PODPOWIEDZI:

"Bitsy" dla MAS? Czy za 25 złotych można mieć jakość?

Firma Esperanza znana jest z budżetowych rozwiązań, Tym razem przetestowaliśmy słuchawki do złudzenia przypominające słynne Beats by Dr. Dre Studio, jednak poza wyglądem z wspomnianymi słuchawkami sprzęt Esperanzy nie ma nic wspólnego. Czy mają w ogóle jakieś zalety? Przekonajcie się czytając recenzję.

Esperanza Renell eh141

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobry kabel
  • Cena
WADY
  • Niska jakość wykonania
  • Marny dźwięk
  • Mało wygodne

Model o którym mowa nazywa się Esperanza Renell, numer katalogowy EH141. Patrząc z odległości kilku metrów słuchawki do złudzenia przypominają Beats by Dr. Dre Studio, konstrukcja słuchawek jest praktycznie identyczna, ale to jedyna wspólna cecha. Pod względem wykonania i jakości dźwięku daleko im do oryginału, plusem za to jest cena, wynosząca zaledwie ok 1/60 modelu Studio.

Esperanza Renell

Esperanza Renell

parametry techniczne

Podanie parametrów technicznych w przypadku słuchawek kosztujących ok. 25 zł to jedynie formalność. Nic tak naprawdę nam nie powiedzą o sprzęcie, gdyż jakość odtwarzanego dźwięku trzeba przetestować na własnej skórze.

Producent podaje na opakowaniu standardowe pasmo przenoszenia, od 20 Hz do 20 kHz, impedancja wynosi 32 Ohmy, a dynamika 105 dB. Moc rzeczywistą określono na 100mW.

W zestawie otrzymujemy także przejściówkę z małego na dużego jacka, oraz długi kabel, na dodatek odłączany od słuchawek. Ma on aż 5 metrów i jest zabezpieczony oplotem, co pozwala używać tych słuchawek nawet przy telewizorze.

Esperanza Renell

Esperanza Renell

Esperanza Renell

jakość wykonania

Słuchawki są wykonane adekwatnie do ich ceny. Ważą sporo, bo ok 327 gram z kablem, bez kabla jest to trochę mniej, jednak nie masa decyduje o komforcie w przypadku słuchawek.

Model ten wykonany jest wyjątkowo niedbale, już po wyjęciu z opakowania czuć niesamowicie niską jakość plastiku, dostrzec można także liczne niedoróbki.

Pałąk górny jest dość elastyczny, przynajmniej taki się wydaje, jednak nie próbowałbym go wyginać mocniej.

Słuchawki składają się do podróży, jednak aż strach używać tej funkcji, przy składaniu czuć ogromny opór i słuchawki wydają głośny dźwięk przy ruchu.

Prowadnice są plastikowe i są bardzo słabo osadzone w słuchawkach. Nie dawałbym im długiej żywotności.

Gąbka pałąku górnego jest dość twarda i mało wygodna.

Muszle nauszników również są tandetne i pełne wad, same nauszniki są źle wypełnione, gąbki jest bardzo mało i jest bardzo miękka, dzięki czemu praktycznie całkowicie się ubija po godzinie użytkowania a słuchawki cisną głowę.

Nie zakrywają przy tym całych uszu.

Tych słuchawek da się poużywać, ale im dłużej się je nosi tym jest gorzej.

Esperanza Renell

» Recenzja HEIST The Score - Napadamy na bank!

Esperanza Renell

dźwięk

O dźwięku wiele się nie rozpiszę, gdyż przetworniki słuchawek są po prostu słabe, dlatego jakość dźwięku co najwyżej zadowolić może użytkowników posiadających minimalnie małe wymagania muzyczne.

Słuchawki grają bardzo głośno, to trzeba im przyznać, jednak co z tego? Im głośniej, tym dźwięk robi się coraz bardziej nieczysty.

Słuchawki w utworach rozrywkowych sprawdzają się najlepiej, wokal nie jest tragiczny i mamy także dość dobry bas, jednak nie spodziewajcie się rewelacji.

Przy muzyce klasycznej i elektronicznej bardzo szybko wychodzą mankamenty, tony wysokie są mocno pościnane i nieczyste, natomiast środek także pozostawia wiele do życzenia.

Przetestowałem je także w grach, efekt? Taki sam jak na słuchawkach dla graczy za 20 zł, czyli żaden. Pozycjonowania praktycznie nie ma, w grach również nie wywarły na mnie dobrego wrażenia.

Esperanza Renell

Esperanza Renell

podsumowanie

Esperanza Renell to model nie mający nic wspólnego z "prawdziwymi" Beatsami, skopiowano jedynie zawieszenie słuchawek i to dość nieudolnie. Słuchawki są wykonane fatalnie i nie zapewniają dobrego komfortu. Dźwięk z nich płynący zadowolić może jedynie najmniej wymagających użytkowników. Jedyny plus w tym wszystkim to cena słuchawek, jednak moim zdaniem lepiej dołożyć 50 zł i kupić słuchawki audio renomowanej firmy i cieszyć się znacznie lepszą jakością, tak dźwięku jak i wykonania. Nie polecam.


 

Zobacz także rozpakowanie słuchawek Esperanza Renell


 

blog comments powered by Disqus
"Bitsy" dla MAS? Czy za 25 złotych można mieć jakość?