PODPOWIEDZI:

Endless Legend - Ciekawa Propozycja Dla WIelbicieli Gier Strategicznych

Endless Legend to wciągająca strategia turowa. Przyjdzie nam pokierować losami jednej z kilku ras. Celem gry jest dominacja absolutna, którą osiągnąć możemy drogą dyplomacji, jak i wojny. Gra okraszona jest ciekawą grafiką i opowiada epicką historię ludów zamieszkujących zrujnowaną planetę. Zapraszamy na recenzje.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Gratka dla strategów
  • Dość obszerna
  • Odmienne rasy i umiejętności
WADY
  • Tylko dla fanów gatunku

 

Endless Legend to turowa gra strategiczna, dostępna na komputery PC.

Gra wydana została 19 września 2014 przez Wydawnictwo Techland.

Za tą produkcję odpowiedzialne jest studio Amplitude Studios.

Nasza przygoda rozpoczyna się na planecie o nazwie Auriga, która w przeszłości szargana naturalnymi katastrofami i wojnami została prawie kompletnie zniszczona.

Wiele wieków po tych wydarzenia obejmujemy przywództwo jednej z kilku ciekawych ras.

Każda z nich posiada unikalne jednostki i cechy, dzięki czemu uatrakcyjnia to rozgrywkę.

Po dokonaniu wyboru rozpoczynamy grę, do dyspozycji mamy jedno miasto i odrobinę zasobów, czas rozpocząć budowę potężnego imperium! 

 

 

Zobacz Rewelacyjne Laptopy LENOVO

Mapa strategiczna

W zależności od rozgrywanego scenariusza do dyspozycji gracza zostaje oddany spory kawałek terenu, nawet małe mapy robią wrażenie, jeśli wybierzemy największą mapę czekają nas dziesiątki tur eksploracji.

Na początku gry właśnie to robimy, odkrywamy mapę, prowadzimy badania naukowe.

W międzyczasie możemy pokusić się o produkcję nowych jednostek wojennych, czy osadnika, który założy nowe miasto. W miastach konstruować możemy także przydatne budynki.

Z poziomu mapy strategicznej dostęp także mamy do panelu dyplomacji, gdzie możemy wypowiadać wojny, zawierać przyjaźnie, czy łagodzić istniejące spory.

Jak w każdej strategii turowej, po zakończeniu naszych działań następuje ruch przeciwnika.

Walka

Poza dbaniem o rozwój technologiczny, gospodarkę i dyplomację czasem przyjdzie nam po prostu stanąć do walki. Jeśli wyczerpiemy opcje pokojowe, lub zostaniemy zmuszeni do obrony musimy użyć jednostek bojowych, a używać ich należy mądrze.

W czasie potyczki nie przenosimy się na inny interfejs, jedynie zmienia się nieco rzut na planszę, oraz jednostki rozstawiają się po sąsiednich polach. Określamy cel ataku naszych jednostek i... tyle.

Walka na pierwszy rzut oka wydaje się prosta do bólu i monotonna, jednak w tym szaleństwie jest metoda!

Cała sztuka polega na odpowiednim poznaniu mocnych i słabych stron naszych jednostek i wykorzystaniu ich przeciwko wrogom. Należy więc pod uwagę brać ukształtowanie terenu, pozycję atakujących oraz zależności poszczególnych jednostek. Atakować musimy zawsze w sposób mądry, nie ma co posyłać jednostek miotających do walki wręcz, gdyż od razu przepadną. Dużo lepiej do starć bezpośrednich posyłać opancerzone i świetnie uzbrojone zastępy, a miotaczom dać robić swoje z dystansu. Pilnując tego możemy zwyciężyć nawet przeważające siły wroga.

Walka pomimo pozornej prostoty sprawia dużo radości i jest istotnym elementem gry.

 

Grafika i dźwięk

Oprawa graficzna generalnie przypadła mi do gustu, w szczególności wygląd i animacje walczących jednostek. Sama mapa także jest porządnie wykonana i posiada liczne szczegóły, jednak z drugiej strony jak na obecne standardy grafika nie rzuca na kolana.

Mimo wszystko jest jednym ze składowych świetnej gry, pomimo że daleko jej do perfekcji moim zdaniem do tej produkcji pasuje idealnie.

Bardzo dobrze wypada udźwiękowienie, wszelkie odgłosy Aurigi i jednostek są bardzo przekonujące, także muzyka nadaje grze klimatu.

Cieszy także fakt, iż gra nie ma wygórowanych wymagań sprzętowych.

Podsumowanie

Endless Legend jest bez wątpienia grą, która fanów gatunku potrafi porwać na długie godziny.

Gra jest w miarę dopracowana i obszerna, przejście jej zajmuje sporo czasu i zaraz po tym mamy ochotę zagrać ponownie, inną rasą i używając odmiennej taktyki.

Jednak gra ta zaciekawi jedynie zagorzałych strategów. Wielbiciele gier zręcznościowych i prostszych strategii typu RTS zapewne szybko się znudzą.

Najnowszą produkcję Amplitude Studios uważam za udaną i godną polecenia, jeśli szukacie ambitnej startegii.

 

Zalecane wymagania sprzętowe gry Endless SpaceCore i5 2.50 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce 460 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows Vista(SP2)/7/8/8.1

blog comments powered by Disqus
Endless Legend - Ciekawa Propozycja Dla WIelbicieli Gier Strategicznych