PODPOWIEDZI:

Sound Blaster Tactic 3D Fury - Recenzja Słuchawek dla Graczy od Creative

Creative posiada w swojej ofercie kilkanaście świetnych headsetów dla graczy. Jednym z najnowszych jest model Sound Blaster Tactic 3D Fury, słuchawki są dobrze wykonane, grają świetnie i są dość wygodne. Wszystko to w dobrej cenie. Zapraszamy na recenzję.

Creative Sound Blaster Tactic 3D Fury

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość dźwięku
  • Osobny układ na USB
  • Świetne oprogramowanie
  • Wygoda i lekkość
  • Dobry mikrofon
WADY
  • Kiepskie pokrętło regulacji głośności

Podstawowe informacje

Creative Sound Blaster Tactic 3D Fury to jeden z najnowszych modeli słuchawek dla graczy w ofercie firmy. Pryz okazji dość przystępny cenowo, za headset trzeba zapłacić ok. 200 zł.

Słuchawki posiadają potężne, pełnozakresowe przetworniki FullSpectrum, o średnicy 40 mm. Oznacza to, że dźwięk dochodzący naszych uszu jest bogaty i realistyczny.

Mamy w zestawie także osobny układ audio na USB, dzięki czemu słuchawki do komputera podłączymy na dwa sposoby. Pierwszy z nich to bezpośrednie podpięcie mini-jackiem 3,5 mm, wtedy jednak nie istnieje możliwość korzystania z mikrofonu, chyba że użyjemy rozdzielacza (nie ma go w zestawie). Słuchawki wyposażono w pojedynczy, za to 4-pinowy wtyk mini-jack.

Druga opcja to podłączenie mini-jacka do karty dźwiękowej, a następnie przez port USB do komputera. To rozwiązanie pozwala nam cieszyć się naprawdę przyzwoitym dźwiękiem na każdym komputerze, zyskujemy też dostęp do oprogramowania Creative - panelu sterowania, który daje sporo ciekawych opcji.

Ale o tym więcej w dalszej części recenzji.

Podążając dalej z parametrami technicznymi warto wspomnieć, że pasmo przenoszenia wynosi od 20Hz do 20kHz, producent podaje także że słuchawki podłączymy do Playstation 4, tego niestety nie miałem okazji przetestować.

Słuchawki są też dość lekkie i wygodne, ważą ok. 208 gram.

Sound Blaster Tactic 3D Fury

Sound Blaster Tactic 3D Fury

Jakość wykonania

Jak już wspomniałem wcześniej słuchawki są lekkie (208 gram) i dość wygodne.

Konstrukcja pałąka jest klasyczna, regulacja na plastikowych prowadnicach. Mimo takiego budowy pałąk jest dość elastyczny i wytrzymały.

Muszle wykonane są w dobrej jakości plastiku, posiadają czerwone elementy, kontrastujące z kablem.

W słuchawkach użyto bardzo małych ilości błyszczącego plastiku, co mnie osobiście bardzo ucieszyło. Tworzywo takie wygląda efektownie, jednak jest uciążliwe w czyszczeniu.

Wnętrze pałąka pokryte jest miękką gąbką i obszyte skórą, natomiast nauszniki również są bardzo miękkie, jednak otoczone oddychającym materiałem.

Słuchawki Sound Blaster Tactic 3D Fury to konstrukcja nauszna, dlatego nauszniki nie zakrywają całych uszu, tylko przylegają do nich.

Headset posiada czerwony kabel o długości 1,8 metra. Kabel zabezpieczony jest gumową izolacją, jest dość solidny, wtyk mini-jack jest pozłacany.

Na kablu umieszczono przyzwoicie wykonany pilot do regulacji głośności i wyciszania mikrofonu.

Mikrofon w tych słuchawkach jest odłączany,

Sound Blaster Tactic 3D Fury

Sound Blaster Tactic 3D Fury

Dźwięk w grach, odsłuch muzyki i oprogramowanie

Przyznać muszę już na początku, że użytkowanie słuchawek Creative pod względem jakości dźwięku od początku do końca było przyjemnością.

Przetworniki w headsecie, jak na tą półkę cenową i słuchawki gamingowe są bardzo dobre. Pozycjonowanie w grach było bezbłędne, przetworniki w końcu były opracowywane pod kątem grania. Pochwalić też należy donośny bas, dzięki temu wszelkie wybuchy i wystrzały w grach są niezwykle intensywne.

Słuchanie muzyki także wypadło bardzo dobrze, szczególnie w gatunkach takich jak pop czy dance. Utwory brzmiały mocno, dźwięki były czyste i wyważone, troszkę gorzej wypadły soundtracki filmowe i muzyka klasyczna, wyższe pasma bywały momentami mniej czyste, jednak jak najbardziej muzyki dało się posłuchać w sposób satysfakcjonujący.

Natomiast prawdziwa magia rozpoczyna się po podłączeniu sprzętu przez dostarczoną kartę audio na USB. Sam układ jest bardzo dobry i zapewnia dźwięk znacznie lepszy, niż zintegrowane układy płyt głównych.

Oprogramowanie Creative pozwala nam zmienić dźwięk nie do poznania. Dzięki technologii SBX Pro Studio z dźwięku stereo możemy w sekundę zrobić dynamiczny dźwięk surround. Możemy także w panelu dodać utworom basy, czy wyostrzyć tony wysokie, takie jak wokal, czy niektóre instrumenty.

Ciekawy jest także tryb Scout Mode, który pozwala nam zwiększyć czułość pozycjonowania, dzięki temu w grach typu FPS zdobędziemy odrobinę przewagi nad wrogiem, usłyszymy go zanim on usłyszy nas!

Sound Blaster Tactic 3D Fury

Sound Blaster Tactic 3D Fury

Nagrywanie mikrofonem

Mikrofon to bardzo mocny element zestawu, nagrywa cicho i wyraźnie, dźwięk jest dość głośny. Wypada dużo lepiej niż większość mikrofonów w słuchawkach gamingowych. Jak do tej pory lepsze mikrofonu spotkałem jedynie w kilku modelach słuchawek i były sporo droższe.

Panel sterowania daje nam także opcje zmiany głosu, dzięki kilkunastu profilom możemy zmienić swój głos nie od poznania. Możemy kogoś nabrać, kiedy nasz głos brzmi jak robot, lub demon, także możemy poudawać kobietę. Jest z tym naprawdę mnóstwo zabawy.

Sound Blaster Tactic 3D Fury

Sound Blaster Tactic 3D Fury

Podsumowanie

Creative Sound Blaster Tactic 3D Fury to jeden z najbardziej udanych headsetów dla graczy, jakie dane mi było testować przez ostatnie miesiące. Jest dość dobrze wykonany i w miarę wygodny, to czym się wyróżnia to doskonały dźwięk i ciekawe oprogramowanie. Dodatkowy układ audio na USB to kolejny atut. Pozwoli zaoszczędzić dodatkowych wydatków osobom nie posiadającym dobrej klasy karty dźwiękowej. Sprzęt jest godny polecenia fanom gier, którzy przy okazji poszukują słuchawek uniwersalnych.

Rozpakowanie słuchawek Creative Sound Blaster Tactic 3D Fury

blog comments powered by Disqus
Sound Blaster Tactic 3D Fury - Recenzja Słuchawek dla Graczy od Creative