budowalne jak i osoby uprawiające sporty ekstremalne. Ciekawe jakby się spisał na szczycie Mount Everest…

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Evolveo StrongPhone Q4 - wytrzymały i wydajny do zadań specjalnych