Jak Wybrać Telefon Dla Seniora? Pomagamy w Zakupie Telefonu dla Babci lub Dziadka

Jak Wybrać Telefon Dla Seniora? Pomagamy w Zakupie Telefonu dla Babci lub Dziadka

Oferta telefonów skierowanych do osób starszych może przytłaczać. Nowe modele pojawiają się jak grzyby po deszczu, choć wydawałoby się, że to temat dość niszowy. A jednak! Jaki telefon wybrać dla babci i dziadka? Zapraszamy do lektury artykułu!

Telefon dla seniora, czyli z czym się to je?

Jeszcze kilka lat temu kategoria jaką jest telefon dla seniora, właściwie nie istniała na rynku. Nie było w tym zresztą nic dziwnego – sporo standardowych modeli miało na tyle uproszczoną strukturę, że nikt jeszcze nie obmyślił idei wypuszczenia szczególnego rodzaju telefonów komórkowych, przeznaczonych specjalnie dla osób starszych. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi telefony które obecnie dominują na rynku. Najczęściej trudno jest nam wyobrazić sobie naszego dziadka lub babcię, płynnie obsługujących najnowszy model smartfona z Androidem, Windows Phone, bądź iOS. Dlatego w pewnym momencie ktoś wpadł na pomysł, który z entuzjazmem przyjął się wśród najstarszych użytkowników telefonii. Choć ciężko w tym przypadku mówić o rewolucji, czy nawet ewolucji technologicznej, to z pewnością mamy tu do czynienia z ciekawym ewenementem rynkowym.

Obecnie mamy wysyp przeróżnych modeli komórek dla seniora, w dosyć szerokich kategoriach cenowych. Są modele warte dosłownie kilkadziesiąt złotych. Są też takie, na które należy wydać co najmniej kilka banknotów z wizerunkiem Władysława Jagiełły. Na jakie więc cechy poza ceną powinieneś zwrócić uwagę kupując model tego typu?


Budżetowe Smartfony Do Szkoły - Już od 300zł

Potrzeby seniora

Powinieneś pamiętać, że osoby starsze bywają często wymagające i wybór pierwszego lepszego telefonu niekoniecznie musi je zadowolić. Rozeznaj się za pomocą kilku podstawowych pytań, czego dana osoba właściwie potrzebuje – czy chciałaby mieć w telefonie takie udogodnienia jak radio, bądź nawet aparat fotograficzny? Czy ważny jest dla niej po prostu duży, monochromatyczny wyświetlacz i ogromne klawisze, ponieważ ma już problemy ze wzrokiem? Jaki jest jej stopień zaawansowania technologicznego? Może jednak nowoczesny smartfon to nie jest zupełnie absurdalny pomysł?

telefon dla seniora

Obudowa

Wytrzymała obudowa to cecha, która powinna być wyznacznikiem wszystkich modeli telefonów. W przypadku produktów dla osób starszych, które najczęściej mocno cenią trwałość sprzętu, będzie to jeden z podstawowych elementów na które powinno się zwrócić uwagę.

Sprawdź komórkę dla dziadka na każdą kieszeń! >>>

Duża klawiatura

W zdecydowanej większości sytuacji, duże klawisze to podstawa w modelach stricte dla seniorów. W innym przypadku mogą oni sobie nie poradzić z napisaniem prostego smsa czy wprowadzeniem nowego kontaktu do skrzynki. Ważne, żeby klawisze zawierały duże i wyraźne oznaczenia, przede wszystkim w postaci liter i numerów, ale również ikon. Ich użycie, po wstępnym wytłumaczeniu, nie powinno sprawiać większych trudności posiadaczowi telefonu.

A może coś dla bardziej wymagających? >>>

Wyświetlacz

O ile osoba dla której kupujemy telefon nie ma szczególnych wymagań, wybór monochromatycznego wyświetlacza powinien być wystarczający. Dzięki odpowiedniemu kontrastowi tekstu, odczytywanie informacji przy dopasowanej wielkości liter będzie zdecydowanie łatwiejsze od modeli z kolorowym wyświetlaczem. Warto również pamiętać o tym, aby ekran był stosownie duży. W przypadku osób które nie mają większych problemów ze wzrokiem i które doceniają troszkę nowsze zdobycze technologiczne, rynek oferuje cały wachlarz produktów dla seniorów w których uwzględniono kolorowy wyświetlacz.

telefon senior

Interfejs

Kolejny bardzo ważny element naszego wyboru. Interfejs powinien być możliwie jak najprostszy, z ograniczoną liczbą, jedynie podstawowych ustawień, łatwym sposobem wybierania i zapisania numerów, oraz zwięzłym menu dającym dostęp do głównych funkcji. Dobrze by było, aby telefon posiadał proste aplikacje, które prędzej czy później mogą przydać się każdemu. Mam tu na myśli minutnik (chociażby do gotowania jajek), alarm (aby przypomnieć o lekach), czy nawet kalkulator (aby sprawdzić, czy dobrze nabito rachunek na kasie).

