PODPOWIEDZI:

Aliens vs Predator [TEST]

Aliens vs Predator to gra wydana w 2010 roku, będąca remakiem klasycznego hitu z 1999 roku. Ponownie możemy wcielić się w jedną z trzech stron. Przemierzać ciasne tunele i biegać po suficie jako Obcy, Skradać się używając kamuflarzu jako Predator czy wcielić się w samotnego Marine, porzuconego przez jednostkę i skazanym na walkę z przeważającą liczbą wrogów. Kto wygra? Zapraszamy na recenzję.

Aliens vs Predator (książka + gra PC)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • dobra grafika
  • wybór jednej z trzech postaci
  • dynamiczna akcja
  • filmowy klimat
WADY
  • kilka niedoróbek i słabszych elementów

Temat walk Obcych i łowców zwanych Predatorami poruszany był już niejednokrotnie w książkach, komiksach i filmach. Nie zabrakło także kilku znakomitych gier komputerowych, jedną z najlepszych był oryginalny Aliens vs Predator z 1999 roku oraz kontynuacja gry wydana 2 lata później, Ja, jako wielki fan całej serii oraz Hollywoodzkich produkcji traktujących o tych bohaterach grałem w większość takich gier. W tej recenzji prezentujemy remake hity z 1999, o dokładnie tym samym tytule. Aliens vs Predator premierę miał w roku 2010 na komputery PC oraz Xbox 360.
 

Aliens vs Predator

Gra jest dynamiczną strzelanką, osadzoną w świecie znanym z filmów o Obcym. Wcielić się możemy w 3 różnych bohaterów. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Łowca

Predator to przedstawiciel rasy dysponującej niesamowitą technologią, jednak ceniącej sobie tradycję. A że tradycją tych wojowników są polowania na groźne gatunki dlatego jeden z nich zostaje wysłany na planetę rojącą się wręcz od ciekawych i niebezpiecznych okazji. Nasz młody łowca dopiero co otrzymał szlify i uzbrojony w dwa zabójcze ostrza, działko energetyczne oraz kamuflaż optyczny wyrusza na misję. Największą zaletą Predator jest jego uniwersalność, jest silny i szybki, potrafi wykonywać dalekie skoki oraz dobrze walczy wręcz. Przewagę zapewnia mu technologia, działko energetyczne samo namierza wrogów i jest zabójczą bronią, natomiast możliwość stania się niewidzialnym przechyla szalę zwycięstwa na korzyść łowcy. Jednak tylko w przypadku ludzi i robotów. Obcy wyczują nas zawsze, nawet gdy jesteśmy zakamuflowani. Zraniony w boju predator potrafi opatrzyć swoje rany, ilość opatrunków jest jednak ograniczona. Można znajdywać zapasowe w czasie gry.

Aliens vs Predator

Aliens vs Predator

Aliens vs Predator 

Zwierzyna

Obcy, zwani Ksenomorfami dla Predatorów są zwierzyną idealną. Są to stworzenia obdarzone dużą siłą ale przede wszystkim też bardzo inteligentna, dlatego Predatorzy szanują je a pojedynki z Obcymi traktują jako najwyższe wyzwanie. Przewagą Obcego jest jego niesamowita mobilność, potrafi bardzo szybko biegać i skakać daleko a na dodatek poruszanie się po ścianach czy sufitach nie stanowi żadnego problemu. Doskonale także widzi w ciemności i bezbłędnie lokalizuje swoje ofiary z ogromnej odległości. Słabą stroną Obcego jest brak ataków dystansowych, potrafi co najwyżej wykonać szybki skok na ofiarę z odległości kilkunastu metrów. poza tym używa szponów, kłów i potężnego ogona, Granie Obcym wymaga największej wprawy, ale po opanowaniu jego wszystkich zdolności staje się prawdziwą maszyną do zabijania w rękach gracza. Obcy nie potrzebuje apteczek, wystarczy znaleźć spokojne miejsce i zdrowie samo się odbuduje.

Aliens vs Predator

Aliens vs Predator

Aliens vs Predator 

Marine

W sam środek polowania rzucony zostaje także człowiek. Wydawałby by się, że nie ma szans z niewidzialnym łowcą oraz hordami Obcych. Natomiast nie jest tak do końca. Pomimo iż nie jest tak zabójczy w bezpośrednim starciu jak Obcy a jego technologia nie dorównuje Predatorom mimo wszystko ludzki żołnierz potrafi być godnym przeciwnikiem. Wyposażony w niezawodny karabin pulsacyjny oraz detektor ruchu potrafi się bardzo skutecznie bronić. Dysponuje także pokaźnym wachlarzem uzbrojenia, od pistoletów automatycznych i strzelb poprzez miotacze ognia aż do smart guna, który namierza wrogów i rozrywa ich na strzępy jedną serią.

Aliens vs Predator

Aliens vs Predator

Aliens vs Predator


 

Aliens vs Predator jako całość - podsumowanie

Gra pomimo drobnych niedoróbek i dość krótkiej kampanii dla pojedynczego gracza ma dużo dobrego do zaoferowania. Przede wszystkim bardzo ładną, szczegółową grafikę, możliwość zagrania trzema zupełnie odmiennymi postaciami oraz niesamowity filmowy klimat. Wszystko uzupełnia fakt, że gra nie ma jak na obecne czasy wygórowanych wymagań sprzętowych a kupić ją możemy w wersji PC już za jakieś 30zł. Dla fanów Obcych i Predatora pozycją obowiązkowa!


 

Wymagania sprzętowe wersji PC:

  • Core 2 Duo E6400
  • 2 GB RAM
  • HDD 15 GB
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
blog comments powered by Disqus
Aliens vs Predator [TEST]