PODPOWIEDZI:

Steelseries 9H - mocny dźwięk w stylowym wydaniu

Firma Steelseries zaskakuje nas nieustannie nowymi modelami słuchawek, seria H posiada swojego lidera. Słuchawki 9H to najwyższa jakość, solidne wykonanie i perfekcyjny dźwięk z technologią Dolby. Zapraszamy na recenzję świetnych słuchawek dla graczy!

Steelseries 9H

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetny dźwięk!
  • Technologia Dolby
  • Rewelacyjna karta dźwiękowa USB
  • Wysoka jakość wykonania
  • Przyzwoity mikrofon
  • Niesamowity komfort noszenia
WADY
  • Odrobinkę za drogie

Seria Siberia, firmy Steelseries jest dobrze znana, kultowe słuchawki dla graczy od lat sprzedają się jak świeże bułeczki. Niedawno recenzowaliśmy Siberie Elite, zwieńczenie serii, słuchawki znakomite ale drogie. W cieniu Siberii pozostaje seria H, produkty mniej znane, ale nie mniej udane. Pokazały to testy modelu 5Hv3, według mnie zjada Siberie na śniadanie, piękny dźwięk i wygoda użytkowania. Teraz przyszło nam przetestować topowy model, 9H, słuchawki kosztujące ok. 600 zł, wspierające technologię Dolby. Bez wątpienia zadowolą także wybrednych graczy, żądających niesamowitego dźwięku i wygody.

Steelseries 9H

9H przede wszystkim atakują nas niesamowicie przyzwoitymi parametrami dźwięku.

Pasmo przenoszenia 10 HZ - 28 000 HZ, przy standardowym 20-20, w słuchawkach dla graczy jest wręcz rewelacyjne.

Dynamika słuchawek wynosi 110 dB, impedancja 32 Ohm.

Natomiast mikrofon nagrywa w paśmie 50 – 16000 Hz, i jest wielokierunkowy. Jego czułość to -37 +/- 3 dB, impedancja 2 K Ohm.

Steelseries 9H

Konstrukcja 9H jest dość klasyczna. Słuchawki są w większości czarne. Jedynie obszycia i wypełnienia muszli są pomarańczowe, a także stalowa regulacja pałąka.

Cieszy mała, nawet znikoma ilość błyszczącego plastiku, jedynie obwódki muszli są nim wykończone.


 

Steelseries 9H

Ogólne wrażenie tych słuchawek to prostota i jakość. Pozbawione są wszelkich udziwnień, błyszczącego plastiku, grafiki, podświetleń.

Słuchawki idealne dla osób ceniących sobie spartańskie konstrukcje.

Steelseries 9H

Mikrofon słuchawek jest niezwykle dyskretny, ukryty bardzo dobrze. Ciężko go zauważyć, wysuwa się z lewej muszli i dzięki elastycznemu przewodowi możemy go dogiąć do ust.

Nagrywa naprawdę dobrze, jak na mikrofon od słuchawek.

Steelseries 9H

Komfort noszenia słuchawek jest ogromny. Pałąk wypełniają 4 poduszeczki, obszyte materiałem, zawierające mięciutką gąbkę.

Nauszniki posiadają dość grube obicia, warstwa zewnętrzna to skóra. wypełnieniem jest miękka gąbka.

9H nie cisną użytkownika, otulają go delikatnie. Jednocześnie zapewniają dobre odcięcie od świata zewnętrznego.

W nausznikach ukryto 50 mm membrany o zamkniętej konstrukcji, dzięki temu dźwięk jest mocny i czysty. Wszelkie efekty w grach usłyszymy tak, jak byśmy sami byli na polu bitwy.

Steelseries 9H

Poza solidną i odporną konstrukcją, 9H posiadają także odłączane kable. Dzięki temu bardzo łatwo je transportować, a także dostosować do potrzeb.

Steelseries 9H

Słuchawki posiadają pilot na kablu, podobny do pilotów z Siberii.

Precyzyjne pokrętło posłuży nam do wyregulowania głośności słuchawek.

Steelseries 9H

Przełącznik umożliwia włączanie i wyłączanie mikrofonu, jako że pilot nie ma podświetlenia o wyłączeniu informuje nas czerwony kolor, widoczny po przesunięciu przełącznika w górę.

Steelseries 9H

W zestawie otrzymujemy szereg akcesoriów.

Podstawowy kabel do słuchawek, 120 cm, zakończony wtykami Micro-USB.

Przedłużenie kabla, 2 metry długości.

Końcówka do smartfona lub tabletu, pojedynczy Mini-Jack.

Końcówka do PC, dwa Mini-Jacki.

Ostatnim elementem zestawy jest karta dźwiękowa USB.

O karcie dźwiękowej USB warto kilka zdań napisać. Jest naprawdę dobra, przede wszystkim daje nam dostęp do konfiguracji słuchawek w programie Steelseries Engine 3, co daje nam dostęp do technologii Dolby Pro Logic IIx, Dolby Headphone. Dzięki temu słyszymy dźwięk w 7,1. Wirtualne pozycjonowanie jest niezwykle udane, gra się w tym trybie świetnie.

Kolejne efekty pozwalają na polepszenie jakości nagrywania mikrofonem, jest też equalizer z kilkunastoma ustawieniami.

Karta USB spisuje się naprawdę dobrze, jest wartościowym elementem zestawu.

Steelseries 9H

Zdjęcia wykonane aparatem Panasonic Lumix GF6K


 

podsumowanie


 

Słuchawki Steelseries 9H urzekły mnie generowanym dźwiękiem oraz komfortem użytkowania. Są wykonane porządnie, lecz proste, do gracza dopasowują się idealnie, po czym dostarczają niesamowitych przeżyć dźwiękowych. W chwili obecnej są to dla mnie najlepsze słuchawki Steelseriesa. Są godne polecenia wymagającym graczom, szukającym słuchawek uniwersalnych. Silnymi atutami są także karta dźwiękowa USB, oraz fakt wykorzystywania technologii Dolby.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, Steelseries 9H dostają ode mnie maksymalną ocenę, a od portalu Videotesty.pl rekomendację. Jeżeli nie wiecie, jakie słuchawki dla gracza kupić, to ten model może być odpowiedzią.


 

Rekomendacja


 

blog comments powered by Disqus
Steelseries 9H - mocny dźwięk w stylowym wydaniu