PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Funkcje Smartfona Których na Pewno Nie Znałeś!

Funkcje Smartfona Których na Pewno Nie Znałeś!

Zapewne już w tym momencie jesteście zaintrygowani tytułem dzisiejszego materiału. Jak myślicie, czy wiecie wszystko na temat swojego smartfona? Otóż, oświadczam Wam otwarcie, że... nie wiecie! Ten artykuł ma za zadanie oświecić Wasze umysły w paru ciekawych aspektach dotyczących wymienionych systemów. Jesteście na to gotowi? Jeśli tak, to zapraszam serdecznie!

Po tym delikatnie humorystycznym wstępie, należałoby nieco przybliżyć temat naszej dzisiejszej dysputy... choć bardziej można by ją nazwać monologiem... ech. Prawda jest taka. Z góry przyjęliśmy, iż wiemy niemalże wszystko na temat obsługiwanego przez nas OS-u. Sprawnie nawigujemy po różnych zakamarkach opcji, ustawień etc. Potrafimy przeprowadzić mniej lub bardziej skomplikowany wariant aktualizacji systemu czy też zrobić tzw. "backup". Prawda jest jednak taka, że... nie możemy wiedzieć wszystkiego! Smartfony z bazy i wyszukiwarki skrywają w sobie sporo tajemnic.

Skrywane Tajemnice Systemu AndroidOsoby sięgające pamięcią do czasów ery klasycznych komórek doskonale pamiętają możliwość dostania się do "tajnej" konsoli, która skrywała równie tajemnicze opcje umożliwiające m.in. zdjęcie simlocka. Czy podobnie jest z dzisiaj wykorzystywanymi systemami operacyjnymi w naszych mobilnych urządzeniach? Oczywiście, że tak i mam zaszczyt przybliżyć Wam kilkanaście z nich! Nim jednak zaczniemy, pragnę poinformować i zarazem ostrzec Was! Wiedzcie, że wszystko co robicie na swoim smartfonie, leży w Waszej kwestii - mówiąc tutaj o odpowiedzialności za możliwe skutki uboczne. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za możliwe szkody, ale... zawsze chętnie pomoże w kwestii ich usunięcia.

>>>UWAGA! Wszystkie komendy wprowadzamy w dialerze!<<<

ANDROID

#31# "numer telefonu" - ukrycie numeru telefonu we wszystkich połączeniach wychodzących

*#06# - wyświetla numer IMEI telefonu

*#*#4636#*#* - pokazuje sygnał WiFi, poziom naładowania, statystyki użycia itp.

*#*#7780#*#* - szybki sposób na powrót do ustawień fabrycznych

*#*#8351#*#* - możliwość odsłuchania swojego głosu spośród 20-tu ostatnich połączeń

iOS

#31# "numer telefonu" - ukrycie numeru telefonu we wszystkich połączeniach wychodzących

*#06# - wyświetlenie numeru IMEI telefonu

*#30# - włączenie/wyłączenie identyfikacji numeru telefonu

*33*# - włączenie blokady połączeń wychodzących 

#33*pin# - wyłączenie blokady połączeń wychodzących

*3370# - włączenie EFR (Enhanced Full Rate), co w znacznym stopniu poprawia jakość połączeń

#3370# - dezaktywacja EFR

*#5005*7672# - otrzymujemy numer telefonu kontaktowego do serwisu

*3001#12345#* - informacje o aktualnej sile sygnału w dBa

*3001#12345#* - w tym przypadku musimy wcisnąć przycisk zasilania i przytrzymać go do czasu pojawienia się informacji o wyłączaniu telefonu, a następnie puścić ów przycisk i nacisnąć "klawisz" domowy

Komendy Indywidualne

*#0011# - panel serwisowy urządzeń Samsunga z serii Galaxy

*#*#4636#*#* - panel serwisowy urządzeń Motoroli

Ciekawostki o Systemie iOS

Co o tym myślicie? Czy któraś z podanych powyżej komend była już Wam znana? Niemalże pewnikiem jest, iż każdy z Was znajdzie wśród nich coś pożytecznego. Jeśli chodzi o system Android to z pewnością znajdzie się jeszcze kilka ciekawych poleceń, które warto by tutaj wymienić. W tym momencie liczymy na Waszą kreatywność i podzielenia się z innymi swoją wiedzą w sekcji komentarzy oraz na naszym forum! Nie zapomnijcie także ocenić powyższy materiał. Czy chcielibyście więcej materiałów tego pokroju?

blog comments powered by Disqus
Funkcje Smartfona Których na Pewno Nie Znałeś!