PODPOWIEDZI:

Level 10 M przetestowane! Co potrafią topowe słuchawki od Tt eSPORTS by Thermaltake?

Tt eSPORTS by Thermaltake w swojej ofercie posiada wiele modeli headsetów dla graczy, jednym z najdroższych i najbardziej zaawansowanych jest Level 10 M, headset zaprojektowany przy udziale BMW Group Designworks USA. Wykonany częściowo z aluminium, masywny i świetnie wyglądający, przetestowaliśmy go dokładnie!

Tt eSPORTS by Thermaltake Level 10 M

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Idealne dla graczy
  • Świetny design
  • Niezły dźwięk
WADY
  • Waga (320g)
  • Dość wysoka cena
  • Przeciętny mikrofon


 

Next level... Level 10M


Tt eSPORTS by Thermaltake Level 10 M to bez wątpienia najbardziej specyficzny headset tego producenta.

Jak cała linia Level 10M, czyli obudowy i myszki wyróżnia się odważnym designem, urządzenia z serii Level 10 M projektowane były przy współpracy ze specjalistami z BMW Group Designworks USA.

Zobacz, jakie słuchawki dla graczy kupić

Efektem połączonej pracy jest jeden z najbardziej "kosmicznych" headsetów w historii.

Słuchawki Level 10 M wykonane są z wysokiej jakości materiałów, w tym z aluminium. Wyposażone są także w dobrej jakości przetworniki. W dzisiejszej recenzji podzielę się z Wami wrażeniami z testów, czy wywarły na mnie pozytywne wrażenie? Przekonajcie się.

Level 10 M

Level 10 M


 

Zawartość zestawu

Jak to bywa u firmy Thermaltake, zawartość zestawu jest "na bogato". Po otwarciu pudełka oczom naszym ukazuje się szereg akcesoriów. Są oczywiście instrukcje i naklejki, jest fajna torba do przewożenia słuchawek i aż dwa kable.

Oba kabla są świetnie wykonane i zabezpieczone solidnym oplotem. Krótki kabel ma długość metra, służy do użycia Level 10M z urządzeniami mobilnymi. Zakończony jest pojedynczym mini-jackiem, oraz wtykiem mini USB.

Długi kabel to aż 3 metry i dwa wtyki mini jack, mikrofon i słuchawki. Po drugiej stronie również mamy wtyk mini USB. Wszystkie styki mini jack są pozłacane.

Do dodatkowo na kablu tym znajduje się pilot, pozwalający regulować głośność, oraz wyłączyć mikrofon.

Level 10 M

Level 10 M


 

Specyfikacje

Słuchawki Level 10M zaopatrzono w dobrej jakości, 40 mm przetworniki. Pasmo przenoszenia wynosi 10HZ ~ 22 KHZ, impedancja natomiast 32 Ohmy. Przy czułości 100 Db, słuchawki grają mocno i wyraźnie.

Mikrofon w tych słuchawkach nie jest odłączany, jednak jest dość dyskretny. Posiada redukcję szumów i jest kierunkowy, nagrywa dźwięk w paśmie 300HZ ~ 10 Khz, przy czułości -35 ± 3DB.

Level 10 M

Level 10 M


 

Jakość dźwięku i komfort

Testując słuchawki Level 10M miałem mieszane uczucia.

W grach sprawdziły się najlepiej, pozycjonowanie i oddanie wirtualnego pola bitwy było perfekcyjne. Wystrzały, eksplozje i kroki łatwe do namierzenia.

Jednak za tą cenę oczekiwałem uniwersalności. Co prawda w kilku gatunkach muzyki słuchawki poradziły sobie dobrze, w innych wypadły przeciętnie.

Problemem okazała się dla mnie także waga słuchawek, masywne Level 10M ze sporą ilością aluminium ważą 320 gram. Użytkując je powyżej godziny odczuwałem już ich ciążenie na głowie, co niestety zmniejszało komfort użytkowania.

Ogólnie słuchawki wykonane są bardzo dobrze, z solidnych materiałów, miękkich wypełnień. Przyczepić się też można do plastikowych prowadnic, którą są w miarę wytrzymałe, jednak plastik to plastik. Szkoda że producent nie zastosował aluminiowych.

Level 10 M

Level 10 M


 

Mikrofon

Jakość nagrywania mikrofonem nie jest zła, nie jest także wybitna. Spotykałem się ze słuchawkami za 150 zł, które dźwięk nagrywały dużo czyściej i głośniej, jednak do podstawowej komunikacji w grach mikrofon będzie w zupełności wystarczający. Szkoda tylko że w tej cenie nie otrzymujemy mikrofonu doskonałego.

Level 10 M

Level 10 M


 

Podsumowanie

Słuchawki do gier Tt eSPORTS by Thermaltake Level 10 M to bez wątpienia ciekawy produkt, jednak posiada jak dla mnie kilka dużych wad. Przede wszystkim cena słuchawek wydaje mi się być nieco zawyżona, w stosunku do możliwości.

Za ponad 500 zł otrzymujemy dość przeciętny mikrofon, niezłe przetworniki muzyczne (ale podobne można spotkać w nieco tańszych słuchawkach), oraz świetny design. Wygląd słuchawek bardzo mi przypadł do gustu, jednak mam wrażenie że za udział w projekcie BMW Group Designworks USA musimy troszkę dopłacać. Prestiż swoje kosztuje.

Ogromną wadą jak dla mnie jest także ciężar słuchawek, sam komfort noszenia, dopasowanie do użytkownika i jakość użytych materiałów są bardzo wysokie, jednak 320 gram rzuca ponury cień na te zalety.

Tak więc są w Level 10M elementy które mnie zachwyciły, a też takie które moim zdaniem są do poprawy. Posiadając Level 10M bez wątpienia wprowadzimy w osłupienie kilka osób, gdyż słuchawki naprawdę robią pozytywne wrażenie, jednak konkurencja jest silna i w tej cenie oczekiwałoby się odrobinkę więcej. Ostateczną ocenę pozostawiam Tobie drogi widzu.


 

Zapraszamy także na rozpakowanie Tt eSPORTS by Thermaltake Level 10 Mblog comments powered by Disqus
Level 10 M przetestowane! Co potrafią topowe słuchawki od Tt eSPORTS by Thermaltake?