PODPOWIEDZI:

Recenzja Elliot Quest - Retro Platformówka W Klimacie Zeldy!

Od czasu do czasu, lubię pograć sobie w niezależne gry platformowe. Elliot Quest niezwykle mnie zaciekawiła swoją mechaniką, która bardzo przypomina grę Zelda. Dlatego postanowiłem ją wypróbować, jak się sprawuje na komputerze. Jesteście ciekawi rezultatu? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Steam Machines

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Długa
  • Wciągająca
  • Przypomina Zeldę
  • Moce bohatera
  • Rozgrywka
  • Dość trudna
WADY
  • Problemy techniczne
  • Działa tylko w oknie

HISTORIA

W grze wcielamy się w postać tytułowego chłopca Elliota. Gra nie lubi jednak dużo mówić. Często historię poznajemy z cutscenek przeszłości bohatera. Na swojej drodze możemy znaleźć także tablice, które przemawiają do nas zagadkami. Fabuła jest niezwykle tajemnicza, ale tworzy raczej tło do tej gry. Osobiście nie zagłębiałem się w to co gra chce mi powiedzieć, a bardziej degustowałem się w tym jak chce mi to przedstawić.

Elliot Quest 4

ROZGRYWKA

Jak przystało na retro platformówkę, w Elliot Quest bardzo dużo skaczemy i zabijamy potworów. Po ich pokonaniu otrzymujemy przedmioty, w postaci pieniędzy, niekiedy serduszek przywracający nasz pasek zdrowia i doświadczenie. Punkty EXP pozwolą nam na awansowanie na kolejne poziomy, które to umożliwiają nam rozwój głównego bohatera. Elliot może stać się silniejszy, dzięki specjalnemu drzewku umiejętności: jego strzały mogą zadawać większe obrażenia czy zwiększyć szanse na ciosy krytyczne. Wszystko zależy od nas jak będziemy chcieli ulepszać głównego bohatera. Na swojej drodze znajdziemy także dość sporo zagadek logicznych. Często będziemy musieli pomyśleć gdzie musimy iść, czy jak się dostać do kolejnych poziomów. Rozgrywka niezwykle przypominała mi grę Zelda. Poruszamy się po dość charakterystycznych lochach, przemierzając kolejne pokoje. Mapa pozwoli nam dowiedzieć się więcej o miejscu, w którym aktualnie jesteśmy. Na końcu zawsze czeka na nas boss, który zazwyczaj jest dość prosty do pokonania. Sam autor nie ukrywa, że bardzo się inspirował drugą częścią Zeldy. Nawet jeden z bohaterów niezależnych w mieście nazywa się Link.

Elliot Quest 2

» Wiedźmin Gra Przygodowa W Wersji Na Komputery - Już Za Chwilę W Sprzedaży

LOKACJE

Bardzo sprytnie rozwiązane są lokacje do, których mamy dostęp. Są one początkowo zablokowane i będziemy musieli znaleźć sposób, aby wejść do środka. W tym celu będziemy musieli wykorzystać przedmioty, bądź specjalne moce głównego bohatera. Je Elliot poznaje w innych lochach. Bardzo często będziemy powracać do wcześniej ukończonych lokacji, ponieważ teraz posiadamy przedmiot, który umożliwi nam dostanie się do wcześniej zablokowanego przejścia. Tam możemy znaleźć kolejny przedmiot, który spowoduje, że będziemy mogli ruszyć dalej. Rozgrywka jest dość trudna, ponieważ w żaden sposób nie jesteśmy informowani co mamy zrobić dalej. Bardzo łatwo jest się zablokować. Nie raz nie wiedziałem gdzie teraz mam się udać, pomocne w takich sytuacjach były rady od innych graczy. Tak jak to było w przypadku starych gier wydanych w latach 90. Nie posiadaliśmy opisu, który to pozwoliłby nam na szybsze ukończenie tytułu.

Elliot Quest 1

SŁABSZE STRONY

Oprócz samych zalet, Elliot Quest posiada także wady. Są to problemy techniczne. Gry nie możemy uruchomić na pełnym ekranie i jesteśmy zmuszeni grać w oknie. Osobiście nie przepadam za tym rozwiązaniem i lubię, gdy mam możliwość odpalenia gry na pełnym ekranie full HD. Mam nadzieję, że autor wyda aktualizację umożliwiającą to zrobić. Kolejną dość dziwną rzeczą jest wyjście z Elliot Quest. Kiedy jesteśmy w głównym menu, nie ma opcji wyjścia z gry. Musimy kliknąć na przycisku X na okienku, bądź nacisnąć kombinacje klawiszy ALT+F4.

Elliot Quest 3

PODSUMOWANIE

Elliot Quest to bardzo ciekawy tytuł dla osób, które szukają gry platformowo-zręcznościowej z elementami RPG. Bawiłem się naprawdę świetnie i momentami miałem wrażenie jakbym grał w Zeldę. Autor stworzył niezwykle grywalny i wciągający tytuł. Jest do tego dość trudny, nie jesteśmy prowadzeni za rączkę czy samouczek. Wszystkiego musimy sami się nauczyć podczas rozgrywki. Nie raz zdarzyły mi się momenty gdzie nie wiedziałem co zrobić. Elliot Quest to idealny tytuł na zimowe wieczory jak i odskocznia od większych gier typu AAA. Jeżeli podobnie jak ja, lubicie tego typu gry sprawdźcie koniecznie! Elliot Quest jest dostępny na Steamie jako gra niezależna.

Grę można kupić na Steam:https://store.steampowered.com/app/293440/
Strona domowa:https://elliotquest.com/demo

Wymagania: Intel® Pentium 4 / 2.0GHz , 1 GB RAM, DirectX 9.0c compatible card, 128MB of VRAM , Windows XP/7/8

» Piątkowe Granie #9 – Verdun

blog comments powered by Disqus
Recenzja Elliot Quest - Retro Platformówka W Klimacie Zeldy!