PODPOWIEDZI:

Filtr Prywatyzujący 3M test i przykładowe zastosowanie

Częste podróże zmuszają Cię do pracy w towarzystwie osób postronnych? Masz już dość ciekawskich zaglądających Ci przez ramię na telefon, czy monitor komputera? Testowany filtr personalizacyjny może być właśnie produktem dla Ciebie.

Filtr prywatyzujący 3M

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Personalizacja wyświetlanego obrazu
  • Łatwy montaż
  • Nie jest przymocowany na stałe
  • Dostępny na różne urządzenia
WADY
  • Zaciemnia obraz

3M w swojej ofercie ma jeden bardzo ciekawy i innowacyjny produkt - filtr personalizacyjny. Jego zadaniem jest personalizacja tego, co wyświetlane jest na przykład na monitorze komputera.

Produkt dostarczany jest wraz z instrukcją instalacji oraz dodatkowo szmatką z mikrofibry. Sama instalacja jest bardzo prosta, jednak różni się w zależności od urządzenia na jakim chcemy go stosować.

Filtr Prywatyzujący 3M fot1

Firma 3M posiada w swojej ofercie dwa kolory filtra: testowany czarny oraz złoty. Te dostępne są na różne urządzenia: laptopy, tradycyjne monitory desktopowe, telefony/smartfony oraz tablety. W ofercie znajdują się również filtry dla produktów z logo jabłuszka.

Produkt wygląda jak zwykła ciemna folia, jednak już po chwili zaznajomienia się z filtrem widzimy, że nie jest to po prostu folia. Jedna powierzchnia jest błyszcząca, a druga ta właściwa matowa. Na przykład w przypadku laptopów producent na górnej krawędzi umieścił również wycięcie pozwalające na łatwe wkładanie i wykładanie filtra w miarę potrzeby. Choć właściwą powierzchnią (na którą patrzymy) jest ta matowa, filtr działa również na błyszczącej (tyle, że ciut gorzej).

Filtr Prywatyzujący 3M fot2

Filtr Prywatyzujący 3M fot3

Wpływ na barwy

Zastosowanie filtra wiąże się ze znacznym ściemnieniem wyświetlanego obrazu. Widać to zwłaszcza jeżeli porównamy obraz wyświetlany przez filtr, a ten który widzimy w wycięciu (bezpośrednio z monitora). Nie ma to większego wpływu jednak na barwy.

Filtr Prywatyzujący 3M fot4

Filtr Prywatyzujący 3M fot5

Kąty widzenia

Uwaga: filtr działa tylko w poziomie, a nie w pionie. Natomiast produkt 3M doskonale spisuje się w pionie. Obraz doskonale widoczny jest jedynie dla osoby siedzącej na przeciwko monitora. Wystarczy już że usiądziemy tuż obok i praktycznie nic nie widzimy. Efekt ten można porównać do szkieł polaryzacyjnych w okularach przeciwsłonecznych. Jeżeli takie okulary przekręcamy wokół osi następuje kąt, w którym obraz widoczny na wyświetlaczu jest niewidoczny. Oczywiście to nie jest to samo zjawisko, ale efekt bardzo podobny.

Filtr Prywatyzujący 3M fot6

filtr fot8

(i ten sam kąt widzenia co na poprzednim zdjęciu, ale bez filtra)

Filtr Prywatyzujący 3M fot7

Przykładowe zastosowanie

Filtr może okazać się bardzo przydatny zwłaszcza dla osób, które często podróżują, zwłaszcza komunikacją publiczną. Często podczas dłuższej podróży chcemy również popracować na przykład sprawdzić pocztę, czy dopieścić prezentację na ważną prelekcję. Tutaj przyda się rozwiązanie, które zawęzi krąg osób "wtajemniczonych" do jednej osoby - nas samych. Nikt, nawet osoba siedząca obok nie będzie widział co aktualnie robimy. Jest to tym bardziej ważne, jeżeli przeglądamy na przykład dane finansowe firmy.

Podsumowanie

Filtr prywatyzujący to doskonałe rozwiązanie dla osób mobilnych, pracujących w podróży, ale nie tylko. Jeżeli nie chcecie, żeby ktoś podglądał waszą pracę, macie dość ciekawskich spojrzeń, to produkt 3M jest właśnie dla Was. Filtr prywatyzujący sprawi, że komputer będzie jeszcze bardziej osobisty.

blog comments powered by Disqus
Filtr Prywatyzujący 3M test i przykładowe zastosowanie