PODPOWIEDZI:

Genius Lychas - niedrogie i przyzwoite słuchawki dla graczy

Firma Genius znana jest w dobrego i niedrogiego sprzętu dla graczy. Trafnym przykładem są słuchawki Genius Lychas, solidnie wykonane, dość wygodne, grają przyzwoicie i nie kosztują dużo! Zapraszamy na recenzję.

Genius Lychas

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Solidnie wykonane
  • Cena!
  • Dobry mikrofon
  • W miarę wygodne
WADY
  • Pałąk pokryty gumą
  • Przeciętna jakość dźwięku

Firma genius serią GX Gaming zdążyła już narobić sobie wielu fanów wśród graczy. Urządzenia takie jak klawiatura Manticore czy myszka DeathTaker to elita wśród sprzętu gamingowego. Przy okazji to także wysoka jakość, za rozsądną cenę.

Porównywarka i baza słuchawek dla graczy

Genius Lychas

Tym razem dane mi było przetestować słuchawki Genius Lychas, wchodzące w skład serii GX Gaming.

Słuchawki stereo, dedykowane graczom, kosztujące około 80 zł.

Nie wyróżniają się niczym szczególnym jeśli chodzi o parametry. Pasmo przenoszenia to 20 Hz - 20 KHz, dynamika 102 dB, impedancja 32 Ohm, posiadają długi kabel (2,5 m), oraz 50 mm membrany.

Genius Lychas

Słuchawki posiadają mikrofon, przytwierdzony jest na stałe. Pomimo dość niepozornych parametrów technicznych mikrofon nagrywa bardzo dobrze! Świetnie sprawdzi się do komunikacji w grach, dźwięk jest czysty i w miarę realistyczny. W tak tanich słuchawkach nie spotkałem jeszcze tak dobrego mikrofonu.

» Zobacz podstawowy sprzęt od Tesoro

Genius Lychas

Słuchawki są rewelacyjnie wykonane! Jakość plastiku jest wysoka, Lychasy nie skrzypią i są bardzo ruchome. Możemy je łatwo złożyć do transportu.

Genius Lychas

Ozdobione są wizerunkiem skorpiona, maskotką serii GX Gaming.

Pałąk nie ma żadnej poduszki od strony wewnętrznej, zastosowano gumę. Co nie do końca mi odpowiada. Gumowe wykończenie jest dość twarde, w porównaniu z pianką, przy dłuższych rozgrywkach pałąk potrafi cisnąć i męczyć gracza.

Genius Lychas

Regulacja głośności może się odbyć dla każdej muszli niezależnie, każda muszla posiada potencjometr. Muszle są duże i dobrze wyściełane, gąbka jest dość miękka a skóra przyjemna, jednak nie jest to taka miękkość ani jakość znana z topowych konstrukcji. Dźwięk w grach jest przyzwoity a pozycjonowanie nie najgorsze, jednak rewelacji się nie spodziewajmy, mamy za do dość mocne niskie tony.

Genius Lychas

Zdjęcia wykonane aparatem Panasonic Lumix GF6K

Kabel jest długi a na nim znajduje się pilot sterujący głośnością, posiadający też wyłącznik mikrofonu. Prosty, lecz funkcjonalny.

Podsumowując, Lychasy nie są ideałem wygody ani jakości dźwięku (lepsze propozycje znajdziecie w zestawieniach headsetów dla graczy), jednak nie są też złe. Z mocnych stron należy wymienić solidne wykonanie i dobry mikrofon. Jakość dźwięku jest poprawna, ale tylko poprawna. Ostatnią ogromną zaletą jest niska cena. Genius Lychas według mnie to niezła propozycja na podstawowe słuchawki, nie przeznaczone do długich rozgrywek, ze względu na nie do końca wygodną konstrukcję. Za to idealną do krótkich potyczek i słuchania muzyki z internetu. Stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku naprawdę niezły, pomimo kilku wad słuchawki warte polecenia.


 

Rozpakowanie słuchawek Genius Lychasblog comments powered by Disqus
Genius Lychas - niedrogie i przyzwoite słuchawki dla graczy