Klapka i kolorowy wyświetlacz? Jak najbardziej! >>>

Głośnik

Nie trzeba tutaj nic wyjaśniać – porządny głośnik, zarówno w trybie normalnym jak i głośnomówiącym jest absolutnie niezbędny seniorowi do korzystania z telefonu. Nie chodzi tu jedynie o głośność (co oczywiście jest bardzo ważne), ale również o jakość dźwięku. W takim telefonie nie możemy pozwolić na obniżenie jej jakości ze względu na charczenie, przerywanie czy inne zakłócenia spowodowane przez wadliwą konstrukcję techniczną telefonu.


top-5-nawigacji-gps-poradnik-swiateczny/

Bateria

W nowoczesnych smartfonach czas pracy na baterii zwykle waha się od jednego do trzech-czterech dni. W przypadku uproszczonych konstrukcji, bez większości gadżetów dostępnych w opcjach smartfonowych, czas pracy powinien być odpowiednio dłuższy - zdecydowanie powyżej tygodnia, co i tak wydaje się pewnym minimum. Dlaczego? Bowiem na rynku pojawiają się już modele, które w trybie czuwania, wg zapewnień producenta, są w stanie wytrzymać nawet miesiąc!

oszczędny senior komórka telefon

Sprawdź TOP5 smartfonów z porządną baterią >>>

Dodatkowe funkcje ratujące życie

Bardzo ciekawa opcja dla osób chcących poczuć się pewniej jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie swoich rodziców bądź dziadków. Cały szereg telefonów dla osób starszych posiada obecnie specjalny przycisk SOS, który po wciśnięciu przesyła alarm na podany wcześniej numer telefonu, a także pozwala się z nim połączyć. Możemy np. wybrać kogoś z rodziny, bądź połączyć się bezpośrednio z numerem pogotowia. W przypadku braku połączenia, telefon najczęściej wybiera kolejny dostępny numer z listy. W sprzedaży pojawiają się również telefony z opaską na rękę z przyciskiem SOS, która może być noszona przez seniora cały czas, nawet podczas kąpieli.

Zobacz telefon z przyciskiem SOS >>>

Kilka słów podsumowania

Możliwości wyboru telefonu dla najstarszego pokolenia są nadzwyczaj rozbudowane. Pamiętajmy, aby przed zakupem takiego telefonu, podpytać przyszłego użytkownika jakie ma wobec niego oczekiwania. Koniecznie zwróćmy uwagę na jakość wykonania, funkcjonalność wyświetlacza i głośnika, oraz na dodatkowe funkcje, które mogą przydać się w sytuacjach krytycznych. Dzięki tej ostatniej kwestii zapewnimy zarówno sobie jak i osobie starszej na której nam zależy, pewną dozę komfortu i spokoju. A to może być szczególnie ważne.

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 3/2017.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Samsung Galaxy S7 G930 32GB Czarny Samsung Galaxy S7 G930 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
2Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
3Samsung Galaxy S6 G920 32GB Czarny Samsung Galaxy S6 G920 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
4Samsung Galaxy S7 G930 32GB Zloty Samsung Galaxy S7 G930 32GB Zloty Tu kupisz najtaniej!
5Huawei P9 Lite 16GB Dual Sim Czarny Huawei P9 Lite 16GB Dual Sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
6Xiaomi Redmi 3S 32GB Dual Sim Szary Xiaomi Redmi 3S 32GB Dual Sim Szary Tu kupisz najtaniej!
7Samsung Galaxy A5 2017 Zloty Samsung Galaxy A5 2017 Zloty Tu kupisz najtaniej!
8Huawei P8 Lite Dual sim Czarny Huawei P8 Lite Dual sim Czarny Tu kupisz najtaniej!
9Huawei Honor 8 Dual Sim 32GB Niebieski Huawei Honor 8 Dual Sim 32GB Niebieski Tu kupisz najtaniej!
10Samsung Galaxy J5 LTE Czarny Samsung Galaxy J5 LTE Czarny Tu kupisz najtaniej!
11Xiaomi Redmi 4A 16GB Dual Sim Zloty Xiaomi Redmi 4A 16GB Dual Sim Zloty Tu kupisz najtaniej!
12Samsung Galaxy A5 A510F 2016 Bialy Samsung Galaxy A5 A510F 2016 Bialy Tu kupisz najtaniej!
13Huawei P10 64GB Czarny Huawei P10 64GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
14Apple iPhone 7 32GB czarny Apple iPhone 7 32GB czarny Tu kupisz najtaniej!
15LG G5 H850 Tytanowy LG G5 H850 Tytanowy Tu kupisz najtaniej!
16Lenovo K6 Note 32GB Dual Sim Szary Lenovo K6 Note 32GB Dual Sim Szary Tu kupisz najtaniej!
17Samsung Galaxy A3 2017 Czarny Samsung Galaxy A3 2017 Czarny Tu kupisz najtaniej!
18Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Zloty Samsung Galaxy S7 Edge G935 32GB Zloty Tu kupisz najtaniej!
19LG X Power 16GB Czarno-niebieski LG X Power 16GB Czarno-niebieski Tu kupisz najtaniej!
20Samsung Galaxy J5 2016 J510 Czarny Samsung Galaxy J5 2016 J510 Czarny Tu kupisz najtaniej!
21Apple iPhone 7 Plus 32GB czarny Apple iPhone 7 Plus 32GB czarny Tu kupisz najtaniej!
22Huawei P9 32GB Tytanowy Huawei P9 32GB Tytanowy Tu kupisz najtaniej!
23Huawei Y6 II Czarny Huawei Y6 II Czarny Tu kupisz najtaniej!
24LG G4 H815 32GB Czarny LG G4 H815 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
25Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB Czarny Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
26LG K8 K350N 8GB LG K8 K350N 8GB Tu kupisz najtaniej!
27Huawei P9 32GB Srebrny Huawei P9 32GB Srebrny Tu kupisz najtaniej!
28Huawei Y5 II Dual SIM LTE Czarny Huawei Y5 II Dual SIM LTE Czarny Tu kupisz najtaniej!
29Asus Zenfone Max 16GB Czarny Asus Zenfone Max 16GB Czarny Tu kupisz najtaniej!
30LG K3 LTE Dual Sim Czarno-niebieski LG K3 LTE Dual Sim Czarno-niebieski Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: TOP 30 Najpopularniejszych Smartfonów Na Rynku!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more