PODPOWIEDZI:

Aristo pico 740

UMPC sprawdzi się zarówno w podróży jak i w pracy jako przenośny notatnik lub mobilne centrum komunikacyjne.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • niewielkie wymiary
  • dotykowy ekran
  • wymienny moduł multimedialny
WADY
  • brak napędu optycznego
  • niska wydajność

Ciekawą ofertę w postaci UMPC Aristo Pico 740 przygotował wrocławski producent notebooków firma Comes S.A. UMPC czyli ultra mobilny komputer osobisty waży 1 kilogram i jest wielkości notatnika. Aristo Pico 740 wypełnia lukę pomiędzy tradycyjnymi notebookami, a urządzeniami typu PocketPC. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze oraz wszechstronnym opcjom komunikacyjnym, oferuje użytkownikowi mobilność, a za sprawą 7-calowego ekranu dotykowego i tradycyjnej klawiatury, zapewnia wygodną obsługę.

Aristo pico 740

Wydajność

Konstrukcja nowego produktu Aristo, oparta została na mobilnym chipsecie VIA VX700 i procesorze VIA C7-M taktowanym częstotliwością 1.2 GHz. W takcie testów układ ten nie wyróżniał się zbytnią wydajnością natomiast całkiem dobrze radził sobie w próbach bateryjnych. Nisko napięciowy procesor pozwalał na ponad dwugodzinną pracę na urządzeniu. Niewątpliwie dużą zaletą Aristo jest zamontowany 1.8 calowy dysk twardy o pojemności 40GB. Jest to olbrzymia zaleta w porównaniu do popularnego modelu Asusa Eee, który został wyposażony w 4GB pamięć flash. Aristo Pico 740 posiada wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej Wi-Fi oraz moduł Bluetotoh. Oba sposoby komunikacji sprawdzają się w trakcie podróży kiedy możemy skorzystać z dobrodziejstw Hot-Spot-ów. Podczas testów karta WLAN miała czasami problemy z wychwyceniem sygnału, co skutkowało zrywaniem połączeń. Aristo Pico 740 nie umożliwia fizycznej zmiany konfiguracji. UMPC dostępny jest z 1GB kością pamięci RAM, która potrafi obsłużyć system operacyjny Windows XP Home lub Professional. Mikrus dodatkowo posiada komplet gniazd komunikacyjnych, dwa porty USB, czytnik kart multimedialnych, złącze DVI oraz gniazda audio.

Aristo pico 740

Wyświetlacz

Panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 7”, o rozdzielczości 800x480 (maks. 1000x600 w trybie 16:10) umożliwia oglądanie filmów, przeglądanie zdjęć, dokumentów i stron internetowych nie powodując zmęczenia oczu. Wyświetlany obraz jest zadowalający. Prawdziwą wygodę zapewnia funkcja dotykowego ekranu. Dzięki dołączonemu rysikowi lub za pomocą palca możemy wygodnie nawigować po stronach internetowych, obsługiwać aplikacje multimedialne lub wprowadzać tekst z wirtualnej klawiatury wyświetlanej na ekranie. Dotykowy wyświetlacz bardzo ułatwia pracę na tak małym urządzeniu, zwłaszcza że touchpad Aristo jest symboliczny. Poręczność Aristo Pico 740 zwiększa wyprofilowana obudowa, która umożliwia trzymanie urządzenia w jednej ręce i swobodną obsługę drugą.

Ciekawym elementem wyposażenia mikrusa jest wymienny moduł z kamerką internetową znajdujący się z boku ekranu. Za jej pomocą można nawiązywać połączenia wideo w sieci Skype lub innej.

Podsumowanie

Ultra Mobile PC marki Aristo, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym do pracy nie wystarcza nawet bardzo zaawansowany komputer kieszonkowy PocketPC, a tradycyjny notebook jest zbyt ciężki i duży. Aristo Pico 740 doskonale wypełnia lukę pomiędzy tradycyjnymi notebookami, a urządzeniami PocketPC. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze oraz opcjom komunikacyjnym (Wi-Fi, Bluetooth), oferuje użytkownikowi pełną mobilność.

Gwarancja

UMPC Aristo Pico 740 oferowana jest w konfiguracji z procesorem VIA C7-M 1.2GHz, dyskiem 40GB 1.8”, pamięcią 1024MB DDR2 i systemem operacyjnym Windows XP Home lub Linux. Gwarancja na Aristo Pico 740, podobnie jak na wszystkie urządzenia Aristo oferowane w Polsce, wynosi 24 miesiące i jest oferowana z serwisem w systemie „door-to-door”.

blog comments powered by Disqus