PODPOWIEDZI:

Recenzja Asus N750JV

Wydajny laptop potrafiący zastąpić komputer PC? Jak możemy zauważyć w recenzji, na którą was zapraszamy na dzień dzisiejszy powoli staje się to możliwe! Urządzenie to zostało wyposażone w 16GB pamięci RAM, dysk SSD, dysk HDD oraz procesor Intel i7. Zobacz, co ma do zaprezentowania!

Asus N750JV

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Jakość wykonania i materiały
 • Wygodna klawiatura
 • Matowa matryca
 • Ogólna wydajność
WADY
 • Fatalny system audio
 • Brak złącza WiFi 5GHz
 • Niedopracowany system podświetlania klawiatury

laptop Asus N750JV

Opis urządzenia

Urządzenie poza podstawowym wyposażeniem takim jak porty USB 2.0 / USB 3.0, złącza audio, karta sieciowa ( WiFi ) oraz złącze LAN jest zaopatrzone w m.in matową martycę, która wpływa na komfort oglądania i jakość obrazu w nasłonecznionym pomieszczeniu. Kolejną z cech tegoż urządzenia jest np. dość pojemna bateria. Dzięki zaopatrzeniu laptopa w dysk SSD oraz dysk HDD uzyskujemy transfer w granicach 500MB/s, dzięki czemu uruchomienie komputera trwa kilka sekund. Laptop ten wyposażony jest również w 2 karty graficzne - Intel® HD Graphics 4600 oraz NVIDIA® GeForce® GT 750M. W momencie pełnego obciążenia sprzętu komputer potrafi narobić trochę hałasu, lecz nie ma co się dziwić, gdyż wydajne chłodzenie zastosowane w tym urządzeniu ma co robić. Nie musimy się jednak bać o temperatury w trakcie stresu, gdyż te są jak najbardziej na akceptowalnym poziomie. Producent dołączył do komputera subwoofer, który miał za zadanie polepszyć jakość dźwięku w tym multimedialnym urządzeniu, jednak na nas system audio nie wzbudził podziwu, co więcej, możemy stwierdzić, że jak na urządzenie w tym przedziale cenowym jest on na słabym poziomie. Oprogramowanie dołączone do obsługi tegoż systemu audio również nie powala, a momentami potrafi odstraszyć przeciętnego użytkownika. Sama jakość wykonania i materiały stoją tutaj na bardzo wysokim poziomie.

laptop Asus N750JV

Wydajność

Na pokładzie mamy zainstalowany 64-bitowy system Windows 8, dzięki czemu połączenie z 16GB pamięci RAM i wydajnym dyskiem SSD potrafi pokazać pazur... Tak jak już wspomnieliśmy, system potrafi się uruchomić w kilka sekund. W grach urządzenie to radzi sobie znakomicie. Warto wspomnieć również, że jeśli chodzi o renderowanie filmów, tutaj też nie było żadnych problemów.

Specyfikacja

Procesor:Intel® Core™ i7 4700MQ
Pamięć RAM:16GB
GPU:Integrated Intel® HD Graphics 4600 , NVIDIA® GeForce® GT 750M
HDD, SDD:1000GB, Samsung 840 EVO
Łączność:Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth
Złącza wejść/wyjść:1 x audio, 4 x USB 3.0, 1 x RJ45 LAN, 1 x HDMI, 1 x mini Display Port, 1 x czytnik kart SD, 1 x AC adapter
System operacyjny:Windows ( 8.1 )
Wymiary41.5 x 27.5 x 2.99 cm
Wymiary3.4 kg

Akcesoria

 • Zasilacz
 • Subwoofer
 • Akumulator 70 Wh litowo-jonowy, 6 ogniw
 • System Windows
 • List item

Asus N750JV

Podsumowanie

Po dokładnym zapoznaniu się z urządzeniem możemy stwierdzić, iż jest ono naprawdę warte uwagi. Laptop ten potrafi niekiedy zastąpić komputer PC, także nadaje się jako " zamiennik " dla użytkowników, którzy nie mają zbyt dużo miejsca, lub cenią sobie mobilność i wydajność w jednym... Jedynym poważnym mankamentem tegoż komputera jest nieudolny i wcześniej wspominany system audio - kompletna porażka. Kolejną wadą tegoż urządzenia może być jego cena. Oczywiście patrząc na podzespoły i wydajność jaka go cechuje oraz to, że producent zamknął wszystko w dość średniej wielkości obudowie, jak na laptopy, możemy powiedzieć, że cena przy tej specyfikacji jest atrakcyjna. W porównaniu do komputera stacjonarnego laptop ten waży kilkakrotnie mniej i niekiedy jest dużo wydajniejszy od takowych jednostek. Patrząc na całokształt urządzenie jest jednak godne polecenia.

Dziękujemy serwisowi TestHubPL na udostępnienie materiału.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Asus N750JV