PODPOWIEDZI:

Rapoo V500 - Kompaktowa Klawiatura Mechaniczna Dla Każdego

Rapoo V500 to kompaktowa klawiatura mechaniczna. Bez problemu zmieści się na każdym biurku. Pomimo niewielkich rozmiarów jest wytrzymała, a przełączniki w które została wyposażona mają żywotność aż 60 milionów kliknięć. Zapraszamy na recenzję.

Rapoo V500

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wytrzymała konstrukcja
  • Dobre oprogramowanie
  • Rozsądna cena
  • Przełączniki mechaniczne o ogromnej żywotności
WADY
  • Brak klawiatury numerycznej
  • Brak podświetlenia klawiszy

Rapoo V500

Rapoo V500 - kompaktowy mocarz

Rapoo V500 to propozycja dla wymagających graczy, oczekujących od sprzętu maksimum wytrzymałości. Przy okazji to także świetny sprzęt dla osób ceniących sobie minimalizm. Szerokość V500 to jedynie 35 cm, dzięki czemu ta kompaktowa konstrukcja nie potrzebuje dużo miejsca.

Klawiatura posiada wbudowaną pamięć, oprogramowanie i w pełni konfigurowalne wszystkie klawisze.

Zastosowane w niej mechaniczne przełączniki Kailh Yellow, które reagują z siłą 50g, a aktywacja następuje już po przebyciu przez klawisz 2 mm.

Żywotność tych przełączników to aż 60 milionów kliknięć.

Poza przełącznikami na prędkość wpływa także komunikacja z komputerem, klawiatura Rapoo V500 próbkuje z częstotliwością 1000 Hz, dzięki czemu dane przesyłane są tak szybko, jak to tylko możliwe.

Długi kabel i pozłacany wtyk USB zapewnią najlepsze parametry pracy.

Rapoo V500

Rapoo V500

Rapoo V500

Klawisze

Jako że Rapoo V500 jest bardzo niewielkich rozmiarów, producent musiał z czegoś zrezygnować. W tym przypadku nie znajdziemy klawiatury numerycznej, co jest pewną wadą. Sam jestem bardzo przyzwyczajony do korzystania z klawiatury numerycznej.

Drugim mankamentem jest brak podświetlanych klawiszy, też je lubię, chociaż często okazują się jedynie ozdobą.

Sprawdź też test Rapoo V700 >>>

Za to producent nie zapomniał o klawiszach funkcyjnych, a także nawet umieścił kilka multimedialnych. W tym klawisze do regulacji głośności, wyłącznik klawisza WINDOWS i aktywator trybu gamingowego.

Przy okazji warto zaznaczyć, że klawisze pracuję miękko i są wygodne, stawiają charakterystyczny dla przełączników mechanicznych opór, jednak można szybko przywyknąć. Urokiem mechanicznych konstrukcji jest także dość głośna praca tych klawiszy.

Rapoo V500

Rapoo V500

Oprogramowanie

Rapoo V500 posiada proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi oprogramowanie. Możemy w nim stworzyć wiele profili, nagrać własne makra i nadać każdemu klawiszowi jedną z kilkunastu funkcji specjalnych.

Pamięć klawiatury zapobiegnie konieczności ustawiania wszystkiego od nowa, po każdym włączeniu komputera. Co ciekawe w oprogramowaniu wybrać możemy nawet częstotliwość próbkowania klawiatury.

Rapoo V500

Rapoo V500

Rapoo V500

Użytkowanie

Do układu Rapoo V500, oraz specyficznej pracy mechanicznych przełączników możemy przyzwyczaić się kilka dni. Później użytkowanie tego kompaktowego urządzenia zamienia się w przyjemność.

Do normalnego pisania klawiatura jest specyficzna i nieco głośna, jednak jak najbardziej da się z niej korzystać.

Prawdziwą klasę pokazuje w grach komputerowych, gdzie zauważanym wyraźny wzrost naszych reakcji. Szybkie klawisze mechaniczne pozwalają uzyskać przewagę w grach, przy okazji mamy pewność że przełączniki wytrzymają miliony uderzeń a sama konstrukcja klawiatury jest na tyle mocna, że nawet grając najbardziej agresywnie nie uszkodzimy sprzętu.

Rapoo V500

Rapoo V500

Podsumowanie

Rapoo V500 to jedna z ciekawych klawiatur mechanicznych, dostępnych na rynku. Model ten jest idealny dla osób ceniących minimalizm, ponieważ został pozbawiony wszelkich zbędnych gadżetów. Cena klawiatury nie jest wygórowana, w stosunku do jej możliwości. Ogromnym plusem jest także dobre oprogramowanie i żywotność mechanicznych przełączników. Jeśli potrzebujecie surowej wersji klawiatury mechanicznej, nie koniecznie podświetlanej, bez wielu dodatkowych przycisków, za to w pełni programowalnej, warto zwrócić uwagę na Rapoo V500.

Zobacz także rozpakowanie klawiatury Rapoo V500

blog comments powered by Disqus
Rapoo V500 - Kompaktowa Klawiatura Mechaniczna Dla Każdego