PODPOWIEDZI:

Recenzja Chłodzenia Noctua NH-U9S

Noctua NH-U9S to najmniejsze chłodzenie z serii U. Bez przeszkód zmieści się w mniejszych obudowach i w zupełności zastąpi nam boxowy cooler. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Noctua NF-F12

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Prosta instalacja
 • Małe wymiary chłodzenia
 • Cicha praca
 • Pełna kompatybilność z pamięciami RAM
 • 6 lat gwarancji
 • Dbałość o szczegóły
WADY
 • Overclokerzy powinni zainteresować się NH-U14S

Noctua NH-U9S to konstrukcja jednowieżowa, która ma zainstalowany jeden wentylator 92mm. Możliwa jest konfiguracja push and pull, dodając kolejny wentylator Noctua NF-A9 PWM. Jednak nie jest to konieczne. Radiator posiada aż 10 rurek o szerokości około 6mm. Dzięki małym wymiarom, model NH-U9S można zainstalować w HTPC czy komputerach biurowych.

Noctua NH-U9S 2

OPAKOWANIE

Pudełko jest niezwykle małych rozmiarów. Przyzwyczajony jestem do znacznie większych pudeł od firmy Noctua. Nie oznacza to jednak, że twórcy zrezygnowali z dodatkowych akcesoriów na rzecz znacznie mniejszego opakowania. Standardowo na bokach pudełka znajdziemy specyfikację techniczną i informacje na temat zastosowanych technologii.

Noctua NH-U9S 1

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

W środku znajdziemy tylko dwa mniejsze pudełka. Wcześniej producent opakowywał wszystkie zestawy montażowe osobno. Przy tym modelu jest inaczej, akcesoria jak i zestawy dla procesorów Intel i AMD znajdziemy w jednym miejscu. Chłodzenie kompatybilne ze soketami Intel: LGA2011-0 & LGA2011-3(Square ILM), LGA1156, LGA1155, LGA1150 & AMD: AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+. Instrukcja obsługi w języku angielskim, śrubokręt, 4 śrubki, 4 gumowe kołki i pasta termoprzewodząca NT-H1. Poszczególne części znajdują się w folii i są dodatkowo opisane.

Noctua NH-U9S 4

Gigabyte GTX 970 G1 gaming - Test Karty Graficznej Dla Graczy!

DANE TECHNICZNE

Noctua NH-U9S Specyfikacja

Flow Acceleration Channels (A15) – zmniejszenie natężenia dźwięku i przyspieszenie przypływu powietrza

 • AntiStall Knobs (S12A) – zwiększa ilość przepływanego powietrza
 • Stepped Inlet Design – redukcja poziomu głośności
 • Inner Surface Microstructure - niewielkiej wielkości zagłębienia w ramce wentylatora dla ułatwienia przepływu powietrza i redukcja hałasu.
 • Integrated Anti-Vibration Pads – zdejmowane gumowe podkładki, które redukcją drgania w obudowie
 • SSO2 Bearing – wentylator z wbudowanym magnesem dla zwiększenia stabilności oraz długości pracy powyżej 150 000 godzin

TEST

Wszystkie pomiary były dokonywane na komputerze:

 • Procesor: AMD FX-8150 (3.6GHz)
 • Płyta główna: GIGABYTE 990XA-UD3
 • Pamięć RAM: 2x Kingston HyperX KHX1866C9D3/4GX
 • Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W

Testy były wykonywane w domowych warunkach, przy temperaturze pokojowej 20C. Do obciążenia procesora wykorzystywałem oprogramowania prime95, temperaturę odczytywałem z programu HWMonitor i pomocny okazał się także CPU-Z. Zacznijmy od pomiaru temperatur podczas spoczynku jak i stresu. Dane są podawane w stopniach celcjusza. Im niższa wartość tym lepiej.

Noctua NH-U9S Wykres 1

Noctua NH-U9S Wykres 2

PODSUMOWANIE

Chłodzenie Noctua NH-U9S znakomicie nadaje się do komputerów biurowych i HTPC. Jest dość ciche i jak na swoje wymiary wydajne. Producent zainstalował jeden wentylator NF-A9 PWM, który może pracować z 2000RPM jak i 1550RPM. Dzięki zastosowaniu specjalnego kabla LNA, chłodzenie praktycznie jest niesłyszalne. Miłośnicy podkręcania swoich procesorów będą zmuszeni zainteresowania się znacznie większym bratem NH-U14S. Podobnie jak w poprzednich modelach firma Noctua stanęła na wysokości zadania. Produkt jest niezwykle wysokiej jakości i zadbano o wszystkie detale. W pudełku znajdziemy najpocześniejsze rzeczy do montażu. Instalacja jest niezwykle prosta i nawet osoby nieinteresujące się komputerami powinni sobie poradzić. NH-U9S jest w pełni kompatybilne z pamięciami RAM jak i z pierwszym slotem PCI-E.

Noctua NH-U9S 3

Endless Legend - Ciekawa Propozycja Dla WIelbicieli Gier Strategicznych

blog comments powered by Disqus
Recenzja Chłodzenia Noctua NH-U9S