PODPOWIEDZI:

Matma Matematyka Jest Łatwa [Prezentacja]

Tablice matematyczne są niezwykle istotne w nauce. W szczególności jak jesteśmy uczniami liceum, czy studentami. Warto wtedy zainteresować się darmową aplikacją Matma – matematyka jest łatwa. Znajdziemy tam bardzo dużo wzorów, których na pewno będziemy potrzebować.

Kruger & Matz Android 4.1 KM1060 (WYP)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przydatna
  • Darmowa
  • Wiele wzorów
  • Przejrzystość
  • Mała waga pliku
WADY
  • Brak

Zacznijmy od wyglądu wizualnego aplikacji, który jest dość prosty. Nie znajdziemy tutaj żadnych rozpraszających rzeczy. Wzory są podzielone na kategorie, dzięki którym łatwiej znajdziemy to czego szukamy. Tablice są prezentowane na białej kartce i niektóre są oddzielone zieloną linią. Tworzy to niezwykłą przejrzystość. Nie jesteśmy rozpraszani podczas sprawdzania danego wzoru. Łatwiej jest przyswoić tak przygotowane informacje.

Program Matma Jest Latwa

Kategorii mamy naprawdę bardzo dużo, są to: Algebra, Analiza, Geometria, Statystyka i Logika. Każda posiada jeszcze mniejsze podkategorie, w których znajdziemy upragnione wzory.

Program Matma Jest Latwa

Program Matma Jest Latwa

Sama aplikacja jest w języku polskim i dostępna za darmo dla posiadaczy Androida. Jest niezwykle lekka i jeżeli ją zainstalujemy na pewno nie odczujemy drastycznego zużycia pamięci. Warto ją mieć zainstalowaną, ponieważ nie raz się już o tym przekonałem. Nie pamiętałem wzoru, który był mi potrzebny do obliczenia zadania. Otworzyłem aplikację i znalazłem to, co szukałem. Najczęściej pod ręką zawsze ma się smartfona, niż książkę od matematyki.

Program Matma Jest Latwa

Program Matma Jest Latwa

Kiedy korzystamy z aplikacji z połączonym Internetem, program emituje reklamy. Na szczęście są one dość małe i na moim tablecie są one prawie niezauważalne. To jest jedyny element, do którego mogę się przyczepić. Bardzo nie lubię reklam w grach czy aplikacjach. Tutaj jednak są one na tyle nieistotne i niezauważalne, że mogę na to przymknąć oko. Kiedy nie korzystamy z połączenia internetowego, program nie emituje reklam.

Program Matma Jest Latwa

Powstała także druga część aplikacji, która kierowana jest bardziej do studentów matematyki. Znajdziemy w niej wzory na całki nieoznaczone. Autorzy zapowiedzieli jednak, że pojawią się także pochodne i całki oznaczone. Naprawdę warto przygotować się w taki pakiet na uczelnię.

Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orlangur.matma

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

Dead Trigger  tablet

Dziękujemy firmie Lechpol
blog comments powered by Disqus
Matma Matematyka Jest Łatwa [Prezentacja]