PODPOWIEDZI:

Recenzja Logitech Gamepad F310 - Pad Dla Mało Wymagających Graczy

W dzisiejszych czasach konsole opanowały rynek gamingowy. Wielu graczy nie wyobraża sobie kierowania postacią innym kontrolerem niż padem. Zapraszam was na recenzję budżetowego pada od Logitech Gamepad F310!

Logitech F310

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
3 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Kompatybilność pada Xbox 360
  • Tryb Direct
  • Przełączanie pomiędzy krzyżakiem a analogiem
WADY
  • Jakość wykonania
  • Mało czułe analogi
  • Brak wibracji
  • Bardzo ruchomy krzyżak
  • Głośne przyciski

OPAKOWANIE

W środku pudełka nie znajdziemy zbyt wielu rzeczy. Poza samym urządzeniem, papierologi i płyty ze sterownikami nie znajdziemy nic więcej. Polecam jednak udać się na oficjalną stronę producenta i pobrać najnowsze sterowniki.

Logitech Gamepad F310 Wygląd

WYKONANIE

Ten model jest niezwykle lekki. Jestem przyzwyczajony do cięższych kontrolerów i ten wydaje mi się bardziej zabawkowy niż dla graczy. Zastrzeżenia mam także do plastikowej obudowy. Jakościowo jest to tani materiał i szybko się brudzi. Pomimo wątpliwej jakości wykonania, pad trzyma się wygodnie. Nawet po wielu godzinach grania nie odczuwałem żadnych niedogodności.

Logitech Gamepad F310 Triggery

» A4Tech Bloody V5 [TEST]

PRZYCISKI

Funkcjonalnością F310 przypomina pada od Xboxa 360. Ma kolorowe przyciski, które bardzo dobrze komponują się z granatową obudową urządzenia. Szkoda tylko, że analogi nie do końca sprawdzają się w FPSach. Stawiają one dość duży opór, który dyskwalifikuje precyzyjne celowanie. Niezwykle ciężko jest precyzyjnie oddawać strzały w grach. Sytuacji nie poprawia także krzyżak. Jest on strasznie ruchomy i nie raz obawiałem się podczas grania, że po prostu odpadnie. Lepiej wygląda sytuacja z triggerami i bamperami. Bardzo dobrze chodzą i spełniają swoje zadanie w 100%. Ciekawą opcją jest dodatkowy przycisk Tryb. Pozwala to na zmianę funkcjonalności krzyżaka na analog i odwrotnie. Nie wszystkie gry jednak prawidłowo wykrywają ten przycisk. Warto jednak spróbować w swoim ulubionym tytule. Dość głośne przyciski mogą irytować niektórych graczy.

Logitech Gamepad F310 Przyciski

PODSUMOWANIE

Jak na model budżetowy, Gamepad F310 sprawdza się znakomicie. Posiada kompatybilność pada od Xboxa 360 i bez większych problemów będziemy mogli pograć w wiele tytułów. W razie problemów możemy także przestawić suwak na tryb Direct, który jest dedykowany dla emulatorów. Pomimo słabej jakości wykonania samego urządzenia, gra się bardzo przyjemnie nawet przez wiele godzin. Niestety Logitech Gamepad F310 nie nadaje się do strzelanek ze względu na małą czułość analogów. Przeszkadzać może także wysoka głośność wciskanych przycisków. Urządzenie polecam początkującym graczom, jak i tym z mniejszym budżetem.

Logitech Gamepad F310 Mode

blog comments powered by Disqus
Recenzja Logitech Gamepad F310 - Pad Dla Mało Wymagających Graczy