PODPOWIEDZI:

Diablo 3 Reaper of Souls – Recenzja

Na grę Diablo 3 gracze musieli czekać naprawdę bardzo długo. Na szczęście Blizzard wypuścił dość szybko najnowszy dodatek zatytułowany Diablo 3 Reaper of Souls. Do prawidłowego działania dodatku musimy już posiadać podstawową wersję gry. Jest to dobry moment aby odkurzyć swoje postacie i po raz kolejny trafić do świata Sanktuarium. Zapraszam na recenzję!

SAMSUNG GALAXY NOTE II N7100 GREY

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Nowy AKT
  • Klasa Krzyżowca
  • Klimat i lokacje z najnowszego aktu
  • Fabuła
  • Tryb Przygody
  • Bardzo dużo korzystnych zmian
  • Kolejne godziny
WADY
  • Na upartego dodatek wymaga podstawki Diablo 3

HISTORIA

Akcja ma miejsce zaraz po zakończeniu podstawowej wersji gry. Diablo został pokonany przez bohaterów i zamknięty w Kamieniu Dusz. Tyrael postanawia ukryć kamień zarówno przed aniołami jak i złem. Pokój nie trwa jednak zbyt długo. Pojawia się Malthael, Anioł Śmierci. Wykrada on kamień i zamierza rządzić światem. Wysyła kosiarzy na Zachodnią Marchię i sieje spustoszenie na tych ziemiach i okolicach. Zadaniem gracza jest przywrócenie pokoju w świecie Sanktuarium.

Tak prezentuje się fabuła dodatku. Bardzo mi się ona podoba oraz fakt, że wszystkie niedopowiedzenia z poprzedniej części się tutaj wyjaśniają. Nie chcę niczego zdradzać aby nie zepsuć komuś zabawy, ale poznamy losy naszych towarzyszy jak i odwiedzimy dobrze znane lokacje z wcześniejszych części serii. Historia jest zdecydowanie na plus.

Diablo 3 Reaper of Souls

KRZYŻOWIEC

Dodatek udoskonala podstawową wersję gry. Umożliwia nam między innymi granie nową klasą jaką jest Krzyżowiec. To święty wojownik i jego głównym współczynnikiem jest siła. Mocą nie ustępuje niczym Barbarzyńcom i potrafi nosić bronie dwuręczne w jednej dłoni. Można powiedzieć, że jest to prawdziwy czołg. Klasa ta cechuje się duża ilością wytrzymałości ,jak mocnym atakiem. Bez problemów możemy zbudować postać pod nasz styl gry. Możemy trzymać się bardzo blisko wrogów, jak i atakować na dystans. Oprócz tego wojownik potrafi zadawać obrażenia obszarowe i szybko uciekać na swoim widmowym rumaku.

Diablo 3 Reaper of Souls

» Zobacz też Samsung Galaxy Note 10.1

AKT V

Czym byłby nowy dodatek jakby nie dostarczał kolejnych godzin zabawy? Reaper of Souls dodaj także zupełnie nowy akt. To kolejne godziny grania jak i kolekcjonowanie osiągnięć. Zachodnia Marchia jest naprawdę bardzo mrocznym miejscem. Podoba mi się ten klimat i wygląda lokacji. Często będziemy chodzić po ulicach, gdzie spotkamy pełno ciał, kosiarzy mordujących ludność i wiele innych przeróżnych stworów. Często znajdziemy także dodatkowe wydarzenia specjalne. Będziemy zwiedzać dość małe lokacje, w których będziemy ratować mieszkańców z opresji. Graficy wykazali się tutaj wysokim kunsztem projektując pomieszczenia domów. Słabiej moim zdaniem wyglądają bagna. Są bardzo podobne do lokacji z pierwszego aktu. Twierdza Pandemonium została już wykonana wyśmienicie. W żaden sposób nie przypomina tej z Diablo 2 a klimat jest znakomity.

Diablo 3 Reaper of Souls

TRYB PRZYGODY

Po ukończeniu kampanii odblokowywany jest nowy tryb rozgrywki. W Przygodzie wykonujemy różnego rodzaju zlecenia. Wędrujemy po całym świecie Sanktuarium realizując zadania. Wszystkie mają wspólny cel: zabijanie wrogów. Są one jednak bardzo zróżnicowane nie raz będziemy musieli oczyścić daną lokację, zabić określoną ilość przeciwników, wykonać jakąś misję poboczną czy zabić, któregoś z bossów. Blizzard zrobił bardzo dobry ruch tworząc ten tryb. Ponowne wykonywanie kampanii przy dłuższym graniu może trochę znudzić. Teraz oprócz tego co było możemy uczestniczyć w nowym trybie. Bardzo często zadania są generowane losowe co sprzyja zdobywaniu osiągnięć. Po wykonaniu pakietu misji z danego aktu otrzymujemy specjalny przedmiot. Skarb Horadrimów zawiera w sobie przedmioty, surowce i krwawe odłamki. Za nie możemy u specjalnego NPC kupować przedmioty. Nie wiemy jednak jakie to są, może nam się przytrafić naprawdę bardzo potężny przedmiot jak i niezwykle pospolity, mało wartościowy. Nowością jest także Szczelina Nefalemów, którą otwieramy gdy posiadamy odpowiednią ilość kluczy. Znajdziemy tam bardzo dużo przeciwników do zgładzenia a na samym końcu potężnego bossa.

Diablo 3 Reaper of Souls

PODSUMOWANIE

Reaper of Souls oceniam niezwykle pozytywnie. Blizzard dał dobry argument, aby powrócić do starych postaci jak i zacząć grę od początku Krzyżowcem. Piąty akt jest moim ulubionym, ze względu na klimat. Zrujnowane miasto jak i forteca zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Graficy stanęli na wysokości zadania tworząc lokacje. Nową klasą gra się bardzo dobrze, a pozostali bohaterowie zdobywają nową umiejętność i pasywa, System łupów 2.0 także zasługuje na pochwałę, przedmioty legendarne wypadają częściej. Same złote przedmioty także są użyteczne i bardzo często będziemy je znajdować lepsze chociażby od naszych legend. Dochodzi także nowa rzemieślniczka, u której możemy zaklinać przedmioty i zmieniać ich wygląd. Diablo 3 Reaper of Souls nie ma moim zdaniem żadnych wad. To doskonały moment aby powrócić do gry, a jeżeli nie graliście jeszcze w Diablo 3 to czas najwyższy to zmienić.

Diablo 3 Reaper of Souls

blog comments powered by Disqus
Diablo 3 Reaper of Souls – Recenzja