PODPOWIEDZI:

Koss Porta Pro Classic - Zwyczajnie Zachwycające Słuchawki dla Każdego!

Koss Porta Pro to model dobrze znany wielbicielom dobrej jakości dźwięku. Słuchawki dostępne są sprzedaży już od wielu lat. Jednak wciąż zaskakują i w swojej klasie cenowej i wielkościowej ciężko o godnego konkurenta. Czym urzekły nas te niewielkie słuchawki? Dowiecie się z tej recenzji.

Koss Porta Pro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość dźwięku
  • Cena
  • Lekkie
  • Wygodne
  • Dożywotnia gwarancja
WADY
  • Potrafią przyciąć włosy
  • Dość delikatny kabel

Koss Porta Pro to klasyczne słuchawki. Cechują się bardzo prostą konstrukcją i niewielkimi wymiarami. To co je wyróżnia, to naprawdę potężny dźwięk!

Podstawowe dane

Pierwsza rzecz, która już od początku daje do myślenia, to parametry techniczne.

Słuchawki pomimo niewielkich wymiarów dysponują mocnymi przetwornikami, pasmo przenoszenia wynosi od 15Hz do 25 kHz, przy oporności 60 Ohm i czułości rzędu 101 dB SPL.

Model Porta Pro wyposażono w przewód o długości 120 cm, wychodzący z obu głośników i zakończony pozłacanym wtykiem mini jack 3,5 mm.

Koss PortaPro

Koss PortaPro

Wykonanie

Słuchawki posiadają bardzo prostą konstrukcję, przypominają typowe słuchawki od Walkmanów z lat 90 tych. Jedyna rzecz, która je wyróżnia to ciekawy kształt plastikowych obudów.

Przeguby umożliwiają złożenie słuchawek do transportu.

Pałąk wykonany jest z dwóch pasów aluminium, nachodzących na siebie. Rozsuwając pasy względem siebie powiększamy rozstaw słuchawek. System regulacji prosty i skuteczny.

Plastikowe obudowy przetworników są wykonane dobrze, jednak plastik posiada elementy, które mogą być narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jednak pomimo wrażenia kruchości słuchawki te są dość wytrzymałe.

Nauszniki otula miękka gąbka, znajduje się ona także nieco nas samymi przetwornikami, dzięki czemu słuchawki do głowy przylegają w sumie w aż pięciu miejscach. Pierwsze miejsce kontaktu to pałąk słuchawek, dwa kolejne to miękka gąbka na wysokości skroni, dwie ostatnie to miękkie poduszki, osiadające na naszych uszach.

Przewód słuchawek jest bardzo cienki, dlatego może być podatny na uszkodzenia. Wtyk mini jack 3,5 mm jest solidny i na dodatek pozłacany.

Koss PortaPro

Koss PortaPro

Wygoda

Pod względem wygody słuchawki Koss Porta Pro są wręcz idealne.

Stykają się z naszą głową w aż 5 miejscach, nie wywołują nacisku na głowę i są bardzo lekkie. Ważą jedynie 77 gram, co czyni je jednymi z najlżejszych słuchawek na rynku.

Każdy kij ma dwa końce, jedyny dyskomfort jaki mogą powodować te słuchawki, to przycinanie włosów przez dwa elementy pałąka. Jeśli mamy dłuższe włosy może sporadycznie zdarzyć się, iż dostaną się one do środka pałąka. Dlatego lepiej wyregulować słuchawki w rękach i założyć, niż robić to dopiero na głowie.

Mimo tego drobnego mankamentu pod względem wygody jest bardzo dobrze.

Koss PortaPro

Jakość dźwięku

Dochodzi do części recenzji, w której te słuchawki zarobiły najwięcej punktów.

Po raz kolejny ta niepozorna konstrukcja zaskoczyła pozytywnie. Tym razem fenomenalnych dźwiękiem, jak na słuchawki tej wielkości i za taką cenę.

Dźwięk jest mocny i bardzo czysty, idealnie sprawdziły się praktycznie w każdym gatunku muzyki. Od klasyki, w której usłyszeć mogłem ostre szczyty i bogate środki utworów, usłyszenie w tle przygrywającego cicho instrumentu nie było trudne. Świetnie poradziły sobie w muzyce rozrywkowej, gdzie oddały wiernie wokale i napompowały moje uszy soczystym, jednak nie przesadzonym basem. Przez kilka wieczorów używałem je także podczas grania na komputerze, wrażenia były pozytywne.

Należy jeszcze powiedzieć słowo, na temat pasywnej izolacji otoczenia. Są to słuchawki nauszne, o niewielkich membranach, dlatego izolacja hałasów z otoczenia praktycznie nie istnieje. Osobiście ten fakt akurat mi nie przeszkadzał, czasami lepiej słuchając muzyki mieć także odrobinę kontaktu ze światem zewnętrznym i wiedzieć co się w okół nas dzieje.

Koss PortaPro

» TTeSports by Thermaltake Level 10 M [RECENZJA]

Koss PortaPro

Podsumowanie

Osobiście uważam słuchawki Koss Porta Pro za jedne z najlepszych i najciekawszych, jakie dane mi było testować w swojej karierze. Słuchawki nie są idealne, posiadają kilka drobnych mankamentów, jednak przyćmiewanych przez ogrom zalet.

Są bardzo wygodne, niewielkie, niedrogie, no i co najważniejsze - wspaniale grają! Na dodatek producent, czyli firma Koss, wraz firmą Hama Polska, czyli dystrybutorem słuchawek, udzielają na nie dożywotniej gwarancji. Bo to właśnie końcowy odbiorca jest dla Koss najważniejszy, dlatego producent dokłada starań, aby jego produktu były najwyższej jakości, a w razie awarii użytkownik mógł liczyć na szybką naprawdę słuchawek.

Dla mnie Porta Pro to prawdziwy hit, nieśmiertelne słuchawki, które sprawdzają się od wielu lat i zdobyły uznanie setek tysięcy wielbicieli muzyki na całym świecie, w tym także moje. Polecam serdecznie!

Rozpakowanie słuchawk Koss Porta Pro:

blog comments powered by Disqus
Koss Porta Pro Classic - Zwyczajnie Zachwycające Słuchawki dla Każdego!